Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Jak vykoupat kočku? Někdy to je těžký boj

Redakce

Redakce

15. 11. 2013

Kočky, až na výjimky, vodu nesnáší. Jsou od přírody velmi čistotné, několikrát denně se samy myjí, ale někdy dojde k „nehodě“ a jejich jazyk už nestačí. Tak vznikne drama, je potřeba navštívit koupelnu.

Jsou mezi námi šťastlivci, jejichž kočce voda nevadí, nebo alespoň není v blízkosti tekoucí vody agresivní. Přiznejme si, že většina takové štěstí nemá. Počítejte s tím, že při koupání dojde ke kalamitě a u vás možná i ke zranění. Jako prevenci doporučuji ostříhat drápky.

Jak léčit kočičí rýmu či chřipku. I kočky si „hodí marod“.

Vše potřebné ke koupeli nachystejte dopředu. Používejte výhradně šampon určený pro kočky, nikoli pro psy nebo lidi. Dobrý tip je položit kočku na protiskluzovou podložku. Kočka nebude klouzat a bude klidnější. Do vany napusťte 10 cm vody. Ta by měla mít teplotu 37° C až 38° C.

Šampon nanášejte od krku dolů a vmasírujte jej. Dejte pozor, aby se voda se šamponem nedostala do očí nebo uší, to by jí vyděsilo. Hlavu opatrně omyjte vlhkou žínkou nebo rukou. Vše důkladně opláchněte. Kočku následně zabalte do ručníku.

Nezapomeňte, že kočka musí být celý den po koupeli v teple. Voda u kořínků chlupů zůstává dlouho a hrozí nastydnutí kočky. To platí i pro kočky zvyklé na běhání venku. Nedivte se, pokud s vámi vaše kočka nebude mluvit a bude uražená. Právě jste s ní dělali ne moc příjemné věci, možná dokonce bojovali.

V případě, že vlastníte krátkosrstého bojovníka, který nesnese vodu, zvolte suché mytí pomocí otrub. Otruby jsou odpadní produkty z obilí. Pořídíte si půl až jeden kilogram otrub. Ty zahřejete v troubě při 150°C po dobu dvaceti minut. Otruby vetřete do srsti a následně je vyčesejte kartáčem.

Zatímco krátkosrsté a dlouhosrsté plemena není potřeba často mýt, bezsrsté kočky se myjí jednou za 10-14 dní. Na kůži se jim tvoří maz, který zde může ulpívat. Omývejte kočku navlhčenou žínkou ve vlažné vodě nebo ve velmi jemném šamponu. Poté stejně jako u ostatních plemen, osušte a nechte v teple.

Tip: Při koupání vaši kočičku utěšujte, chvalte ji a hlaďte na jejích oblíbených místech. To velmi pomůže, aby byla kočka klidnější a vy méně poškrábaní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vykoupat kočku? Někdy to je těžký boj