Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak se zbavit bradavic na noze? Zkuste přírodní lékárničku

Bradavice způsobují viry napadající svrchní část pokožky. Nejčastěji se objevují na rukou, obličeji a ploskách nohou, kde bývají bolestivé, protože se váhou těla zatlačují dovnitř.  Virus bradavic má rád vlhké a teplé prostředí, kde se snadno šíří.  Proto je v prvé řadě důležitá prevence. Jak se zbavit bradavic na noze přírodní cestou?

Jak se zbavit bradavic na noze

Pokud se rozhodnete pro léčbu bradavic domácími prostředky, je nejdůležitější vytrvalost. Domácí léčba vyžaduje každodenní ošetřování postiženého místa. Přesto je známo, že některé bradavice mizí samy od sebe bez vnějšího zásahu od šesti měsíců do dvou let od jejich objevení.

Při ošetřování bradavic postupujte opatrně a snažte se zachovávat sterilní prostředí. Používejte jednorázové vatové tampóny či muly a všechny použité pomůcky ihned vyhazujte. Po každém ošetření si pečlivě umyjte ruce.

Účinky kryoterapie pomáhají na bradavice či revma. Zkuste léčbu chladem

Rostlinná lékárna proti bradavicím

Pampeliška – na postižené místo si každý den i několikrát vymáčkněte několik kapek šťávy ze stonku smetanky lékařské.

Medvědí česnekšťáva z česneku medvědího se používala již za dob našich babiček. Na bradavice naneseme několik kapek čerstvě vylisované šťávy z listů nebo místo poklademe rozmačkanými listy.

Měsíček lékařskýna postižené místo nanášíme každý den několik kapek měsíčkové tinktury.

Co najdeme na bradavice v kuchyni

Česnek – působí obecně proti virům a používá se odedávna i k léčbě bradavic. Na postižené místo se nanese šťáva z vymačkaného česneku. Na noc si lze na bradavici položit plátek česneku a ovázat.

Citrónová šťáva – kapky šťávy z citrónu nanášíme obdobně jako česnek.

Cibule – plátky cibule posolíme a necháme z nich uvolnit šťávu. Tu potom dvakrát denně nanášíme na postižené místo. Je to velmi efektivní způsob, jak se zbavit bradavic na noze.

Genitální bradavice: “Mám je, proboha, co mám dělat?”

Proti bradavicím pomůže propolisová tinktura a mast

Místo postižené bradavicí překrýváme na noc vatičkou s několika kapkami propolisové tinktury a překrýváme náplastí. Ráno můžeme místo namazat propolisovou mastí a nechat zalepené.

Jak se chránit proti bradavicím na noze zevnitř

Pro zvýšení imunity v boji s virem bradavic je dobré doplňovat vnější léčbu konzumací potravin s vysokým obsahem vitamínů A, C a E. Vhodné je pití čaje z echinacei – třapatky nachové nebo užívání této tinktury, pití čaje z lopuchu, pampeliškového kořene nebo jetele lučního.

Lze využít i léčbu homeopatiky. Zde je dobré poradit se s lékařem či lékárníkem homeopatem.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit bradavic na noze? Zkuste přírodní lékárničku