Menu
WomanOnly
Esoterika

Znamení horoskopu a jejich nadání

Redakce

Redakce

8. 5. 2020

Od počátků věků lidé touží porozumět zákonům vesmíru, jeho tajemství. Dodnes nás uchvacuje pohyb Slunce i cyklus Měsíce a třpytivé hvězdy na noční obloze. Astronomie a astrologie jsou neoddělitelně spjaté po tisíce a tisíce let, obě vědy jsou velice komplexní a expanzivní. A tak vznikl horoskop naší západní civilizace, přestože ten východní se datuje ještě mnohem dál. Jak známo, vykrystalizoval se do 12 znamení, které se pojí ke čtyřem živlům.

Oheň – Ryby, Lev, Střelec.

Země – Býk, Panna, Kozoroh.

Vzduch – Blíženci, Váhy, Vodnář.

Voda – Rak, Štír, Ryby.

Každý element dává znamení určitě obecné charakteristiky, ale každé jednotlivé znamení má své kladné a méně kladné charakterové vlastnosti. Ideální je nechat si sestavit odborný horoskop na základě přesné hodiny a místa narození, a získat tak podrobnější rozbor. Pojďme se podívat alespoň na ty základní informace ohledně každého ze znamení, jaké mají silné a slabší stránky a jaké profese jsou pro ně vhodné. Máte doma malého Vodnáře a připadá vám jako malý génius? Pak jeho vlohy rozvíjejte, protože se jich právě v tomto znamení rodí údajně nejvíce. Přemýšlíte o změně kariéry, proč se nenechat inspirovat a nezúročit další z vašich talentů?

Beran

 1. března – 19. dubna

Jsou to dobří vypravěči, ale někdy poněkud panovační. Také sebevědomí kamarádi, silné osobnosti a velmi ambiciózní. Budou to právě oni, kdo se přihlásí na konkurz na divadelní hru nebo využijí možnost povýšení v práci, jejich odhodlání a tvrdohlavost stojí za půlkou úspěchu. Lidé se často bojí chodit k zubaři, ale ne odvážní Berani, a proto z nich jsou často zruční stomatologové nebo chirurgové. Mají dobré organizační schopnosti a vyhovují jim pozice jakou je hotelový nebo marketingový manažer.

Jak poznat talentované děti? Poznejte nadání včas a začněte ho rozvíjet!

Býk

 1. dubna – 20. května

Věrný přítel a partner, který bude na vaší straně a milující člověk, na něhož se můžete spolehnout. Zrozenci znamení Býka jsou pověstní svojí láskou k jídlu a kolem něho často plánují celý svůj den.

Jsou to praktičtí lidé, které nejlépe namotivujete pochvalou nebo nějakým druhem odměny. Často mezi nimi najdete umělce nebo dekoratéry, asi díky jejich pozornosti na detail. Jsou precizní, a tak se výborně hodí na bankéřské nebo finanční pozice, od pokladníka po investičního poradce.

Blíženci

 1. května – 20. června

Zrozenci tohoto vzdušného znamení se rychle učí, adaptují a jejich všestrannost je předurčuje k mnoha rolím, kterými si obvykle v životě projdou. Chytří a intelektuální s neobyčejným šarmem a kamarádi, na které se můžete spolehnout do konce života. Díky svojí duálnosti se může jejich nálada otočit o sto osmdesát stupňů, a tak si to neberte osobně. Díky svému bystrému uvažování jsou z nich často vynikající překladatelé a pracovníci v PR. Svoje znalosti rádi předávají, a najdete je v řadách učitelů, komunikačních a mediálních specialistů.

Rak

 1. června – 22. července

Rodinně zaměření lidé, romantici a emocionální osoby, které se vás vždycky snaží podržet a rozveselit. Mají rádi sport a přírodu i cestování, což se často protíná v jejich soukromých životech a kariéře. Díky svojí pečovatelské povaze jsou z nich úžasní pracovní v medicíně, domovech důchodců, sociální pracovníci nebo v oblasti wellness, rádi propagují zdravý životní styl. Zdravotní sestřička, sportovní trenér nebo pracovnice v lázních patří mezi jejich časté profese.

Lev

 1. července – 22. srpna

Už podle názvu jejich znamení je zřejmé, že se jedná o odvážné a výrazné osobnosti. Jsou to rození vůdci a skvělí kamarádi, kteří vám budou vždycky krýt záda. Někdy jim může hrozit obrovské ego a potřeba být neustále v centru pozornosti.

Jsou to vášniví lidé a jsou z nich báječní návrháři nebo architekti. Svým vkusem často omráčí nejednoho klienta. Možná kvůli svému egocentrizmu mezi nimi najdete mnoho úspěšných herců a modelek, předvádět se jim není cizí.

Panna

 1. srpna – 22. září

Zrozenci znamení Panny jsou pověstní svou přesností, pedantností a taktickým přemýšlením. Mají senzitivní povahu a nejradši by se rozdali. Mají bystrý intelekt a skvěle rozpoznají vzorce, dokonce i když nemají k dispozici úplné informace a snadno je složí dohromady jako puzzle.

Díky svému analytickému myšlení se prosadí stejně dobře jako účetní, odborník na zdravou výživu, biolog, profesionální hráč karetních her, novinář, výzkumný pracovník nebo účetní.

Váhy

 1. září – 22. října

Tihle lidé patří k nejpřátelštějším v celém horoskopu. Sice jsou věčně na vážkách a trvá jim celou vděčnost, než se rozhodnou, ale to už je jejich osud. Mají však pevné morální základy a dokážou povzbudit členy svojí rodiny stejně dobře jako spolupracovníky.

Mají vytříbený takt, šarm a nadání k diplomacii, a právě proto vynikají tam, kde je nutné vlídné a diplomatické jednání. Hodí se do HR, kde se jim podaří najít vhodný talent na určitou pozici. Rádi učí nebo poskytují podporu například jako poradci nebo kouči.

Štír

 1. října – 21. listopadu

Synonymem tohoto vodního znamení je vášeň, asertivita a tvrdohlavost. Jsou to intuitivní osobnosti, často velmi okouzlující, čehož rádi zneužívají. Jdou si za svým cílem a neradi prohrávají. Často se uplatní v neziskových a charitativních organizacích, jinak jsou z nich úspěšní inženýři a analytikové, kde mohou uplatnit svoje koncepty a matematické nadání. To je předurčuje i pro pozice finančních poradců, výzkumných pracovníků nebo analytiků.

Střelec

 1. listopadu – 21. prosince

Od zrození dobrodruzi, milovníci přírody. Optimisté, kteří srší kreativitou, štědrostí a mají báječně otevřenou mysl. Zastávají pevně svoje názory, jsou nezlomní, ale často jim chybí takt a diplomacie. Jsou to skvělí a upřímní přátelé, se kterými je vždycky o zábavu postaráno.

Jelikož moc rádi cestují, objevují se v cestovním průmyslu, jsou z nich nadšení cestovní agenti, pracovníci leteckých společností. Milují lidi a vztahy s veřejností, a tak logicky často končí v PR společnostech, především v manažerských pozicích, protože lídrovství je jim vlastní.

Kozoroh

 1. prosince –  19. ledna

Velmi ambiciózní osobnosti, šarmantní a houževnatí. Co si usmyslí, to se většinou naučí nebo dosáhnou. Jsou to často skeptici a pesimisté a to jim někdy může kazit cestu k úspěchu. Rádi pracují v týmu, ale duchem jsou to individualisté. Díky schopnosti naučit se téměř čemukoli je najdeme v různém spektru profesí. Od účetního, přes zlatníka, pracovníka ve zdravotnictví, učitele, přes elektrikáře po obchodního konzultanta.

Vodnář

 1. ledna – 18. února

Kreativní Vodnář jsou vřelé osobnosti, které jsou od přírody velice zvídavé. Mají dobře vyvinutou intuici, ale často jim chybí soustředěnost a mnoho ze svých úžasných nápadů bohužel nedotáhnou do konce. Zajímají se o politiku a umění. Rádi přemýšlejí a bádají, což z nich dělá dokonalé vědce, výzkumníky, a protože své znalosti dokážou předat dál, stávají se z nich učitelé a profesoři. Velmi často je zajímá životní prostředí a v téhle oblasti nacházejí svoje uplatnění.

Ryby

 1. února – 20. března

Intuitivní zrozenci Ryb uzavírají zvěrokruh. Rádi se umělecky vyžívají, jsou to skvělí posluchači, kteří vám zlepší náladu, když to budete nejvíc potřebovat. Jsou pozitivně zaměření a umí se dobře rozhodovat. Musí být stimulování, jinak se začnou rychle nudit. Vynikají v obchodním sektoru, kde se z nich stávají zdatní obchodníci a marketingoví specialisté. Zajímají se o zdraví, takže se nezřídka vyskytují na pozicích zdravotních pracovníků a terapeutů. Velmi často jsou hudebně nadaní anebo muziku milují, a proto jsou často k vidění nebo i slyšení v téhle oblasti.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Znamení horoskopu a jejich nadání