Menu
WomanOnly
Esoterika

Vztahy podle horoskopu. Která znamení se k sobě hodí a komu se vyhnout?

Astrologie není jen o zjednodušených informacích vytržených z celkového kontextu individuálního horoskopu. Přesto nás mohou tyto základní informace o dvanácti zvířetníkových znameních obohatit, zaujmout a pobavit. Lidé se často ptají, jaké znamení se k nim hodí, anebo si sami všimnou, že třeba s konkrétním znamením zvěrokruhu nemají zrovna ty nejlepší vztahy. Čím to je? Poradíme vám, kdo se ke komu hodí a proč.

Jaká znamení zvěrokruhu se k sobě hodí?

Pokud chcete harmonii, měli byste vsadit na takové znamení zvěrokruhu, které se nachází ob jedno, anebo ob tři znamení v kruhu. To znamená, že beran si bude rozumět hlavně s blížencem a se lvem. Kromě toho si mají blíž znamení rozdělená podle živlů, což i odpovídá zmíněnému harmonickému vztahu ob tři znamení v kruhu. Nejvíce si tedy spolu budou rozumět ohnivá znamení – beran, lev a střelec. Zemská znamení – kozoroh, panna a býk. Vodní znamení – ryba, rak a štír. A vzdušná znamení – vodnář, váha a blíženec. Ale není to samozřejmě žádné dogma.

Zjistěte si zdarma, jak se k sobě hodíte s partnerem či partnerkou v naší partnerské kalkulačce!

Která znamení zvěrokruhu jsou konfliktní?

Naopak největším problémem pro harmonii ve vztazích jsou znamení v takzvané kvadratuře, tedy čtverci, který bychom pomyslně vepsali do zvířetníkového kruhu. Je to vždy znamení, které se nachází ob dvě znamení od toho vašeho. Beran tedy bude mít nejčastější konfliktní vztahy s osobami narozenými ve znamení raka a kozoroha. Problémem také bývají protilehlá znamení – v případě berana je to znamení vah. Paradoxně však do kvadratury nebo opozice si lidé často hledají své životní partnery. Tyto vztahy bývají plné vášně.

Vztahy podle horoskopu

Pro přehlednost se můžete podívat do níže vypsaného přehledu, který ukazuje, jaká znamení zvěrokruhu se k sobě hodí a lépe mezi sebou najdou harmonii a soulad v partnerských, rodinných a přátelských vztazích.

Ne vždy samozřejmě toto zmíněné rozdělení platí. Život se nedá nalinkovat podle pravítka. Pokud chcete zjistit, které znamení zvěrokruhu se k vám hodí přesněji, anebo zda jste kompatibilní s konkrétním člověkem, je potřeba se na to zeptat astrologa. Každý člověk má svůj individuální horoskop, ve kterém lze najít odpovědi na vaše otázky, a to samozřejmě i otázky týkající se partnerských vztahů.

Jak spí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Která znamení se hodí k beranovi?

K beranovi se hodí nejvíce lev a střelec, ale také blíženec a vodnář. Společnou řeč může někdy najít také s rybou nebo býkem. Konfliktní vztahy mu hrozí s rakem, kozorohem nebo váhami, se kterými však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Která znamení se hodí k býkovi?

K býkovi se hodí nejvíce panna a kozoroh, ale také rak a ryba. Společnou řeč může někdy najít také s beranem nebo blížencem. Konfliktní vztahy mu hrozí se lvem, vodnářem nebo štírem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Výkladový slovník pro ženy: Co si muži myslí, když ženám říkají miluji tě?

Která znamení se hodí k blíženci?

K blíženci se hodí nejvíce váha a vodnář, ale také lev a beran. Společnou řeč může někdy najít také s býkem nebo rakem. Konfliktní vztahy mu hrozí s pannou, rybami nebo střelci, se kterými však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Znamení horoskopu a jejich nadání

Která znamení se hodí k rakovi?

K rakovi se hodí nejvíce štír a ryba, ale také panna a býk. Společnou řeč může někdy najít také se lvem nebo blížencem. Konfliktní vztahy mu hrozí s beranem, váhou nebo kozorohem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Která znamení se hodí ke lvu?

Ke lvovi se hodí nejvíce beran a střelec, ale také blíženec a váha. Společnou řeč může někdy najít také s rakem nebo pannou. Konfliktní vztahy mu hrozí se štírem, býkem nebo vodnářem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Pes nebo kočka? Jaké domácí mazlíčky preferujete podle znamení zvěrokruhu?

Která znamení se hodí k panně?

K panně se hodí nejvíce býk a kozoroh, ale také štír a rak. Společnou řeč může někdy najít také s váhou nebo lvem. Konfliktní vztahy jí hrozí se střelcem, blížencem nebo rybami, se kterými však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Zvěrokruh a jídlo. Jak se stravují jednotlivá znamení horoskopu?

Která znamení se hodí k vahám?

K vahám se hodí nejvíce blíženec a vodnář, ale také lev a střelec. Společnou řeč může někdy najít také s pannou nebo štírem. Konfliktní vztahy jim hrozí s rakem, kozorohem nebo beranem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Která znamení se hodí ke štírovi?

Ke štírovi se hodí nejvíce rak a ryba, ale také panna a kozoroh. Společnou řeč může někdy najít také s váhou nebo střelcem. Konfliktní vztahy mu hrozí se lvem, vodnářem nebo býkem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Která znamení se hodí ke střelci?

Ke střelci se hodí nejvíce lev a beran, ale také váha a vodnář. Společnou řeč může někdy najít také s kozorohem nebo štírem. Konfliktní vztahy mu hrozí s pannou, rybou nebo blížencem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Jaký jste rodič podle znamení zvěrokruhu?

Která znamení se hodí ke kozorohovi?

Ke kozorohovi se hodí nejvíce panna a býk, ale také ryba a štír. Společnou řeč může někdy najít také se střelcem nebo vodnářem. Konfliktní vztahy mu hrozí s beranem, váhami nebo rakem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Která znamení se hodí k vodnáři?

K vodnáři se hodí nejvíce váha a blíženec, ale také střelec a beran. Společnou řeč může někdy najít také s kozorohem nebo rybou. Konfliktní vztahy mu hrozí s býkem, štírem nebo lvem, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Horoskop a sourozenci: Která znamení si spolu rozumí v sourozeneckém vztahu?

Která znamení se hodí k rybám?

K rybám se hodí nejvíce rak a štír, ale také býk a kozoroh. Společnou řeč mohou někdy najít také s beranem nebo vodnářem. Konfliktní vztahy jim hrozí s blížencem, střelcem nebo pannou, se kterým však může utvořit skvělý partnerský protiklad.

Tip: Přečtěte si také detailní partnerský horoskop. Najdete zde pro každé znamení charakteristiku muže i ženy, srovnání jednotlivých kombinací znamení ve vztahu, i tipy na to, jak dané znamení sbalit.

Jaký mají jednotlivá znamení zvěrokruhu vztah k práci?

Znamení podle živlů a jejich vzájemné interakce

Zajímavé je také to, jaké vztahy navzájem mají jednotlivá znamení spolu podle živlů. Většinou si můžete všimnout, že například zemská znamení potřebují více klidu a stability, proto jim někdy vadí příliš upovídaní a roztříštění blíženci či nevyzpytatelní vodnáři – jakožto zástupci vzdušného znamení. Naopak povzbudit je nebo nakopnout dokáže třeba ohnivá energie lva či berana, ale v těchto případech může vzniknout i nějaká rivalita nebo boj o moc. Obecně platí, že vodní znamení jsou více harmonická s těmi zemskými, neboť voda klidně protéká zemí, pokud jí není moc a nehodlá zemi zcela zaplavit. Ale oheň zemi ničí a pustoší – země vždy pro oheň představuje palivo.

Nejvíce vášně však najdeme mezi vodními a ohnivými znameními navzájem. Víte, jak se o někom říká, že jsou jako oheň a voda? Tak to je přesně ono. Tento protiklad vytváří často napěťovou a vášnivou vazbu. Hodně vody může uhasit oheň, ale hodně ohně zase vodu vysuší a promění ji v horkou páru. Zajímavé jsou také interakce vodních znamení se vzdušnými, navzájem se podporují a většinou si dobře rozumí. Voda se skládá ze vzduchu a mají spolu většinou dobré vztahy. Vzduch také umožňuje ohnivým znamením rozdmýchávat a podporovat hoření a šířit oheň a světlo v prostoru.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Partnerský horoskop

ikona-šipka dolů
ikona partneři
ikona-šipka dolů
Právě čtete

Vztahy podle horoskopu. Která znamení se k sobě hodí a komu se vyhnout?