×
WomanOnly

Televizní program na Velikonoce 2014 nabízí komedie i pohádky

FOTO: Ucastnici zajezdu
Zdroj: Bonton

Stejně jako o Vánocích, tak i o Velikonocích pro nás televize stanice připravily bohatý program. Je plný pohádek a romantických či rodinných komedií, které určitě stojí za zhlédnutí. Zde je výběr těch nejlepších z nich.

FOTO: Ucastnici zajezdu
Účastníci zájezdu patří mezi české filmové klasiky. Zdroj: Bonton

Účastníci zájezdu 

Našli ho na pláži, ležel tam jak vyvrženej vorvaň. Už se do něj pouštěli racci…

Každý si rád dopřeje zasloužilé volno a jedním z nejlepších způsobů, jak ho strávit, je letní dovolená u moře. Jak se ale vyvede, záleží především na kolektivu. A že se v autobuse sešla opravdu různorodá skupina – k tomu navíc v čele s průvodkyní, která se na svět pořád dívá pohledem malé holky. Všichni nás po celou dobu svého zájezdu budou bavit nespočetnými situacemi s absurdním nádechem.

Snímek je filmovou adaptací stejnojmenné knižní předlohy nejpopulárnějšího soudobého českého spisovatele Michala Viewega. Pro jeho natáčení se však tvůrci rozhodli až po natočení filmu Román pro ženy, jenž sklidil velký úspěch a je též ztvárněný podle Viewegova díla.

Vysíláno: sobota 19. dubna, 20:20, Nova

Hudbu složil, slova napsal

I již zhaslá hvězda může znovu zazářit. Záleží jen na tom, zda se chopí své šance.

Alex Fletcher (Hugh Grant) býval slavným muzikantem, ale dnes jsou jeho hity prakticky pohřbeny někde hluboko pod žebříčkem hitparád. Z nenadání se mu však ozve populární zpěvačka, jež ho žádá o spolupráci na novém albu. V hudbě se sice Alex vyzná, jenomže v psaní zrovna neexceluje. Naštěstí se mu připlete do cesty Sophie (Drew Barrymore), která mu pomůže nejen s tím, ale nakonec i s dalšími oblastmi života.

Komediální filmový song dirigoval režisér Marc Lawrence, který napsal i jeho scénář. S hraním to nicméně nebylo jen tak, kvůli roli Grant chodil na lekce klavíru a spolu s Barrymore opravdu nazpívali soundtracky k filmu. Svým snažením tak s pomocí not a písmen stvořili milou filmovou romantickou píseň.

Vysíláno: pondělí 21.dubna, 14:45, Nova

Jezerní královna

V pohádce (a někdy i ve skutečnosti) udělá člověk pro lásku opravdu cokoliv. Třeba půjde i na dno jezera do spárů nepřítele.

Jezerní královna proměnila Odettu a další princezny v labutě, aby se tak zbavila veškeré konkurence a princi Viktorovi nezbylo nic jiného, než se oženit s ní. Odettě se povede uprchnout, jenže následně je zraněna princovým sluhou. Viktor je na první pohled princeznou okouzlen a odvede si ji s sebou na zámek. Bohužel Odetta je znovu unesena, a tak si musí svou lásku pomocí lstí a síly vybojovat.

Jezerní královna je jednou z dalších pohádek, na které Česko spolupracovalo s německou kinematografií. Má velmi příjemné herecké obsazení, v němž na samém vrcholu září především Ivana Chýlková, protože ta když hraje zápornou roli, tak je jako ryba ve vodě – tentokrát jen s korunou na hlavě.

Vysíláno: pondělí 21. dubna, 10:30Nova

Ať žijí duchové

Jak asi vypadá taková vzpoura dětí proti dospělým? Vesele – zvlášť, když jim pomohou kouzla.

Při zkoušce odvahy se parta kamarádů v noci vydá do hladomorny zříceniny hradu Brtník, načež jejich zkouška nabere úplně jiný rozměr. Nejsou totiž v hradě sami – najdou v něm Leontýnku spolu se jejím otcem. Ti se jim svěří s obavami o jejich budoucnost, protože hrad má být srovnám se zemí. Kluci je ale nenechají na pospas jejich osudu a spolu s dalšími dětmi spojí své síly, aby hrad zachránili před zkázou.

Tato pohádková dětská hudební komedie patří mezi kultovní snímky české kinematografie už jenom proto, že její hlášky a písničky, při nichž děti s trpaslíky opravovali střechu, zná opravdu každý. A kouzla byla k jejímu postavení opravdu potřeba, protože ani ve skutečnosti hrad střechu neměl, vyhořel totiž po zásahu blesku v roce 1783.

Vysíláno: neděle 20. dubna, 15:30, ČT1

Bláznivá školka

A pak že hlídání dětí je jednoduchá práce…

Charlie (Eddie Murphy) a Phil (Jeff Garlin) se potýkají se stejným problémem – oba byli vyhozeni z práce. A protože předtím neměli moc času na svoje děti, mají teď příležitost to napravit. A do úlohy hlídání dětí skočí přímo po hlavě, protože přijmou práci v mateřské školce. Jenže hned nato zjišťují, že zvládat role učitelů je nadlidský úkol, zvlášť když jejich svěřenci mají tendenci zničit vše, na co přijdou.

Eddie Murphy umí každému filmu nasadit vysokou laťku, a pokud jde o rodinné filmy, platí to dvojnásob. Jeho další skvělý výkon v roli otce jsme mohli vidět třeba ve filmu Dr. Dolittle, kde mu nicméně starosti nedělaly děti, nýbrž zvířata. Hlídání dětí byl však poněkud větší kalibr, protože kdo by nešílel z dětí, co pijou saponát?

Vysíláno: neděle 20.dubna, 14:30, NovaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*