×
WomanOnly

3 nápady, jak proměnit zahradní domek v perlu zahrady

Zahradní domek

Zahradní domek nemusí sloužit jen jako skladiště zahradního náčiní nebo sportovního vybavení. S trochou šikovnosti vám na zahradě hravě nahradí pergolu nebo venkovní kuchyni. Stačí troška citu, pár zajímavých doplňků a špetka inspirace, kterou jsme pro vás dali dohromady. 

V první řadě je důležité, aby zahradní domek dokonale splynul se zbytkem zahrady a nepůsobil v ní jako rušivý prvek. Dřevěné modely skvěle zapadnou na každou zahradu, naopak ty hliníkové je potřeba trochu zkrášlit. Zasaďte kolem nich plazivé trvalky, jako je břečťan, vistárie nebo psí víno. Jakmile se rostliny zazelenají a trochu rozrostou, vytvoří dokonalou kamufláž.

Venkovní kuchyně

Odjakživa jste snili o venkovní kuchyni, ale je to pro vás příliš velká investice? Zahradní domek je skvělou alternativou. Stačí ho vybavit pár policovými díly, do kterých schováte všechny kulinářské nezbytnosti. Pracovní plochu pak jednoduše vyrobíte z dřevěné desky. Pro vytvoření té pravé venkovní idylky nesmí chybět místa k sezení, pořiďte si proto zahradní nábytek, na kterém se pohodlně usadí celá rodina i parta přátel. Pokud máte zahradní domek postavený na slunném místě, připevněte ke střeše nebo na okolní strom trojúhelníkovou stínící plachtu, která se postará o příjemný stín.

Abyste měli během vaření pod širým nebem všechno po ruce, založte si hned vedle zahradního domku bylinkový záhon. Bylinky se vám budou mimo jiné hodit nejen na grilování, ale třeba také pro jarní detox nebo očistu těla v průběhu celého roku. A co si do takového záhonu vysázet? Vedle tymiánu, rozmarýnu a oregana by vám tady neměl chybět například ostropestřec mariánský, pískavice nebo třeba lichořeřišnice.

Dětský svět

Po bunkru touží snad každé malé dítě a takový zahradní domek je v dětských očích hotový zámek. Navíc krásně splyne se zahradou a děti se do něj mohou schovat před rozmary počasí. Zapojte fantazii a vyšperkujte domeček sedacími polštáři, dekami nebo venkovním kobercem s hravým designem. Aby bunkr dělal radost dětem léta, nezapomeňte ho vždy před zimou natřít ochranným nátěrem. Výrazně tím prodloužíte jeho životnost.

Letní altánek

Dřevěné zahradní domky můžete proměnit také ve venkovní obývací pokoj v boho stylu. Stačí jen pár chytře zvolených doplňků. Barvy, ornamenty a osobitost hrají totiž v boho stylu hlavní roli. Při výběru dekorací, textilií a dalších drobností kombinujte zemité odstíny s pestrými barvami a vzory. Podlahu přikryjte kobercem v orientálním stylu, nezapomeňte ani na měkké polštáře nebo lucerničky a světelné řetězy, které se postarají o příjemnou atmosféru, jakmile zapadne slunce. Místo klasického zahradního nábytku klidně použijte paletu a pár sedacích polštářů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*