Menu
WomanOnly
Esoterika

Jaký mají jednotlivá znamení zvěrokruhu vztah k práci?

Zajímá vás, jaký vztah k práci mají jednotlivá znamení zvěrokruhu a k jakým profesím tíhnou? Možná není na škodu vědět, koho si berete do firmy…

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani se vrhají do své práce s vervou a po hlavě. Je zjevné, že mívají své líné prokrastinační dny, kdy se aktivně věnují něčemu úplně jinému než by měli. Nedokáží totiž zahálet úplně. Čas od času si dopřejí odpočinek, většinou se však jedná o odpočinek aktivní, při kterém nahrazují jednu činnost druhou. Jako zaměstnanec je beran poněkud svéhlavý, rád si dělá věci po svém a autority příliš neuznává. Respektovat bude pouze toho, kdo si to v jeho očích doopravdy zaslouží. Pak tato úcta přichází naprosto přirozeně.

Beran se dobře uplatňuje na vedoucích pozicích, nerad se někomu podřizuje. Pokud zaměstnáte berana, buďte si jisti tím, že bude dobrý obchodník i řečník, svou pozici si rád vybojuje a zaslouží. Občas ale budete riskovat střety, protože si nenechá jen tak něco líbit a jako první se bude hlásit o zvýšení platu nebo návrhy efektivních inovací. Berani bývají dobře odolní vůči stresu, a když je potřeba, dokáží intenzívně zabrat a vydolovat ze sebe maximum. Jejich drobným nedostatkem je zbrklost, arogance a drzost.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býk bývá ctižádostivý, cílevědomý a vytrvalý. Pracuje pomaleji, ale důkladně a zodpovědně. Vždy se na něj můžete spolehnout, má smysl pro povinnost a pro jistý pořádek. Dokáže toho zvládnout hodně, ale jede si svým tempem, nemá rád stres a pocit tlaku. Býci jsou dobrými běžci na dlouhé trati, ale ne na ty krátkodobé, kdy je třeba intenzívně zabrat pod velkým tlakem. Potřebují prostor pro svůj odpočinek, dobré jídlo, pití a ocenění. Stres a nevyhovující pracovní podmínky pro ně nejsou. Bývají dobrými obchodníky, podnikateli, řečníky, organizátory. Umí plánovat, dodržovat řád a systém. Mají rádi klidná pracoviště a rádi se věnují povolání, které je spojeno se zemí, půdou, stavitelstvím, uměním nebo obchodem a financemi.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci se uplatní spíše jako zaměstnanci nebo umělci na vlastní noze. Jako zaměstnavatelé nebo vedoucí pracovníci bývají příliš nesoustředění, roztěkaní či rozpolcení. Vyhovuje jim více intelektuální či umělecká pracovní sféra než ryze fyzická práce. Bývají dobrými řečníky, flexibilními manažery, rádi se zabývají slovy a jazykem, literaturou dějinami umění. Mívají šikovné ruce, kterými dokáží tvořit. Je mezi nimi i dost žurnalistů, spisovatelů, umělců nebo sportovců. Mohou také pracovat s dětmi, po celý život zůstávají nesmírně hraví. I když blíženec často poletuje s hlavou v oblacích, dokáže pro vaši firmu vymyslet ty nejoriginálnější nápady.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci se mohou dobře uplatnit ve vedoucích pozicích, ale i jako zaměstnanci jsou velmi loajální a zodpovědní. Zajímá je historie, humanitní vědy a nezřídka se věnují kantořině, vychovatelství, práci s dětmi, případně se také objevují ve zdravotní nebo sociální oblasti. Jsou totiž nesmírně obětaví a pečující, mají v sobě přirozenou empatii a zároveň i odolnost a vnitřní sílu. Lákají je rovněž umělecké profesní sféry nebo tvůrčí psaní. Na raka se můžete vždy spolehnout a neodmítne vás, ani když se mu přijdete vyplakat na rameno.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lvi, vaše touha po úspěchu a obdivu druhých vás často motivuje k nejvyšším pracovním výkonům. I když lvi bývají někdy nesmírně líní a požitkářští, to své si dokáží zajistit vždycky. Hnacím motivem je zabezpečit rodinu a postarat se o svá mláďata. Lev potřebuje být viděn a uznáván. Má sklony k exhibicionismu a někdy i k velikášství. Jako šéf bývá spravedlivý, čestný, velkorysý a pozorný, ale i přísný a poněkud výbušný – zkrátka rád si zařve. Mnohdy mívá své manýry, které nezbývá než respektovat. Potřebuje mít poslední slovo a rád mluví o sobě, takže je někdy lepší poslouchat, kývat a mlčet. Jako zaměstnanec to má těžké – udělá vše, co je třeba, ale bojuje s přesvědčením, že on sám by to ve vedení firmy zařídit daleko lépe.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny bývají velmi precizní a praktické. Vždy se na ně můžete spolehnout, jsou loajální a mají smysl pro povinnost. Jejich perfekcionismus je někdy až zarážející. Obvykle mají i slušný intelektuální rozhled, takže jejich přínos pro firmu bývá velký. I když vám asi nepřinesou nové, originální nebo šokující nápady, budou pečlivě dělat to, co se po nich žádá. Bývají schopnými zdravotníky, lékaři, sociálními pracovníky nebo úředníky. Hodně se pohybují v oblasti zdraví, je mezi nimi spousta fyzioterapeutů, nutričních terapeutů nebo záchranářů.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy mají rády práci s lidmi. Hodí se do větších firem, věnují se telekomunikaci, práci s penězi, žurnalistice, daňovému poradenství nebo právničině. Jsou loajální, zodpovědné, mají skvělé komunikační schopnosti a bývají silnou a velmi oblíbenou složkou každého týmu. Mají také rádi divadlo a umění, což se často projevuje v profesi. Mezi váhami je totiž spousta umělců, herců či moderátorů.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

O štírech se říká, že inklinují k temnějším povoláním. Ne vždy je to pravda, ale klidně si je můžeme představit jako mafiány nebo šéfy pdsvětí, rádi pracují skrytě a tajně. Jsou velmi schopní a mají velkou výdrž, charisma a sílu osobnosti, proto se hodí i k náročnějším profesím, kde je kladen důraz na psychickou a fyzickou odolnost, například vojenství nebo policie. Vynikají také ve vedoucích manažerských pozicích, pracují ve finanční sféře nebo ve státních službách. Mohou být i dobrými lékaři, novináři, válečnými reportéry, psychology, sportovci nebo přírodovědci. Věnují se též umění nebo tvůrčímu psaní. Jejich zájmy mohou být i ryze duchovní

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci nezkazí žádnou legraci, v pracovních týmech bývají velice oblíbení. Nebojí se na plná ústa říct, co si o vás myslí a obvykle se trefí přímo do černého. Mají velký smysl pro humor, jsou otevření a upřímní. Pracují pilně a zodpovědně, jsou takovým kořením každé firmy. Uplatní se i skvěle ve vedoucích pozicích, rádi filozofují a zajímají se o humanitní vědy. Mohou být dobrými žurnalisty, komiky, herci, spisovateli, psychology, sportovci nebo filozofy. Rádi se věnují tomu, co má nějaký smysl, například charitě, pomoci druhým, jsou odvážní a nebojí se riskovat. Mají otevřené srdce, do kterého se vejde celý svět. Bývají dobrými kritiky, recenzenty a nebrání se ani politice.

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozoroh působí jako nudný patron, ale v práci se na něj můžete vždy spolehnout. V dobré společností umí sršet vtipem. Jako šéf bývá přísný, ale spravedlivý. Říká se, že kozorohové jsou na peníze a worholikové, nebývá to ale vždy pravda. Mají skvělé vůdčí a organizační schopností, rádi ctí tradice a nejsou příliš flexibilní. Mají smysl pro povinnost a můžete se na ně vždy spolehnout. Práce je pro ně vším. Jako zaměstnanci musí především zvládnout respektovat autoritu nadřízeného, s čímž mívají nezřídka problém – jsou přesvědčeni o tom, že by byli mnohem lepšími šéfy a řadu vědí zvládali lépe.

Uplatní se v pedagogice, finanční sféře, vedoucí manažerské pozici, obchodnictví, chirurgii, vojenství či žurnalistice. Mezi kozorohy ale i patří řada komiků a herců. Říká se, že kozoroh obdobně jako štír mívá zálibu v temných sférách života a má rád tajemství. Klidně může dělat i hrobníka, zaměstnance pohřebního ústavu, politika nebo tajného agenta.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnář je bohém každým coulem. V práci z vodnářů šéfové šílí, i když mají neuvěřitelné kouzlo osobnosti a přinášejí nové kreativní nápady do firmy, často chodí pozdě a mají takzvaně všechno na háku. Ukáznit se moc nedají a obvykle mívají značné potíže s autoritami. Hodí se pro ně spíše nezávislá umělecká a tvůrčí povolání, mají rádi duchovní oblast, adrenalin a sport, takže je spíše najdete tam, kam se obvykle běžná lidská noha neodvažuje vkročit. Pracují v přírodě nebo se zvířaty, lezou po skalách, mohou být skvělými zaměstnanci čajoven, obchůdků se zdravou výživou, tanečníky, ekology, spisovateli, módními návrháři nebo jinými umělci na volné noze.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby mohou být velmi loajální a zodpovědné v práci pro svého nadřízeného, ke kterému mají úctu. V opačném případě si rády dělají co chtějí, oddávají se dennímu snění, chodí pozdě a přemýšlí nad nesmrtelností brouka. Mají rády alternativní oblast, duchovno, vaření, přírodu, zvířata a ekologii. Pohybují se v uměleckých sférách, ženy zůstávají v domácnostech a pečují o děti, muži nejsou příliš průbojní a pro vedoucí pozice se nehodí. Mají radši dobrodružství, svobodu a především sledují své vlastní poslání. Ryby mohou být na pozicích zdravotníků, lékařů, sociálních pracovníků, filozofů, psychologů, umělců a spisovatelů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaký mají jednotlivá znamení zvěrokruhu vztah k práci?