Menu
WomanOnly
Esoterika

Vzdušná znamení vám dokážou pořádně provětrat život. Kdo s nimi má největší problém?

Oheň, voda, země, vzduch. Čtyři základní živly, které ovlivňují a utvářejí náš život od nepaměti. Vážou se však také k západní astrologii a úzce souvisí s charakteristikami jednotlivých znamení. Která znamení patří mezi vzdušná a jaké jsou jejich typické vlastnosti? A kdo má se vzdušnými znameními největší problémy? Poznáte se v článku i vy sami?

Vzdušná znamení: Blíženec, Váhy a Vodnář

Znamením vzduchu se mohou pyšnit tato znamení zvěrokruhu: Blíženci, Váhy a Vodnáři. Co to vlastně znamená a co mají tato tři znamení společného? Živel vzduchu utváří konkrétní povahové vlastnosti a temperament těchto tří znamení. Jsou to lidé, kteří mají hodně mentální energie, jsou komunikativní, zvídaví, intelektuálně založení, rádi poznávají všechno nové, jsou flexibilní, proměnliví, nestálí, zkrátka jako vzduch, jako vítr – lehký vánek či pořádná vichřice. Každé znamení je samozřejmě jiné a má svá specifika. Psychologicky bychom je mohli zařadit mezi sangviniky, ale nebývají emočně stabilní. A rozhodně to též neznamená, že by se mezi nimi nemohl objevit vyloženě introvert či melancholik, vždy hraje roli mnoho faktorů.

Vzdušná znamení nám vládnou jen třikrát do roka, kdy Slunce prochází:

  • znamením Blíženců na jaře a v počínajícím létě
  • na podzim znamením Vah
  • v zimě na přelomu ledna a února znamením Vodnáře

To ale není všechno, tento vzdušný vliv pociťujeme také v častějších intervalech díly Měsíci, který vzdušnými znameními prochází poněkud rychleji, a to zpravidla každý týden po dobu dvou až tří dnů, kdy se nachází v některém ze vzdušných znamení.

Vztahy podle horoskopu. Která znamení se k sobě hodí a komu se vyhnout?

S kým si rozumí vzdušná znamení?

Vzdušná znamení si obvykle dobře rozumí mezi sebou navzájem. Blížence s Váhami pojí velká potřeba sdílení a komunikace nebo intelektuální zájmy, Blížence s Vodnáři zase impulzivní chování, nadšení pro dobrodružství nebo tvůrčí a umělecké zaměření. Váhy jsou poněkud více kultivované pro buranské a příliš přímé či “hipísácké” znamení Vodnáře, ale obě znamení milují společenskou zábavu, umění, kulturu a lidi. Potřebují ve svém životě vytvářet vztahy a žijí partnerskými vztahy.

Vzdušná znamení versus ohnivá znamení

Vzdušná znamení si mohou velmi dobře rozumět s ohnivými znameními, protože vzduch velmi dobře podporuje hoření a umí i určit směr šíření ohně. Nesmí ho však být příliš, aby malý ohýnek nesfoukl a neuhasil. Obecně toto přátelství či partnerství bývá velmi podnětné, aktivní a inspirující. Mezi ohnivá znamení patří Beran, Lev a Střelec.

Vzdušná znamení versus vodní znamení

Ani spojení s vodou není pro vzduch špatné, ale klidně tekoucí a pomalá řeka může být pro vzduch nudná, přecitlivělá a méně aktivní, pokud z něj ovšem neudělá ničivou tsunami. Celkově se dá říct, že vodní znamení se vzdušnými vycházejí poměrně dobře, ale někdy je vzduch už příliš ruší. Je pro ně hodně nestabilní, nevyzpytatelný, méně citlivý. Mezi vodní znamení řadíme znamení Raka, Štíra a Ryb.

Vodní znamení bývají citlivky. Mají ale největší empatii z celého zvěrokruhu

Vzdušná znamení versus zemská znamení

Největší problémy se vzdušnými znameními však mívají znamení zemská. Mezi ně náleží Býk, Panna a Kozoroh. Protože země je podstatně stabilnější, pevnější a rigidnější, vzduch ji řádně provětrává. Zemská znamení vyžadují svůj klid, ideálně neměnný řád, pravidelnou činnost, jsou praktická, zodpovědná, pracovitá, zaměřená na hmotu a výkon. Mají ráda jistotu a bezpečí. Většinou nejednají moc nepromyšleně. Vzdušná znamení jim však způsobují vítr na poli, rozfoukávají pečlivě posbíranou úrodu a chovají se pro ně velmi nevyzpytatelně a nesnesitelně. Příliš mluví, mění své pocity a názory z minuty na minutu, vymýšlejí stále něco nového, nemohou si být s nimi ničím jisti.

Země do určité míry vzduch potřebuje, nemohla by bez něj žít, zůstala by bez pohybu. Proto je dobré se této interakci nevyhýbat, ale zase to s ní na druhou stranu nepřehánět. I když zemská znamení nejsou ráda, když jim někdo ze vzdušných znamení vpadne do života a soukromí a naruší jejich přirozeně poklidný život, ale na druhou stranu jim za možnost proměny někdy také poděkují.

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vzdušná znamení vám dokážou pořádně provětrat život. Kdo s nimi má největší problém?