Menu
WomanOnly
Sex

10 nejčastějších mýtů o sexu. Myslíte si, že už víte všechno?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

4. 1. 2015

V dnešní době jsou o sexu dokonale informovány i malé děti, které by nás leckdy mohly z teorie vyškolit. Mezi veřejností se totiž šíří několik nepravd, které bychom chtěli uvést na pravou míru. Možná po přečtení článku zjistíte, že celý život žijete v omylu.

Mýtus č. 1: Pokud používám antikoncepci, nemusím se obávat pohlavně přenosných chorob

I takové pohádky kolují mezi lidmi, přestože na všech antikoncepčních pilulkách i kondomech je toto varování vytištěno. Kdo má ale čas číst příbalové letáky u kondomů, že.

 Mýtus č. 2: Orální a anální sex jsou bezpečnější než klasický

Nechráněný sex je rizikový vždy a je jedno, jakým způsobem je provozován. Notoricky známé pravidlo číslo jedna – používejte kondom, zejména pokud se chcete párovat s lidmi, které zas tak dobře neznáte.

 Mýtus č. 3: 2 kondomy jsou lepší než jeden

Stresovat se navlékáním dvou kondomů je naprosto zbytečné, před nemocemi a otěhotněním vás spolehlivě ochrání jeden, protože jsou velmi důkladně testovány. Pokud se vám stane nehoda, důvodem je nesprávné použití. Aplikace dvou kondomů naopak zvyšuje riziko otěhotnění, protože se o sebe mohou natrhnout.

 Mýtus č. 4: Sex ve vodě je prevencí proti otěhotnění

Opravdu si myslíte, že to důležité uplave?

 Mýtus č. 5: Pokud se nakazím virem HIV, nemohu s tím nic dělat

Většina pohlavně přenosných nemocí je léčitelná. S virem HIV je to sice komplikovanější, ale pokud se začnete léčit včas, můžete žít velmi dlouhý život bez jakýchkoliv projevů. Pravidelné testování na HIV by mělo být samozřejmostí už kvůli zamezení šíření nemoci dál.

Mýtus č. 6: Podle velikosti bot poznám velikost mužova penisu

Dámy, musíme vás zklamat, mezi velikostí nohy, ruky, nosu nebo jiných částí těla a velikostí pánského přirození není ani nejmenší souvislost.

 Mýtus č. 7: Muži myslí na sex častěji než ženy

Už se k vám určitě doneslo, že v časopise 100+1 zahraničních zajímavostí byla taková zajímavost, že průměrná ženská myslí na sex každých pět minut, zatímco průměrný člověk, chlap, na to myslí každých sedm minut.

 Mýtus č. 8: Poloha při sexu ovlivní pohlaví dítěte

Je naivní si myslet, že spermie jsou natolik inteligentní, aby zaregistrovaly, jestli plavou nahoru, dolů nebo do strany. Berte to tak, že máte pohlaví vašeho potomka napsáno v knize osudu a těžko si to naplánujete.

 Mýtus č. 9: Staří lidé nemají sex

Život nekončí, jakmile se vám na čele objeví první vráska, podívejte se na Karla Gotta!

 Mýtus č. 10: Existují jen dvě sexuální orientace – heterosexuálové a homosexuálové

Už dávno neplatí, že se lidé musí jednoznačně rozdělovat na gaye a hetero. Mezi těmito dvěma póly existuje několik mezistupňů jako „mám ráda muže, ale občas toužím po ženě“ nebo „líbí se mi muži i ženy“ a podobně. Jakékoliv škatulkování vždy zavání diskriminací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

10 nejčastějších mýtů o sexu. Myslíte si, že už víte všechno?