Menu
WomanOnly
Domácnost

Přikrývky, které pomáhají s nespavostí. Jak vám navodí spánek?

Lucie Cermanová

Lucie Cermanová

24. 4. 2018

Nespavost se horší s věkem, ale úplně dobře na tom nejsou ani mladší generace. Za problémy může kromě zdravotního stavu také spousta stresu, který je dnes všudypřítomný. Zajímavou volbou jsou přikrývky, které pomáhají s nespavostí. Jak to dělají?

Objímací přikrývka

Ke zdravému spánku patří dobré podmínky na spaní, kvalitní lůžkoviny a také nezbytná psychická pohoda. V USA jsou velmi populární deky, které pomáhají od stresu a nespavosti. Příčinou The Gravity Blanket dek je prý technika, která uklidňuje. Vyvolává totiž příjemné pocity, které se objevují při objímání nebo mazlení. Velmi kvalitní terapeutické přikrývky byly vyvinuty tak, že jemně tlačí, což má probouzet uvolnění. Výrobci jsou přesvědčeni o tom, že deky, které mají asi 10 % tělesné hmotnosti, podporují tvorbu hormonů „radosti” a hormonů důležitých pro spánek (melatonin a serotonin). Oproti tomu snižují stresové hormony (kortizol).

Přikrývky pro osoby s poruchou pozornosti

V podobném duchu se nesou i výrobky My Calm Blanket. Jsou nabízené v různých gramážích a slibují pomoci také osobám s poruchou pozornosti a hyperaktivitou (ADHD) nebo s poruchou zpracování smyslových vjemů (SPD), ale třeba i pacientům s autismem a podobnými nemocemi.

Deky jsou prošité, což zajišťuje, že se vnitřní bavlněná část přikrývky nepohybuje a zůstává rovnoměrně rozložena. Pozitivní je také to, že se deka i povlak dají vyprat. Vrchní povlak je vyroben z nejjemnějšího ultraplyše a slibuje maximální odolnost.

Nadšené reakce mluví o tom, že problémoví spáči najednou začali usínat bez potíží a ráno se cítili velmi odpočatí. Jeden z komentujících třeba napsal, že trpí úzkostmi a nespavostí. Po první noci s touto dekou ale prý usnul tak tvrdě, že se probudil až ráno. Další zákazník zase říká: „Jsem velmi neklidný a bez této deky vůbec neusnu.”

Tyto přikrývky jsou zkrátka hitem a další šancí, jak zvládnout vyčerpávající nespavost, která velmi škodí lidskému zdraví.

Máte také problémy s nespavostí? Podělte se v diskuzi u článku o zkušenosti, co vám pomáhá usnout.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Přikrývky, které pomáhají s nespavostí. Jak vám navodí spánek?