×
WomanOnly

8 varovných příznaků, které se mohou objevit měsíc před infarktem

Příznaky před infarktem

Prevence je vždy lepší než léčba. Toto pravidlo platí u všech chorob a oceníte jej zejména v případě, kdy prvotní příznaky nejsou zcela známé a jasné. Nejasnými příznaky se může zpočátku ohlašovat třeba infarkt. Pokud vám hrozí, je pravděpodobné, že se u vás měsíc předtím (a někdy i dříve) objeví 8 příznaků, které vás na blížící se srdeční záchvat včas upozorní.

1) Únava

Postihuje 70 % žen

Neobvyklá únava je jedním z hlavních příznaků, kterými se ohlašuje přicházející infarkt. Mnohem častěji se únava objevuje u žen než u mužů. Důvodem únavy není fyzická ani psychická činnost a tento stav se zhoršuje postupně během dne. Tohoto symptomu si okamžitě všimnete, protože je naprosto zřejmý. Většinou nejste schopní se ani vysprchovat, připravit si jídlo nebo ustlat postel. Jakákoliv činnost je velice vysilující a namáhavá.

2) Bolest břicha

Objevuje se v 50 % případů

Typická je bolest břicha, žaludeční nevolnost a nadýmání. Vyskytuje se stejnou měrou u žen i u mužů. Bolesti břicha před blížícím se infarktem mají epizodickou povahu. Objevují se, postupně se ztrácejí a pak se znovu vrací v krátkých intervalech. Jakékoliv fyzické napětí může přitom bolesti ještě zhoršovat.

3) Nespavost

Je výsadou 50 % žen

Nespavost je spojována se zvýšeným rizikem infarktu a mrtvice a objevuje se především u ženské části populace. Typickými příznaky jsou problémy s usínáním, neschopnost spát po celou noc a brzké ranní probouzení. Často bývá nespavost doprovázena také úzkostí a pocitem nepřítomnosti.

8 léčivých účinků zeleného čaje. Snižte si riziko infarktu

4) Dušnost

Diagnostikována ve 40 % případů

Dušnost neboli neschopnost se zhluboka nadechnout se vyskytuje stejnou měrou u mužů i u žen až 6 měsíců před infarktem. Jedná se o varovný příznak, který bychom neměli v žádném případě přehlížet. Kromě pocitu, že nemůžete do plic dostat potřebné množství vzduchu se většinou objevují také závratě.

5) Padání vlasů

Často postihuje muže nad 50 let

Ztráta vlasů se považuje za další varovný indikátor rizika srdečních onemocnění. Plešatost je totiž jasným ukazatelem zvýšené hladiny hormonu kortizolu. Nejčastěji se s ní potýkají muži starší 50 let, ale do rizikové skupiny se mohou zařadit i ženy. Velký pozor si dejte zejména na ztrátu vlasů v oblasti koruny hlavy.

6) Nepravidelný srdeční tep

Přichází náhle a nečekaně

Nepravidelný srdeční tep je doménou zejména žen, objevuje se náhle a často bývá doprovázen záchvaty paniky a úzkostí. Může se jednat buď o arytmii (nepravidelný srdeční tep) nebo tachykardií (zvýšená srdeční frekvence). Fyzická činnost může tyto potíže zhoršit a to zejména tehdy, pokud trpíte arterosklerózou. Nepravidelný tlukot srdce většinou trvá 1 – 2 minuty. Pokud samovolně nezmizí, a naopak se přidají další příznaky ve formě závratí a extrémní únavy, zavolejte okamžitě lékaře.

Příznaky infarktu. Jak zasáhnout včas? Nemusí se jednat jen o srdce

7) Nadměrné pocení

V oblasti hrudníku, hlavy a končetin

Neobvyklé nebo nadměrné pocení je jedním z včasných indikátorů hrozícího infarktu a může se objevit kdykoliv během dne nebo v noci. Projevy silně připomínají příznaky chřipky, postupně se přidává noční pocení a pocity lepkavé kůže. Tyto příznaky se objevují častěji u žen a jsou obvykle zaměňovány s typickými návaly v období menopauzy.

8) Bolest na hrudi

Objevuje u mužů i žen

Bolest na hrudníku je jedním z nejčastějších a nejdůležitějších příznaků blížícího se srdečního záchvatu a rozhodně byste ji neměli ignorovat. Obě pohlaví mohou pociťovat bolesti na hrudníku v různých intenzitách a formách. Bolest se může postupně dostat až do ramene (nejčastěji levého), ale někdy zasáhne obě ramena. Rozšířit se však může i do spodní čelisti, krku nebo žaludku.

Jak předejít infarktu. Může pomoci specializované vyšetření

Rizikové faktory

Všichni známe nejčastější rizikové faktory, které nás mohou dovést až k infarktu: obezita, nedostatek pohybu, kouření. Existují však i další faktory, o kterých se moc nemluví a jejichž znalost vám dokáže pomoci infarktu zabránit.

Ušní lalok směřující diagonálně ke zvukovodu

Žluté skvrny ve vnitřních koutcích oka

Slabá bolest v lýtkových svalech při chůzi

Chlupy v uších – zejména u mužů

Předčasné šedivění vlasů – zejména u mužů

8 varovných příznaků, které se mohou objevit měsíc před infarktem
2.3 (46.34%) 41 hlas[ů]


9 Komentáře 8 varovných příznaků, které se mohou objevit měsíc před infarktem

  1. Jo,nedavno jedna vyjebana nana, MgA., zase radila odstranovat zubní kamen vyplachováním peroxidu vodíku. Nevím, kolik lidi přizabila či dovedla do nemocnice s poleptanym zažívacím traktem…snad někdo na ni podal trestní oznámení za veřejné ohrozeni

  2. Nepřeju nikomu nic zlého, ale tihle blbci, kteří dneska píšou články do různých magazínů by měli jít do vezění za šíření těchto nesmyslů. Existuje velká skupina lidí, která tyto příznaky má téměř všechny, ale je to způsobené psychikou, kdy jim je většinou diagnostikovaná tetanie či úzkostné poruchy. Pokud někdo takový to ted čte, tak jste mu kurevsky v životě přitížili, protože doktoři mají co dělat, aby tyto pacienty ubezpečili, že jejich fyzické problémy skutečně způsobuje psychika. Stydte se, jenom kvůli čtenosti, ale vůbec si neuvědomujete důsledky.
    Navíc píšete o příznacích měsíc před infarktem a napíšete tu šedivění vlasů. Proboha, komu zešediví vlasy za jeden měsíc? Nikomu, vlasy šesidí mnoho let, jak tenhle příznak člověku napoví, že do měsíce má dostat infarkt?
    Tohle je tragédie, doslova mediální žumpa.

  3. ŠKODA,ŽE SI TADY VŠICHNI DĚLAJÍ LEGRACI,ALE AŽ NA VÁS NĚCO TAKOVÉHO NEDEJ BOŽE PŘIJDE,VĚŘTE MI,TU HRŮZU A BEZMOC VÁM NEPŘEJI!!!! A TO SE JEN LÉČÍM S DEPRESÍ A TÍM SPOJENÝMI RADOSTMI,O NICHŽ SE TU VIZ.VÝŠE HOVOŘÍ! A I KDYŽ JSEM KDYSI BÝVALA V REPREZANTACI,PORODILA 4SYNY A TEĎ JSEM SAMA ÚPLNĚ NA VŠE-TÍM MYSLÍM NECHCETE PROJÍT NIKDO A KDYŽ SE DĚLÁTE STATEČNOU A TO PÁR MĚSÍCŮ ČI DOKONCE ROK A PŮL JAKO JSEM SAMA SEBE PŘESVĚDČOVALA JÁ /BLBEC/,ŽE NEJSEM SRAB A JAKO VŠE VŽDY ZMÁKNU—TAK VÁM Z MÉ OSOBNÍ ZNEBLAHÉ ZKUŠENOSTI GARANTUJI,ŽE DŘÍVE ČI POZDĚJI AŤ UŽ OBRAZNĚ ČI DOSLOVA PADNETE NA ….ÚSTA… A NIKDE NENÍ ZÁRUKA,ŽE SE VRÁTÍTE ZPĚT DO SVÉHO PŮVODNÍHO STAVU V PLNÉ FYZ.I PSYCHICKÉ SÍLE!!! TAKŽE,POKUD SE VÁS TO MYSLÍTE NETÝKÁ,TO VÁM ZE SRDCE UPŘÍMNĚ GRATULUJI,OVŠEM POKUD SI TU JEN ,,HONÍTE TRIČKO,, TAK SNAD BYCH ALESPOŇ NĚCO Z TOHO VÁM I PŘÁLA—-A TO JSEM NENAPRAVITELNÝ LIDUMIL,KTERÝ NIKDY NIKOMU ZLÉ NEPŘÁL A TAKÉ NIKOMU NEDOKÁZAL ŘÍCT NE!!! A MÁM VE VÝSLEDKU CO SI ZASLOUŽÍM…. TAK SE OPATRUJTE A TROŠKU VEMTE ROZUM DO HRSTI NEBO MRKNĚTE NA STATISTIKY!!! MĚJTE SE DOBŘE A B U Ď T E Z D R Á V I!!!! OŠTĚP.

  4. Já už u notáře byl a ten mi sdělil, že už jsem 10 let po smrti a peníze zabavila manželka

  5. Právě jsem se dočetl, že během týdne mě postihne infarkt, třebaže mě měl postihnout již před několika lety. Hned zítra zajdu sepsat k notáři poslední pořízení.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*