Menu
WomanOnly
Esoterika

Zemská znamení mívají sklony k workholismu, pesimismu a samotářství. Někdy jsou tak rigidní, že s nimi nehnete

Patříte mezi zemská znamení zvěrokruhu? Co mají tato znamení zvěrokruhu společného, jaké mají nešvary i přednosti a jaké utvářejí vztahy s ostatními znameními? Přečtěte si, jestli se dá vydržet s Kozorohem, co potřebuje Panna nebo v čem vás může ve vztahu obohatit Býk!

Jaká jsou zemská znamení?

Pro zemská znamení jsou typické společné vlastnosti, mezi něž patří smysl pro povinnost a pro praktický život, hloubavost a přemýšlivost, ctižádost a vytrvalost, pracovitost, zodpovědnost a spolehlivost, potřeba jistoty a bezpečí. Lidé, kteří se narodili v zemském znamení, na sebe přebírají symbolické vlastnosti živlu země, což znamená, že potřebují především mít pevnou půdu pod nohama, jinak se cítí značně nejistí. Země je pevná, není tak proměnlivá jako třeba živly vzduch či voda, poskytuje domov, hranice a oporu. Nabízí úkryt, domov a obživu všem živým organismům, ale samotné bez dalších živlů by jí bylo smutno a nemohla by bez nich existovat.

Proto i když se zemská znamení často izolují od ostatních a vyžadují klid, přesto ví, že je pro ně dobré udržovat si vzájemné vztahy a interakce s ostatními znameními zvěrokruhu. Zemská znamení jsou nejméně interaktivní a dynamická, nejsou příliš flexibilní a nemají ráda změny. Někdy bývají považována za nudná a rigidní znamení s neměnnými názory a nepružným chováním, což může ostatním znamením zvěrokruhu pořádně lézt na nervy. Pravdou je, že zemská znamení se ráda pohybují pouze ve svém zaběhnutém koloběhu, systému a řádu. Nesnáší jakékoliv vykolejení, protože je rozrušuje a neumí na něj patřičně reagovat.

Vodní znamení bývají citlivky. Mají ale největší empatii z celého zvěrokruhu

Co mají společného Býk, Panna a Kozoroh?

I když jsou zemská znamení každé jiné, mají navzájem spoustu shodných povahových vlastností, zájmů i představ o životě. Zemská znamení milují přírodu, hory a turistiku nebo práci na zahrádce. Rádi se ukotvují v půdě nebo trávě, chodí pěšky, milují kontakt se zemí samotnou. Mívají také silné kořeny a vazbu se svým domovem. Potřebují domov a materiální zázemí, tedy dům se zahradou nebo hezký byt, svůj vlastní pokoj, kam se mohou schovat a nerušeně odpočívat či přemítat o životě. Jsou to nesmírně pracovití lidé, kteří umí i pracovat rukama a nebojí se toho. Dokáži sloužit druhým, pečovat, řídit a vést kolektiv, vyhovuje jim i úředničina, mají vztah k obchodu nebo zvládají práci ve státních či sociálních službách.

Dobře se starají o své zdraví a jsou spíše úzkostnější, neradi riskují, což se o vzdušných či ohnivých znameních mnohdy říct nedá. Dalším shodným znakem je preferování praktičnosti a toho, co je v životě užitečné. Často jsou to materialisté a pragmatikové, potřebují nabýt vlastních zkušeností a všechno si osahat. Je pro ně přirozená nedůvěra a pochybování, používají hodně rozum a všechno důkladně promýšlí. I když jsou velmi citliví, tak neradi dávají najevo své emoce, své soukromí si střeží a emoce se snaží kontrolovat. Bývají to spíše introverti a melancholici.

Kozoroh je považován za velmi ctižádostivého workoholika, kterého naplňuje jeho práce, takže ve vztahu bývá hodně na zabití a nikdy není doma. Býk je línější a pohodlnější povahy, ale umí být neuvěřitelně vytrvalý v dosahování svých cílů, navíc je to rozený požitkář, který si nenechá ujít žádnou zábavu, dobré jídlo, pití a spoustu pozemských rozkoší. Panna je naopak více asketická a vyhovuje jí služba druhým, ale i péče o zdraví obecně. Potřebuje pocit kontroly a miluje uklízení. Panny také bývají skvělými běžci na dlouhé trati, a to doslova. A jaká jsou zemská znamení v partnerských vztazích a jak se k sobě hodí zemská znamení a další znamení zvěrokruhu?

Zemská znamení ve vztazích

Zemská znamení a zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh)

Jak spolu vycházejí zemská znamení? Velmi dobře. Protože jsou si zemská znamení velmi podobná, rozumí svým potřebám a chápou se navzájem. Proto i jejich vztahy bývají naprosto pohodové a harmonické. Pokud se mezi nimi ovšem neobjeví rivalita v pracovní oblasti, to je potom velký problém, protože to bývají velmi ctižádostiví lidé a prahnou po úspěchu. Jinak pracovní spolupráce zemských znamení může být velmi dobrá a partnerský vztah poklidný, někdy ale až příliš materialistický a stereotypní.

Ohnivá znamení zvěrokruhu se umí snadno naštvat a zažijete s nimi nejlepší sex

Zemská znamení a vodní znamení (Rak, Štír, Ryby)

Zemská znamení si velmi dobře rozumí s vodními znameními a nebývají mezi nimi žádné velké třenice. Ideální je, když si voda poklidně protéká korytem a země jí poskytuje praktickou oporu a konejšivou náruč, zatímco voda zemi zavlažuje. Pokud ale přijde divoká voda a převládnou negativní emoce ve vztahu, může být vztah nesmírně trýznivý. Země pak bývá vodou zaplavena a může utrpět značnou újmu. Je velmi důležité, aby v tomto vztahu byly jasně vytyčeny hranice a průběžně projevovány emoce. Pak může jít o velmi romantický, plodný, láskyplný a spokojený vztah.

Zemská znamení a vzdušná znamení (Vodnář, Blíženci, Váhy)

Zemská znamení se mohou se vzdušnými znameními doplňovat, ale obvykle si příliš nerozumí a lezou si na nervy. Problém je v jejich značně odlišném temperamentu a způsobu života. Vzduch si fouká, kde se mu zlíbí a potřebuje pohyb a svobodu. Nenechá se jen tak snadno spoutat jako voda. I když země vzduchu poskytuje domov a praktické zázemí a vzduch zemi intelektuálně obohacuje a otevírá v komunikaci, přesto se může vzduch se zemí značně nudit. Země zase preferuje svůj klid a věčné foukání sem a tam stejně jako nestabilita názorů vzduchu není nic pro ni. Vzduch a země se při vzájemném respektu mohou obohacovat v práci a společně pracovat na mnohých tvůrčích projektech, kdy každý dělá, co umí, a navzájem se doplňují ve všem potřebném.

Vzdušná znamení vám dokážou pořádně provětrat život. Kdo s nimi má největší problém?

Zemská znamení a ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec)

Zemská znamení se také hůře snáší s temperamentními ohnivými znameními. Oheň představuje pro klidnou zemi poměrně značné riziko, vždyť přece oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Země se obává, že pokud si neudrží jasné hranice, oheň se bude rozšiřovat a nakonec ji spálí. V tomto vztahu se země cítí nejistá a i když se snaží ze sebe vydolovat nějakou vášeň a temperament, zároveň si od ohně drží odstup a používá vůči němu kontrolu. To se ohni samozřejmě moc nelíbí. Některé vztahy mohou být velmi podnětné, zejména v rámci partnerské či pracovní spolupráce, sexu nebo sportu, jiné vyostřené a plné hádek. Země a oheň se ale velice přitahují a často vytvářejí intenzivní milenecké a partnerské vztahy nebo i osudové lásky na celý život. Zemi by bez žáru ohně stejně byla zima a její život by nestál za nic.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zemská znamení mívají sklony k workholismu, pesimismu a samotářství. Někdy jsou tak rigidní, že s nimi nehnete