Menu
WomanOnly
Esoterika

Sodalit připomíná mlhovinu a podobá se lapisu lazuli. S čím nám může pomoci?

Krásný modrý sodalit nám může jako magický a léčebný kámen prokázat dobrou službu. Nosit jej můžeme na krku nebo třeba jako náramek kolem zápěstí. Jaké má sodalit účinky a proč bychom jej měli mít u sebe?

Jak poznat sodalit a kde se nachází?

Sodalit je hlinitokřemičitan modré barvy, který se podobá minerálu nazvanému lapis lazuli. Mezi těmito dvěma minerály je však rozdíl a dají se bezpečně rozeznat. Sodalit mívá i bílé kalcitové žilkování, proto často připomíná oblohu nebo mlhovinu. Obsahuje sodík a patří mezi tektosilikáty. Vyskytuje se také u nás v České republice, a to ve Velkém Březně a na kopci Kletečná, v Českém středohoří. Známá zahraniční naleziště jsou například ve Francii, Německu, Brazílii, Kanadě, Bolívii, Rusku, Barmě, Namibii, USA, JAR, Guinei, Indii či Grónsku. A právě v Grónsku byl kámen v roce 1811 objeven.

Pro jaká znamení se hodí sodalit?

Sodalit se hodí nejvíce pro znamení Panny, Vah, Býka, Blížence, Vodnáře a Střelce.

Léčivé účinky sodalitu

A jaké má sodalit účinky? Souvisí nejvíce s pátou krční čakrou a šestou čakrou třetího oka. Sodalit působí v podstatě podobně jako lapis lazuli, ale na nižší úrovni. Sodalit je více zemitý, kdežto lapis je už hodně duchovní kámen. Sodalit skvěle posiluje mentální energii, komunikaci a intuici. Podporuje soustředění, myšlení a dobrou paměť, pomáhá všem duševně pracujícím lidem a umělcům umožňuje nacházet inspiraci. Dodává klid, stabilitu, pocity jistoty a přirozeně zvyšuje sebevědomí.

Ze zdravotních účinků pomáhá při infekcích dýchacích cest, astmatu nebo potížích se štítnou žlázou. Prospívá i hubnutí a reguluje látkovou výměnu. Společně s křišťálem sodalit podporuje imunitu a chrání před infekcemi všeho druhu. Voda ze sodalitu skvěle posiluje žaludek. Připravit si ji můžeme tak, že omyté kameny sodalitu necháme přes noc ležet ve džbánu s čistou vodou, kterou poté vypijeme.

Jak nabíjet sodalit?

Sodalit čistíme pod tekoucí vodou a nabíjíme na přímém slunci nebo jej na nějaký čas zakopeme do země.

Zkušenosti se sodalitem

„Sodalit mě uchvátil svou modrou barvou s bílou kresbou. Mám svůj větší kámen, který nosím u sebe v kapse a dávám si ho pod polštář. Beru jej s sebou i do kanceláře a mám ho na psacím stole. Opravdu mi pomáhá se soustředit na práci, neusínat u toho a zbytečně se netrápit a nerozčilovat při dělání objednávek, počítání, vyřizování korespondence a chystání nových projektů pro firmu. Pracuji celé hodiny u počítače a moje hlava dostává pořádně zabrat. Díky sodalitu se však cítím úplně v pohodě, klidná, soustředěná a nepotřebuji ani vypít za den čtyři kávy jako dříve, stačí mi jedna nebo dvě.” (Magda, 35 let)

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát, zkušenost čtenářky

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Sodalit připomíná mlhovinu a podobá se lapisu lazuli. S čím nám může pomoci?