Menu
WomanOnly
Esoterika

Jak spí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Zimní období je obdobím snížené aktivity a hibernace. Lidé bývají zalezlí v útulném prostředí, pěkně v teploučku, a pokud se zrovna nevěnují jiným bohulibým činnostem, jako například četbě nebo sexu, rádi spí. Jakými spáči jsou jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Beran se vyspí kdekoliv. Je zvyklý i na tvrdší podmínky, není to žádná citlivka. Umí se přizpůsobit, zabrat si pro sebe místo a ochránit sebe i své blízké. Spánkový prostor neupírá druhým, je tolerantní ke chrápání i nočnímu pláči kojence. Je flexibilní, odolný, odvážný, žije rychle. Obvykle nespí dlouho, potřebuje akci. Ideální je pro něj kvalitní a hluboký spánek po dobrém sexu nebo sportovním výkonu. Beran spí rád nahý a stačí mu lehká přikrývka. Na okázalou výbavu v posteli si moc nepotrpí.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Rozkošnický býk je na sebe opatrnější a uvědomuje si svou vyšší potřebu spánku, které se v rámci svých možností rozhodně nebrání. Spánek nebývá na úkor býčí práce či naplňování jiných jeho požitků jako jsou například sex, jídlo, umění nebo dokonce i vyšší poslání. Umí se přizpůsobit, nerad spí sám a je neuvěřitelně vytrvalý. Pokud totiž dojde na věc, vydrží i s minimem spánku po celou dobu, kdy je to nutné a je třeba v životě zabrat. Rád se před spaním dobře pomiluje nebo nadlábne. Býk si potrpí na kvalitní lůžkoviny nebo krajková negližé.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženec rád usíná u knihy, obklopen domácími mazlíčky nebo třeba svými uměleckými výtvory. Obvykle nerad spí sám, rád se tulí a mazlí, často sebou hází, rozhazuje rukama, špatně usíná nebo mluví ze spaní. Miluje příběhy a pohádky před spaním, rád si pospí delší dobu, ale nemá problém s časným vstáváním. Jeho sny bývají barvité, fantastické, někteří blíženci mívají zkušenosti s lucidními sny a astrálním cestováním. Blížence potěší pyžamo s obrázky nebo plná postel plyšáků. Přece jen v něm stále zůstává kus dítěte a velká hravost. Proč si je tedy ve své vlastní posteli nedopřát?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raka potěší velká starožitná postel a útulný domov. Nerad ve své posteli bývá sám, někdy se i bojí tmy, špatně usíná a rád se k někomu přitulí. Raci jsou citliví, zranitelní a pečující. Jejich potřeba spánku je vyšší, ale nikdy ne na úkor milovaného partnera nebo dětí. Rak se dokáže o svou polovičku starat a brát na ni ohledy snad i ve spánku. Sám také potřebuje, aby o něj někdo pečoval, ale má rád svůj prostor a pocit svobody, který si může dopřát ve svém snění, protože v realitě často obětavě pomáhá druhým nebo dělá vše, co je potřeba. Rád usíná po dobrém jídle, sexu, sportu nebo při zajímavém filmu, ale hlavně u sebe doma. Má rád flanelové pyžamo, hodně polštářů a velkou načechranou peřinu, pod kterou se rád schová.

Přikrývky, které pomáhají s nespavostí. Jak vám navodí spánek?

Lev (23. 7. – 23. 8.)

O lvech se traduje, že velmi rádi spí. Neznamená to, že by byli líní a celé dny prospali, ale rádi se rozkošnicky protahují a převalují v posteli, zabírají velký prostor, hlasitě zívají a odpočívají v klidu svého soukromého sídla. Potřebují minimálně osm hodin spánku. I po náročné noci plné zábavy nebo živočišného sexu, vyžadují dokonalý odpočinek. Pokud jsou dlouhodobě vystaveni stresu a nedostatku spánku, brzy se to podepíše na jejich zdraví. Rádi spí na zádech nebo v objetí své milované “kořisti”.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panna je někdy úzkostlivá, pokud se dobře nevyspí. Dbá na svou spánkovou hygienu, potřebuje mít své rituály, například bez vyčištěných zubů ani neusne. Ve spánku upřednostňuje soukromí a není ráda, když ji někdo budí. O flexibilitě nemůže být příliš řeč, nedostatek kvalitního spánku nebo nocleh na cizích místech nezvládá příliš dobře. Pannu obvykle najdete v pruhovaném pyžamu a teplých ponožkách, krajkové noční košilky příliš neuznává. Občas nemůže usnout, proto je pro ni důležité udělat vše proto, aby kvalitního spánku docílila, od koupele v levanduli, přes meditační hudbu až po naprosté vyloučení kávy či zeleného čaje.

Co dělat proti nespavosti? Vyzkoušejte jídla navozující spánek

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Společenské váhy jsou velmi přítulné a opravdu nerady usínají samy. Potřebuji milou společnost i do postele, před spaním si rády povídají, sdílejí své myšlenky a usínají v objetí. Potrpí si na kvalitní lůžkoviny, příjemné materiály a esteticky dokonalý či originální spací úbor. Rády spí, ale dokáží dlouho ponocovat nebo flámovat, ale když je potřeba, tak i zcela výjimečně brzy ráno vstát.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štír potřebuje pro svůj spánek klid, i když mu stačí pár hodin nerušeného odpočinku. Dokáže spát sám, dopřává si soukromí i vlastní rituály. Pokud zrovna nepadne únavou a nespí hlubokým bezesným spánkem, může občas i trpět nespavostí, a to díky své velké vnímavosti a citlivosti. Často se u něj objevují zajímavé sny, lucidní snění nebo astrální cestování. Vášnivý štír rád usne po divokém večírku či kvalitním sexu, ve spánku však potřebuje dostatek prostoru a nezávislosti. Jen tak snadno jej neprobudíte, a pokud ano, je značně nevrlý.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Veselý střelec upřednostňuje klid a soukromí ve své ložnici. Ačkoli dokáže bavit celou společnost a rád si dopřává akce se svými přáteli, spánek je pro něj svatý a nejraději usíná o samotě, v níž si může dokonale odpočinout. Pokud jej probudíte, už tolik vtipem sršet nebude. Nemá problém brzy vstát a být aktivní. V jeho ložnici najdete bláznivé drobnosti, kterými se rád baví.

Pomáhá odpolední spánek našemu tělu, nebo mu naopak škodí?

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Kozoroh spí rád sám. Potřebuje svůj klid, soukromí a pocit bezpečí. Jeho potřeba spánku je vyšší, vzhledem k workholickým tendencím bývá často vyčerpán. Melancholické sklony a chmurné nálady zdárně zahání spánkem, ve kterém si často dopřává takové sny, na které se ani neopovažuje pomyslet v realitě. Pro něj je nutný pravidelný spánkový režim a potřebuje také mít své usínací rituály. Není typem, který by rád spával na cizích a neznámých místech než doma ve své vlastní posteli.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnáři raději žijí aktivním životem v realitě, ale spánek si dokáží vychutnat kdykoliv a kdekoliv. Jejich potřeba spánku však není velká, jsou flexibilní a zpravidla i odvážní. Proto je nemůže zaskočit ani nocleh v lese, na neznámých místech nebo v méně bezpečných prostorách. Milují adrenalin, dobrodružství, rádi sní a věnují se lucidnímu snění nebo astrálnímu cestování. Jsou mazliví, přítulní a v posteli vítají společnost i přesto, že dvojici dělí spánek. Hranice moc pro vodnáře nejsou, proto se občas mohou setkat se sdílenými sny se svým spolunocležníkem.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Zasněné ryby se často oddávají i dennímu snění. Změněná realita vnímání u nich není ničím neobvyklým. Noční odpočinek je pak samozřejmou nutností, z níž si nejvíce vychutnávají sny. Ryby nespí dlouho, jsou si totiž vědomy svých povinností, dokáží být oddané rodině, dětem, partnerovi či práci. Nejsou zvyklé se celý den vyvalovat v posteli. Pro spánek potřebují především pocit bezpečí, něžnou náruč svého protějšku či navození příjemných a blažených snů. Často usínají u romantických nebo psychologických filmů dle svého gusta, občas usnou i při sexu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak spí jednotlivá znamení zvěrokruhu?