Menu
WomanOnly
Esoterika

Zvěrokruh a zdravotní problémy. Kozoroha bolí zuby a záda, lvovi hrozí infarkt…

Možná jste si všimli, že někteří lidé inklinují ke konkrétním zdravotním problémům více a jiní zase méně. Nesouvisí to pouze s genetikou, životním stylem a tím, jak se ke svému tělu chováme, ale také s dispozicemi k různým onemocněním dle znamení zvěrokruhu. Sluneční znamení, a například také postavení měsíce spolu s dalšími aspekty, snadno napoví, na co by si měl člověk dávat pozor a kterým tělesným oblastem by měl věnovat zvýšenou péči.

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani, vaše zdravotní indispozice se týkají převážně oblasti hlavy. Ne nadarmo se říká, že máte horkou hlavu, jste tvrdohlaví a svými rohy progresivně útočíte na všechno kolem. V mládí můžete trpět na časté nachlazení, rýmu a záněty dutin nebo středouší, hrozí i potíže se zrakem, časté bolesti hlavy nebo migrény, potíže s nadledvinkami nebo úrazy všeho druhu. U beranů mívají nemoci spíše akutní ráz s vysokou horečkou, jsou intenzivní, ale rychle přecházejí.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci, u vás se zdravotní potíže soustředí převážně na oblast krku, jícnu a štítné žlázy. Zpravidla jste v dětství trpěli na časté angíny, hrozilo vám trhání mandlí, můžete mít dispozice k alergiím a v pozdějším věku nejspíše i úporné bolesti krční páteře. Jste náchylní k onemocnění štítné žlázy a prochlazení krku a oblasti krční páteře. U vás mívají nemoci spíše chronický charakter.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci, vaše problémy se nejvíce týkají dýchací soustavy, a to především dolních cest dýchacích, tedy průdušek a plic. Je dosti možné, že vás trápí astma a alergie na pyly, prach a roztoče, míváte záněty průdušek a potřebujete mít ve vašem životě dostatek kyslíku – doslova i v přeneseném významu. Vaší další slabinou je nervová soustava, paže a ramena, můžete také trpět na bolesti rukou a páteře, zejména v hrudní oblasti.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci, mezi vaše citlivé oblasti patří prsa, plíce, žaludek, slinivka břišní a mléčné žlázy u žen. Pokud jste ženského pohlaví, je možné, že se vám tvoří cysty, trpíte vodnatelností a menstruačními potížemi, u obou pohlaví se také objevuje žaludeční neuróza, problémy s trávením, poruchy příjmu potravy jako například mentální anorexie, bulimie nebo ortorexie. Máte sklony k tloustnutí a přibírání nebo naopak hubnutí, je v tom u vás vždy jistá nerovnováha. Ženy mívají také silný premenstruační syndrom, napětí v prsou a velkou náladovost.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, u vás je silnou dominantou srdce a celková vitalita. Mohou vás zlobit záda, potíže na pravé straně těla, nemoci krve a rovněž citlivá psychika a nervy. Dávejte si pozor na to, abyste se zbytečně nerozčilovali, eliminujte ze svého života stres, věnujte se sportu a snažte se udržovat v klidu a dobré kondici. Možná jste i tak trochu hypochondři, trpíte přehnanou úzkostí nebo se naopak přejídáte a holdujete zcela nezdravému způsobu života, a pak to doháníte jinými extrémy. V podstatě byste měli mít skvělé dispozice k poměrně velké odolnosti a fyzické síle a vitalitě.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny, u vás je zájem o zdraví na prvním místě. Věnujete se mu až s úzkostlivou pečlivostí. Jste náchylné k potížím s trávením, především v oblasti střev, ale i jater a žlučníku. Pro vás nepředstavují žádný problém nejrůznější diety, očisty těla a střev, kterým se s oblibou věnujete. Dávejte si však pozor na to, abyste nesklouzli k ortorexii. Vaše citlivé nervy vám však občas dávají zabrat, trpíte pocitem, že všechno musí mít svůj systém, řád a kontrolu, někdy až s jakousi obsedantní naléhavostí. Potíže vám může způsobovat také slezina. Opatrujte si celou oblast břicha, jste náchylní také k potravinových alergiím, autoimunitním chorobám a zánětem střev.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy, vaší citlivou dominantou jsou ledviny. Je třeba, abyste je udržovali v klidu a teple. Do určité míry je třeba si také opatrovat nadledvinky, pohlavní orgány, hormonální soustavu a páteř. Srovnejte si psychiku a dejte si do pořádku vztahy všeho druhu. Pokud chcete mít děti, opatrujte své pohlavní orgány jako oko v hlavě a nenechávejte toto rozhodnutí na pozdější dobu. Vyvarujte se také pití alkoholu a užívání návykových látek. Opatrujte si slabiny a páteř v oblasti beder.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři, k vašemu znamení patří prostata u mužů, mícha, sekundární pohlavní znaky, celá vyměšovací a genitální soustava, slepé střevo, krev a rovněž funkce nadledvinek. U vás je potřeba vyvarovat se zánětů, hormonální nerovnováhy, pohlavních chorob, nemocí krve všeho druhu a zánětů orgánů, které se nacházejí v oblasti podbřišku, například také slepého střeva. Možná trpíte na časté záněty močových cest a bolesti v křížích, vše se dá ale zvládnout tím, že budete svým slabinám věnovat více pozornosti.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci, dávejte si pozor na kyčle a zranění při sportu. Mezi vaše slabiny patří svalová a nervová soustava, celá kostra a páteř, ale zejména dolní končetiny. Pokud se věnujete turistice, buďte opatrní anebo používejte trekingové hole. To samé platí na běžkách a při lyžování. Prospěje vám plavání, sauna a jakékoli uvolnění napětí ve svalech. Vaším denním chlebem by měl být hořčík a vápník, ideálně ve vhodné stravě. Rozhodně dbejte na vhodné stravování a vyvarujte se užívání alkoholu a návykových látek. Dávejte si pozor na úrazy a zlomeniny kostí.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozorozi, u vás je nejcitlivějším místem páteř, kolena, kosti obecně, zuby a pokožka celého těla. Jste náchylní k prochladnutí, bolí vás páteř, trpíte spíše na dlouhodobé a chronické nemoci. Pokud vás chytnou zuby, je to katastrofa na delší dobu a možná máte i atopický ekzém nebo jste náchylní k onemocnění kůže, která je citlivým ukazatelem vaší psychiky. Jste citlivější, než se může zdát, pod pevnou slupkou bije velmi zranitelné srdce. Dávejte si pozor na úrazy kolen a v průběhu života vám možná hrozí i nějaké operace.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři, u vás je důležitý oběhový a lymfatický systém, krevní oběh, psychika a nervy. Můžete trpět na bolesti v křížích, hormonální nerovnováhu, problémy mozku a nervové soustavy, nepravidelnosti krevního oběhu a hlavně také na křečové žíly. Opatrujte si své nohy a klidně si pořiďte pijavice – tento středověký způsob léčby znovu přichází do módy a mohl by vám pomoci vyřešit spoustu vašich potíží. U vás je rovněž důležité omezit příjem alkoholu a pohlídat si příjem léků a drog, srovnat si psychiku a soustředit se na praktické záležitosti. Meditujte a choďte hodně do přírody, věnujte se umění a tanci.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby, do vašich zdravotních indispozic patří zejména psychické a nervové potíže, potíže s krví a lymfatickým systémem, náchylnost k infekcím, citlivá chodidla a veškeré problémy s nimi spojené. Choďte během léta hodně bosky, pobývejte v přírodě a dodržujte pitný režim. Zaměřte se na zdravou stravu a rozhodně se i vy vyhýbejte alkoholu a návykovým látkám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Zvěrokruh a zdravotní problémy. Kozoroha bolí zuby a záda, lvovi hrozí infarkt…