Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psa či kočku? Záleží na velikosti i věku zvířete

To, čím se stravujete, zásadním způsobem ovlivňuje vaše zdraví. Jinak tomu není ani u vašich domácích mazlíčků. Podle čeho vybrat krmivo, které jim dodá vše, co potřebují?

Stejně jako lidé, i zvířata dokáží být pěkně vybíravá. Možná má váš pes jednu značku granulí, a když mu do misky dáte něco jiného, nezaujatě odkráčí pryč. Kočky si zase obvykle potrpí na výhradně masitou stravu.

Krmiva pro kočky

Na kočce obvykle snadno nepoznáte, že je něco v nepořádku. Nad tím, jak často a čím krmit kočku, byste tedy měli přemýšlet, i když vypadá, že jí nic nechybí. Kvalitní krmiva jsou důležitá především u koťat. V tomto případě je ideální vsadit na máčené granule, určené speciálně pro koťata, případně je prokládat konzervami či vařeným krůtím nebo kuřecím masem.

Větší péči potřebují rovněž kojící a březí kočky, pro které je vhodné krmivo, které je bohatší na živiny, hlavně na bílkoviny. Speciální krmiva pro koťata i pro kojící a březí kočky seženete například ve e-shopu Můj Mazlík.

Co kočka potřebuje?

Dospělou kočku můžete krmit konzervami, granulemi, vařeným masem i syrovou stravou. Nejlepší granule pro kočky by měly mít alespoň 70 % masa, 10 % by však měla tvořit rostlinná složka. Kvalitní krmiva pro kočky přitom poznáte nejen podle složení, ale i podle stolice kočky – pokud je příliš řídká, světlá a hodně páchne, granule vyměňte.

Krmiva pro psy

Nejlepší krmiva pro psy jsou taková, která odpovídají specifickým požadavkům zvířete. Některé značky vyrábějí speciální krmiva pro určitý typ plemena. Nemusíte kupovat přímo tyto, důležité je ovšem orientovat podle velikosti plemena.

Nejlepší granule pro psy odpovídají nejen velikosti psa, ale také jeho věku – štěně, dospělý pes i senior potřebují trochu jiné složení. Na MujMazlik.cz můžete podle těchto kritérií vyhledávat. Při výběru krmiva přitom zohledněte i aktivitu psa – čím více pohybu má, tím více tuku by mělo obsahovat.

Psí alergie

Pokud se váš pejsek drbe, okusuje si tlapy, má průjem nebo se vám zkrátka zdá přecitlivělý, může jít o potravní alergii na jednu se složek krmiva, které mu dáváte. Nejčastěji jde o nějakou chemickou přísadu, proto jej zkuste vyměnit za krmivo, které jich používá jen minimum.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat nejlepší krmivo pro psa či kočku? Záleží na velikosti i věku zvířete