Menu
WomanOnly
Esoterika

Nefrit fascinuje lahvově zelenou barvou. Odedávna mu přisuzovali magickou moc

Mezi oblíbené kameny, které se využívají pro výrobu šperků, patří také nefrit. Tento drahokam má ale i své magické a léčebné účinky. Pojďme si je představit.

Jak vypadá nefrit a co o něm víme?

Nefrit patří mezi drahokamy. Jde o silikát, odrůdu amfibolu nebo aktinolitu. Má podobnou tvrdost jako křemen, tedy kolem šesti na stupnici tvrdosti, a má nejčastěji lahvově nebo špenátově zelenou barvu. Dá se splést s jadeitem. Mohou se ale vyskytovat i jiné barevné odstíny nefritu dle minerálního složení.

Nejznámější naleziště nefritu

Nejznámější naleziště nefritu se nacházejí na Sibiři, v Číně, Barmě, na Novém Zélandu, v Austrálii, Kazachstánu, Polsku, Švýcarsku, Itálii, USA, Guatemale, Mexiku, Kolumbii či Zimbabwe.

Využití nefritu v minulosti

Nefrit se odedávna využíval k výrobě šperků a různých předmětů, což dokazují i četné archeologické vykopávky. Například byly velice známé nefritové předměty v Rusku v 30. letech 20. století. Nefrit ale využívali už staří Číňané a Babyloňané, a to třeba při náboženských a rituálních obřadech. Ve starověké Číně se z nefritu vyráběly číše, ze kterých se pilo. Věřilo se, že mají magickou, léčivou a očistnou moc. Svou silou oplývaly i nejrůznější nefritové amulety, které měly léčit ledviny (nephritis ze starořečtiny) a močové cesty, ale i podporovaly duševní zdraví, vyrovnanost a klidný spánek.

Léčivé účinky nefritu

Nefrit je velmi podobný jadeitu, ale vyskytuje se častěji. A skutečně se i dnes využívá, už s poukázáním na svůj název, k léčbě ledvin a močových cest. K tomuto účelu je velice vhodná nefritová voda, kterou si lze snadno vyrobit tak, že se nechají macerovat kameny nefritu ve džbánu s čistou vodou, která se pak pije. Celkově má nefrit skvělé detoxikační účinky a pomáhá zbavovat organismus i jedů a škodlivin, například alkoholu, nikotinu, drog či silných léků s narkotickými účinky.

Po psychické stránce tento drahokam prospívá harmonii, klidu, pohodě, otevírá srdce a odstraňuje negativní emoce. Působí na čtvrtou, srdeční, čakru, a celkově také pomáhá správné činnosti srdce a krevního oběhu. Podporuje naději, víru v uzdravení, navozuje klid a vyrovnanost. Podporuje také toleranci, respekt, empatii i soucit s druhými lidmi. Přivolává lásku a odstraňuje staré křivdy. Nefrit pod polštářem pomůže i ke klidnému a zdravému spánku.

Očista nefritu

Nefrit nabíjíme na přímém slunečním světle a čistíme pod tekoucí studenou vodou.

Pro jaké znamení se nefrit nejvíce hodí?

Nefrit je kámen jako stvořený pro vodní znamení Raka a Ryb, v případě potřeby také znamení Vah, Štíra nebo Býka.

Zkušenost s nefritem

„Moje osamělá máma podlehla alkoholu a celkem si odrovnala ledviny. Pila celé roky litry vína a utápěla svůj žal v alkoholu. Nesnášela jsem ji za to a neměla s ní žádný soucit. Náš vztah byl dlouhou dobu na bodu mrazu. Teprve když jí konečně došlo, že je zle a chtěla si dát svůj život do pořádku, odešla na léčení a začala detoxikovat tělo. Tehdy jsem i já prozřela a nechtěla o svou mámu přijít. Zrovna se mi narodila dcerka a uvědomila jsem si spoustu věcí. Dala jsem matce poslední šanci a darovala jí anděla z nefritu, který ji měl chránit. Já sama jsem nosila nefritový náramek, protože mám zelenou moc ráda a chtěla jsem mít nějaké spojení s mámou. Je to neuvěřitelné, ale podařilo se. Znovu spolu komunikujeme, máma se těší na vnučku a chce se kvůli ní snažit. Ledvinám se ulevilo a zatím nepotřebuje žádnou náročnou léčbu. Ono totiž stačí nepít, ještě má šanci. Jenom ji nesmí zahodit… “ (Dáša, 24 let)

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát, zkušenost čtenářky

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nefrit fascinuje lahvově zelenou barvou. Odedávna mu přisuzovali magickou moc