Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Pes nebo kočka? Jaké domácí mazlíčky preferujete podle znamení zvěrokruhu?

Domácí mazlíček právem zastává hrdé postavení téměř v každé domácnosti. Lidé zvířata milují a chtějí o ně pečovat. Ať už kočka nebo pes, je to v podstatě další dítě a právoplatný člen rodiny, o kterého se s láskou staráme. Která zvířata mají v oblibě jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani rozhodně uvítají parťáka do terénu nebo na hory. Ideálním společníkem je pro ně pes. Protože jsou velmi akční, potřebují k sobě rovnocenného partnera, který s nimi bude sdílet sportovní zájmy a hlavně, a to v žádném případě, je nesmí nijak omezovat. V opačném případě si pořídí kočky, které se v době jejich nepřítomnosti doma o sebe postarají samy. Beranům se líbí i jiná zvířata, ale mají jasno v tom, že by je doma mít nechtěli. Jsou jim sympatické šelmy nebo draví ptáci. Pro berany jsou ideální ovčáci nebo větší plemena psů.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci zvířata rádi vlastní, ale potřebují též budovat, a to nejen vztah, ale i své sídlo. Uvítají taková zvířata, která jim budou dobře sloužit. Mohou si pořídit ovečky, kozy, králíčky, různá hospodářská zvířata nebo koně, na kterých rádi jezdí. Dobrý společníkem pro ně bývá pes. Kočky obvykle nemají příliš v lásce, považují je za falešné. Zkrátka potřebují vztahové a oddané zvíře, ale v zásadě mají hezký vztah ke všem živým tvorům a rádi se o ně starají nebo se s nimi mazlí.

Blíženci (22. 5. – 21.6.)

Blíženci milují mluvící zvířata a ptáky. Papoušky, vrány, straky, kavky, ale i opice nebo delfíny. Doma obvykle chovají kočky, krysy nebo papoušky, malá plemena psů. U blížence je to poněkud náročnější, snadno se totiž pro nějaké zvířátko nadchne, ale dříve či později jejich zájem může vystřídat zcela nový podnět. Nezřídka dojde k tomu, že se mu pak mazlíčci doma takzvaně hromadí. Pokud si zvířátko oblíbí, věnuje mu veškerou péči, ale nebrání se tomu, přidat mu další společnost. A je v podstatě jedno, zda to bude nová myška nebo kocour. Líbí se jim i neobvyklá zvířata a také motýli.

Jak vycvičit kočku? Je to těžké, ale ne nemožné

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci jsou srdcaři a oddaní pečovatelé. Mnohdy to s tou péčí i přehánějí. Mají velké sympatie ke kočkám nebo sovám. Často chovají celou smečku psů nebo se starají o opuštěné kočky. Mají velký soucit s týranými zvířaty, přispívají finančně útulkům, chodí tam venčit pejsky nebo se sami aktivně zapojují v ochraně zvířat. Každé zvíře, které mají doma, se u nich bude mít královsky dobře.

Lev (23. 7. – 23. 8.)

Lví sympatie patří šelmám. Ale doma je mít nemusí, to ne. Buď si pořídí kočku, anebo psa. Starají se dobře, ale mají tendence zvíře vlastnit a tak trochu se s ním chlubit. Někdy si pořizují drahá nebo zajímavá zvířata, originální plemena. Je to pro ně podobné jako drahé auto, o které je třeba co nejlépe pečovat a ukazovat se v něm závistivým sousedům. Ale rozhodně nebudeme křivdit skromným a čestným lvům, kteří se rádi pomazlí s malou šelmičkou. Ryby a ptáci je obvykle moc nezajímají.

Panna (24. 8. – 23. 9.)

Panny hodně dbají na čistotu a pořádek, takže mazlíček v posteli nebo plná domácnost chlupů u nich moc nehrozí. Zvířata mohou jen do určité míry, ideální je pro ně pořídit si psa jako společníka k vycházkách do přírody. Sympatie mohou mít též ke kozám a koním či zajímavému hmyzu, který mohou třeba sbírat. Vyhovuje jim i akvárium s rybičkami.

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psa či kočku? Záleží na velikosti i věku zvířete

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Váhy mají rády inteligenční a společenská zvířata, například kočky, menší plemena psů nebo i krysy. Potřebují si s domácím mazlíčkem vybudovat vztah, protože samy obtížně snášejí samotu. Zároveň mají rády své pohodlí a určitý standard, proto se svým zvířátkem nenechají omezovat a pevně si nastaví hranice, kam si jej vpustí, a kam už rozhodně ne. Někdy jsou pro ně mazlíčci jako děti.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři mají v oblibě poněkud temnější a nebezpečnější zvířátka, například hady, štíry a pavouky. Sympatizují s exotickými zvířaty nebo hmyzem. Líbí se jim takoví domácí mazlíčci, kterých se druzí většinou bojí, štítí nebo jim připadají odporní či nebezpeční. I takové hrozivě vyhlížející bojové plemeno psa (ze kterého se nakonec vyklube největší mazel) dokáže štíra zaujmout či uchvátit. Mají také rádi vodní živočichy a zvířata v temných barvách. Ke štírovi se nejvíce hodí velký pavouk, had nebo třeba černý panter – v našich podmínkách dozajista černá kočka.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelec chová sympatie k velkým čtyřnohým savcům, ke kterým patří například velcí psi, koně, anebo někteří sudokopytníci. Objevuje se také úzké spojení mezi znamením střelce a bájnou postavou kentaura, který má lidské tělo od pasu nahoru, ale místo nohou čtyři končetiny koně. Proto není divu, že lidé ve znamení střelce často jezdí na koni nebo se věnují péči o tato zvířata. Ke znamení střelce patří také velká plemena psů a draví ptáci. Jako domácí mazlíčky si je však nepořizují, samotní střelci stejně jako tito tvorové potřebují hodně volnosti.

Jak naučit kočku na záchod: Uvidíte, že to není žádná věda

Kozoroh (22.12. – 20. 1.)

Jestli je něco, co kozoroh nesnáší, jsou to zvířecí chlupy v bytě. Proto si domů ani žádná zvířata nepořizuje, ale imponují mu inteligentní živočichové, jako jsou například lišky, vlci, sovy, sloni nebo želvy. Uvítá parťáka v podobě věrného a oddaného psa, ideálně vlčáka. Rybičky v bytě mu také nevadí, pokud jim ovšem má kdo čistit akvárium. Příliš zaměstnaný kozoroh na to obvykle nemá čas. Vybírá si také orientální plemena koček.

Vodnář (21. 1. – 19. 2.)

Vodnářům jsou sympatické opice, papoušci, delfíni nebo třeba kočky. Potřebují nezávislá a inteligentní zvířata, která jsou schopna samostatného života, ale též nějaké komunikace a projevu přízně. Nevyhovují jim vztahoví mazlíčci, o které je třeba se neustále starat, vodnáři potřebují hodně nezávislosti, a protože často pobývají mimo domov, je třeba tomu přizpůsobit i podmínky. Zvířátko nenáročné na údržbu, mazlivé, i když zcela nezávislé a samostatné, takové jim vyhovuje nejlépe. Může to být klidně kočka nebo myšky. Mají zálibu i v potkanech.

Jak vykoupat kočku? Někdy to je těžký boj

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby mají rády ryby. Ale ne k jídlu! Pěkně do akvária. Rády nahlížejí do hlubin vodního světa a oddávají se snění. Jsou velmi pečující, ale zároveň ponechávají zvířatům volnost, proto není jejich primární snahou žádná vlastnit. Pokud se nějaká v domácnosti vyskytnou, mají se dobře. Vyhovují jim spíše nezávislí a samostatní tvorové jako například kočky, rybičky či želvy. Někdy si mají v oblibě i malá plemena psů, ale většinou vítězí vodní živočichové. Líbí se jim také králíčci a morčátka.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Pes nebo kočka? Jaké domácí mazlíčky preferujete podle znamení zvěrokruhu?