Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Trápí vás nespavost? Zbavte se perfekcionalismu

Redakce

Redakce

12. 5. 2013

V dnešní uspěchané době se ženeme z práce rovnou do školky vyzvednout děti, domů rychle uvařit a uklidit, popřípadě jet na stresující nákupy do obchodního centra. Večer padáme do postelí znavení a vyřízení, přesto ne a ne usnout.

Pokud jste i vy ráno stejně unavení jako večer při lehání si do postele, máme pro vás několik tipů, jak se zbavit nespavosti a svůj spánek využít jako regeneraci celého těla. Ráno pak budete svěží, odpočatí a plní sil na další maraton.

Řeště denní úkoly s nadhledem

Perfekcionalismus je hlavní nepřítel spánku. Pokuste se nějaké detaily, které vám zabírají mnoho času ve vašem dni, úplně vypustit. Neřešte každý denní úkol do sebemenšího puntíku, jedině tak vás večer v posteli nebude napadat, že jste celý úkol v práci mohla vyřešit ještě lépe. Buďte spokojená s každou věcí, kterou ten den splníte.

Ranní káva je samozřejmě pro většinu z nás ten nejdůležitější start celého dne. Při kávě si můžete sednout ke stolu s diářem a projít si seznam věcí, na které ten den nesmíte zapomenout. Takové sedánky si však odpusťte v odpoledních hodinách. Kofein, jak je známo, totiž nabudí vaše tělo energií, a tak se večer nemůžete divit, že se vám nechce spát.

Místo kávy nebo sycených nápojů volte čaj

Večer si raději uvařte šálek dobrého čaje nebo ho nechejte vychladit a večer si na čaji pochutnejte jako na osvěžujícím nápoji. Spaní a sladké sny podporuje heřmánkový a meduňkový čaj.

Jestliže ale chcete svůj nepřerušovaný spánek povzbudit ještě více, přidejte heřmánek i do vaší koupele. V horké vaně s přidaným heřmánkovým, levandulovým nebo geraniovým olejem se příjemně odreagujete a připravíte na spánek. Z vany byste měla jít rovnou pod peřinu, nejlépe se sklenicí heřmánkového čaje na spacím stolku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Trápí vás nespavost? Zbavte se perfekcionalismu