Menu
WomanOnly
Esoterika

Vodní znamení bývají citlivky. Mají ale největší empatii z celého zvěrokruhu

Taťána Kročková

Taťána Kročková

25. 12. 2021

O lidech, kteří se narodili ve vodním znamení, se říká, že jsou velmi senzitivní a mají dobrou intuici. Jaká znamení západní astrologie patří mezi vodní a jak vychází s ostatními znameními zvěrokruhu? Pokud jste Rak, Ryba nebo Štír či někoho takového velmi dobře znáte, jsou následující řádky určeny přímo pro vás! Třeba se dozvíte i něco, co jste vůbec nevěděli a hlavně také pochopíte, proč bývají vodní znamení takové hysterky.

Vodní znamení a jejich charakteristika

Mezi vodní znamení zvěrokruhu patří Ryby, Rak a Štír. Znamená to, že těmto znamením vládne vodní živel a mají společnou určitou charakteristiku. Voda patří mezi živly, které jsou velmi proměnlivé. Mění své skupenství vlivem teplot a také mění svůj tvar v různých nádobách. Navíc je vodivá a umí nosit informace. Kromě toho bychom bez ní nemohli žít a je potřebná pro zachování života na Zemi. Je ale nutné, aby byla čistá, protože kalná nebo špinavá voda naopak způsobuje zkázu, třeba v podobě různých nemocí.

A lidé narození ve vodních znameních jsou zrovna takoví. Zaujmout vás může jejich výrazná emocionalita a jistá čistota až průzračnost. Hned na nich všechno poznáte a oni sami jsou poměrně ovlivnitelní. To platí zejména pro znamení Ryb, pak i mnohé Raky. Ale Štír někdy odpovídá hlubokým temným vodám, protože do něj jen tak nevidíte. Zato on vidí velice dobře do vás svým pronikavým rentgenovým zrakem! Když se ještě vrátíme k vlastnostem vody, příslušníci vodních znamení mívají velmi proměnlivé emoce, dlouho si všechno pamatují, obtížně odpouštějí a jsou velmi zranitelní. Svá emoční zranění si často dlouho nesou jako velkou křivdu a umí se i parádně mstít, což se povídá hlavně o Štírech. Ani Raci v tomhle ale o nezůstávají o moc pozadu! A když je někdo jednou zklame, uzavřou se, a pak jen těžko hledají důvěru.

Pokud jsou emoce jako ta voda čisté, všechno je v pořádku. Ryby, Raci a Štíři jsou láskyplní, oddaní, věrní, milující až za hrob nebo milující čistou bezpodmínečnou láskou. Ovšem pokud se emoce zakalí, stejně jako voda pak přinášejí druhým neštěstí a sami sobě třeba i nějaká ta psychosomatická onemocnění. Vodní znamení bývají žárlivá, majetnická, hysterická, přecitlivělá, ukřivděná, vyžadují spoustu pozornosti a všechno se jich hodně dotýká, klidně i všechny křivdy světa. Pro svou velkou vnímavost a senzitivitu často umí předpovídat budoucnost, odhalovat vše utajené a skryté, nebo mohou také pracovat ve zdravotnictví, v sociální oblasti, pomáhajících profesích, s dětmi nebo pečují o zvířata. Zkrátka jsou všude, kde je zapotřebí velké empatie a citu.

Vzdušná znamení vám dokážou pořádně provětrat život. Kdo s nimi má největší problém?

Jak se hodí vodní znamení k ohnivým znamením

A jak vodní znamení vychází s takovými protiklady jakými jsou ohnivá znamení Beran, Lev a Střelec? Úplně nejlépe zrovna ne, neboť mají zcela odlišnou povahu, ale může mezi nimi vzniknout velká vášeň. Zatímco vodní znamení jsou mírnější povahy, ohnivá znamení jsou mnohem více temperamentnější, aktivnější, odvážnější i odhodlanější. Jenomže když si to převedeme na vlastnosti živlů, příliš ohně dokáže voda uhasit, proto i zdánlivě citlivější a mírnější voda může mít nad ohněm velkou moc. Taková pořádná sprcha a lásky je konec. Hodně ohně zase umí malé množství vody vypařit a když se sloučí voda s ohněm, to vzniká pořádný žár! Proto jsou takové vztahy velmi intenzivní, vášnivé, divoké, ve stylu takzvané Itálie. Bohužel se takový velký žár často rychle vypaří. Pokud totiž necháme na plotně delší dobu vařit vodu na plný plyn, zbyde z ní leda tak pára nad hrncem… Proto obě tato znamení mají značné tendence se navzájem destruktivně ničit.

Jak se hodí vodní znamení k zemským znamením

Vztah vodních a zemských znamení je daleko poklidnější, než je vztah vodních znamení se znameními ohnivými. Voda si poklidně plyne v náručí země a zároveň ji hezky zavlažuje. Vztahy se zemskými znameními, mezi něž patří Kozoroh, Býk a Panna, bývají poklidné, dlouhodobé a stabilní. Je skvělé navzájem navázat mezi sebou profesní spolupráci nebo třeba i dlouholeté přátelství. Partnerský vztah je klidný, pohodový, harmonický a plodný. Země poskytuje vodním znamením značnou praktickou oporu a stabilitu, zároveň vodní znamení učí uzavřenější zemská znamení vyjadřovat své city a nebát se trochu otevřít.

Příliš emocí a příliš vody však může zemi zaplavit, což se zemským znamením moc nelíbí a mohou pak ve vztahu bezradně plavat a topit se. Zemská znamení poskytují vodním znamením oporu a hranice, ale často i ostré hrany. Voda se tomu však umí přizpůsobit a když už je zle, prostě se jen vylije z břehů, vymele ostré výčnělky skal nebo zkrátka přeteče hráz.

Vztahy podle horoskopu. Která znamení se k sobě hodí a komu se vyhnout?

Jaký vztah mají vodní znamení a vzdušná znamení

Vodní znamení mají se vzdušnými znameními, mezi něž patří Blíženci, Váhy a Vodnáři, hodně společného a jejich vztah bývá často bratrský, umělecký nebo intelektuální. Dokáží spolu mluvit celé hodiny. Vodní znamení o svých pocitech, vzdušná znamení zase o svých myšlenkách. Voda a vzduch v sobě obsahují stejné prvky a mají podobné složení. Jeden bez druhého nemohou existovat a nemohou si ani nijak navzájem ubližovat.

Vzduch umožňuje vodě ještě lepší pohyb, ale mnohem více ji rozptyluje a rozhazuje její už tak dost nestabilní povahu. Jejich spojení může být velmi neklidné, impulzivní, nestabilní a plné změn. Ale změna je mnohdy nutná k životu a pohyb rovněž. Vodní a vzdušná znamení bývají velcí myslitelé, umělci, vizionáři i mágové, kteří právě umí měnit svět. A my všichni je potřebujeme…

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Vodní znamení bývají citlivky. Mají ale největší empatii z celého zvěrokruhu