×
WomanOnly

Jak se zbavit bradavic pomocí bylinek a domácích prostředků

Mnoho z nás si z návštěvy koupaliště nejednou kromě příjemného zážitku přineslo také nechtěný dáreček v podobě ošklivého výrůstku na chodidle. Už samotné slovo „bradavice“ na nás nepůsobí příliš esteticky a logicky s nimi netoužíme mít nic společného.

cibule-ocet

Jsou to nezhoubná infekční onemocnění kůže, kterými trpí kromě čarodějnic k jejich nelibosti i normální smrtelníci, a to především ti, kteří se řadí k mladší generaci. Jelikož jsou bradavice vysoce přenosné, bylo by v zájmu všech zbavit se jich co nejdříve, kdyby to ovšem bylo takhle jednoduché. Jejich odstranění často trvá velmi dlouho a ne vždy se setkáme s úspěchem.

Asi nejúčinnějším prostředkem je samozřejmě návštěva lékaře, který na odstranění bradavic používá v lepším případě tekutý dusík, v tom horším jejich chirurgické odstranění. Komu by se ovšem chtělo podobné procedury absolvovat, když existuje mnoho osvědčených babských rad, které jsou mnohem šetrnější jak k naší kůži, tak k psychice, a to zejména dětské.  Proč hned chodit „pod kudlu“ nebo utrácet spoustu peněz za drahé přípravky z lékárny, když můžeme použít dokonce několik běžně dostupných prostředků k úspěšné domácí léčbě.

Kouzelný vlaštovičník

Jeden z osvědčených léků na bradavice roste u nás téměř všude, především na vlhkých místech podél cest a plotů, na zahradách a také u lidských obydlí. Řeč je o vlaštovičníku větším. Při odlomení listů a stonků z rostliny vytéká tmavě žluté mléko, které po několikeré aplikaci likviduje i ty největší bradavice. Odvar z vlaštovičníku mimo jiné léčí dráždivý kašel a nemoci žlučníku, při předávkování je ale rostlina údajně jedovatá.

Zdraví ze zahrádky

Dále se hovoří o léčivých účincích cibule nakrájené na měsíčky a vyluhované v octu, která se přikládá na postižené místo a bradavice by se měla sama vyloupnout. V tomto případě bychom ale měli dát pozor na rozškrábaná nebo jinak poraněná místa, protože by použití této látky pro nás mohlo být velmi nepříjemné. Totéž platí pro užívání další přírodní suroviny, kterou je česnek. O jeho působení při nachlazení toho víme hodně, ale na bradavice ho asi zkusil použít málokdo. Potírání česnekem údajně pomáhá nejen na bradavice, ale i na jiná kožní onemocnění. Pro obě tyto metody platí, že můžete bradavici s česnekem nebo cibulí přelepit náplastí, aby působily déle.

hermanek

Pokud by přece jen žádný z těchto postupů nezabral, rozhodně nic nezkazíme heřmánkem, který už naše babičky používaly na léčbu snad všech existujících nemocí i kožních defektů. A jestliže se chceme držet přírodních prostředků, do Tea tree oleje už sice musíme trochu zainvestovat, ale i on už odstranil spoustu bradavic.

Tropickým ovocem proti bradavicím?

Zmiňme také poněkud bizarnější metody, se kterými se můžeme setkat při brouzdání internetem, jako je přikládání ananasu nebo banánové slupky. O jejich léčivých účincích se toho příliš neví, ale kdybychom se nesetkali s úspěchem, můžeme si díky léčbě bradavic na obličeji pomocí banánové slupky vytvořit alespoň originální módní doplněk.

Jedna rada na závěr – nesnažme se zbavit bradavic manuálně na improvizovaném operačním sále doma v obýváku  – dloubáním nebo vyřezáváním si můžeme přivodit mnohem větší problémy než je jedna nenápadná bradavice. Takže nechme bradavice Harrymu Potterovi a zbavme se jich jednou provždy, také příroda je prý mocná čarodějka!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*