Menu
WomanOnly
Esoterika

Jak úplněk působí na člověka. Proč trpíme nespavostí nebo nás bolí hlava?

Vliv Měsíce na zdraví i duševní život člověka známe od nepaměti. Tradují se nejrůznější historky o upírech a vlkodlacích, čarodějnických sletech nebo o zvýšené porodnosti či větší míře sebevražd a autonehod za úplňku. O tom, že na nás úplněk silně působí, nemůže být pochyb. Kdy bude úplněk v roce 2020 a co všechno můžeme očekávat? Poradíme vám také, jak silné úplňkové noci zvládnout bez problémů.

Proč má úplněk vliv na psychiku člověka?

Jak moc nás ovlivňuje Měsíc, a především úplněk, si uvědomuje snad každý z nás. Na někoho jednotlivé fáze měsíce působí méně, na jiného více. Čím je to vlastně způsobeno? Obecně jsou vůči působení úplňku více citlivější ženy, malé děti, senioři a více senzitivní lidé s křehkou psychikou. Také by se dalo říci, že i senzibilové a lidé, kteří jsou velmi napojení na přírodu a žijí v souladu s vesmírnými zákony. Každý člověk má zkrátka jinou vnitřní výbavu a je jiným typem osobnosti. Astrologové by rovněž řekli, že každý člověk se narodil s jiným postavením planet a Měsíce, který má svůj velký význam i z hlediska astrologie.

Měsíc se po obloze pohybuje poměrně rychle, jeden lunární cyklus trvá 28 dní a má úzkou spojitost s ženským reprodukčním cyklem. Také menstruační cyklus má své fáze, stejně jako existují fáze měsíce. Ty jsou zasvěceny čtyřem bohyním nebo také čtyřem ženským archetypům. Měsíc se tedy úzce pojí s ženským principem a má přímou návaznost na lidské emoce a psychiku člověka. To všechno jsou zásadní důvody, proč nás Měsíc tolik ovlivňuje a vzbuzuje v lidech silné pocity.

Horoskop na rok 2020 pro všechna znamení zvěrokruhu

Samotná nádhera Měsíce v úplňku může vzbuzovat posvátnou úctu, lítost, stesk, žal, romantické pocity, melancholii, u někoho až šílenství. Při měsíčku tančí v lese víly, vlci vyjí na měsíc, s měsícem se pojí svět fantazie, pohádek a lidské představivosti. Měsíc svítí v noci, je to odvrácená strana slunce, která má svou symboliku i svůj mystický význam.

Sny při úplňku a astrologický význam Měsíce

Za úplňku se lidem také více zdají sny. Jsou živější, barevnější, symbolicky významnější. Měsíc představuje z astrologického hlediska ženskou polaritu, pojí se s nocí, chladnou energií Jin, s emocionalitou a mystikou. Měsíc v horoskopu představuje také matku a plodnost. Svůj význam má i fáze měsíce, ve které se člověk narodil, a znamení zvěrokruhu v jakém se Měsíc při narození pohyboval. Na základě lunárního kalendáře můžeme snadno zjistit v jakém znamení zvěrokruhu se nacházel Měsíc při našem narození, a co to pro nás znamená.

Lunární kalendář vám pomůže žít v souladu s Měsícem. V čem nám může být prospěšný?

Lidé narození při postavení Měsíce v některém z vodních znamení, tedy v rybách, ve štíru nebo v raku, bývají více senzitivní a vnímavější vůči úplňku, stejně tak i lidé, kteří se přímo za úplňku narodili. U těchto lidí lze často pozorovat mimořádnou senzitivitu, umělecké sklony, mystické založení, ale mnohdy také silnou emocionální nevyrovnanost a dispozice k duševním chorobám či jiným odlišnostem od normálu. Říká se, že za úplňku se rodí géniové nebo blázni. Tito lidé mívají velký dar snění nebo dokonce i jasnozřivosti.

Fáze měsíce, měsíční bohyně a ženský cyklus

Vliv úplňku na menstruaci a ženský cyklus je také významný. Jednotlivé fáze měsíce totiž odpovídají fázím ženského cyklu. Mnohé ženy menstruují pravidelně o určité lunární fázi. Podle jednoho neprokázaného astrologického pravidla se dokonce tvrdí, že žena bývá nejplodnější při takovém postavení Měsíce, v jakém se sama narodila. Tak jako existuje fáze novu, přibývajícího měsíce, úplňku a zase ubývajícího měsíce, tak funguje rovněž i cyklus ženy a její plodnost. Žena po menstruaci bývá více žádostivá a její energie narůstá, vajíčko čeká na oplodnění. Po této aktivní fázi pak přichází útlum a energie se pohybuje opačným směrem, dochází k zániku a vyloučení neoplodněného vajíčka menstruací z těla ven.

Proces jednotlivých fází menstruačního cyklu je doprovázen výraznými změnami nálady a vliv na psychiku je zde obrovský. K měsíčním fázím se váží tři měsíční bohyně neboli také trojjediná bohyně Artemis, Selena a Hekaté, které znázorňují ženské archetypy a ženskou cykličnost. Z mladé dívky se stává zralá a plodná žena, která pak dozraje v moudrou stařenu. Počátek cyklu a přibývajícího měsíce odpovídá bohyni Artemis, plodná fáze a úplněk bohyni Seleně a ubývající měsíc spějící k novu bohyni Hekaté.

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný

Bolest hlavy při úplňku a další vliv úplňku na lidské zdraví

Jaký má úplněk vliv na zdraví člověka a co konkrétně lidem způsobuje? Někdo spí o úplňku jako zabitý a ani to s ním nehne, jiný člověk už pár dní před úplňkem, kdy měsíc přibývá a nabývá na síle, trpí nespavostí a bolestmi hlavy. Vliv úplňku na člověka může být různý, nejčastěji lidé pociťují napětí a převalují se v noci na posteli. Zářící úplněk je jako magnet a často lidem nedovoluje pokojně usnout. V průběhu dne se může objevit psychická podrážděnost, nepozornost a únava, což často vede ke zvýšenému riziku úrazů nebo autonehod. Není to jen následek zhoršeného spánku, úplněk může mít opravdu na člověka různý vliv.

Traduje se, že o úplňku také přibývá sebevražd, měsíc v úplňku ve své plné melancholické kráse jakoby přímo vybízel k odchodu z tohoto života. Objevuje se i náměsíčnictví, lidé mívají neklidný spánek, pokud tedy vůbec usnou. Často během úplňku vycházejí na povrch nezpracovaná témata života, nevyřešené problémy, traumata nebo se objevují vztahové krize. Nemůžeme to ale brát tak, že úplněk má pouze negativní vliv, naopak. Úplněk jen vytahuje na povrch všechno to, co máme sami v sobě. Během úplňku také dochází častěji k intoxikaci a opilosti u některých citlivých či závislých jedinců, a mnozí z nich právě při úplňku končí na záchytné stanici.

Úplněk: Vliv na děti a porodnost

Rodí se za úplňku více dětí? I když se to říká, není to prokázaným pravidlem. Dítě si zkrátka přijde na svět tehdy, když chce. Úplněk sice na těhotné ženy hodně působí a mohou být ještě mnohem citlivější, ale neznamená to, že při měsíčku začnou rodit. Malé děti vnímají působení úplňku také poměrně silně, proto maminky na mateřské, šestinedělky a kojící ženy obvykle mívají během úplňku, jak se říká, bezesné noci. Co se týká mateřství a porodnosti, další diskutovanou otázkou je, zda se dá při úplňku počít dítě. Sázka na 100 % jistotu to jistě není, ale můžete to vyzkoušet.

Děti počaté při úplňku nejsou ničím neobvyklým a jistě z nich budu velmi výrazné osobnosti. Plný měsíc zkrátka znamená nejvyšší potenciál a plodnost, takže pokud zoufale toužíte po miminku a vyzkoušela jste již kdeco, vyzkoušejte i milování při úplňku, obzvláště když vám na tyto dny vyjde ovulace. Pokud ovulaci u sebe bezpečně poznáte, anebo víte jak správně měřit bazální teplotu, můžete se oddat milování za úplňku, které bude při těchto skvělých podmínkách ještě účinnější a jistě brzy přinese své plody.

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody

Jak zvládnout období úplňku?

Lunární kalendář radí, jak využívat jednotlivé fáze měsíce a také postavení Měsíce v jednotlivém znamení zvěrokruhu. Rady a praktické tipy na péči o tělo, péči o zdraví nebo třeba i o zahrádku znaly velice dobře už naše praprababičky. Každá fáze měsíce má na člověka svůj vliv. Nejedná se pouze o silný vliv úplňku, ale i vliv novoluní na člověka dělá své. Určitě bychom neměli vliv Měsíce opomíjet. Pokud patříte mezi citlivější jedince a působí na vás silně Měsíc, raději se snažte tyto dny co nejlépe zvládat. Poradíme vám pár tipů, jak se vyhnout potížím za úplňku.

Novoluní a jak nás ovlivňuje. Čas na nové začátky

Tři dny před úplňkem, samotný den úplňku a jeden den po úplňku běžte spát co nejdříve, pečlivě si zatáhněte na noc v pokoji závěsy a dbejte na správnou životosprávu i duševní hygienu ve zvýšené míře. Snažte se řešit starosti a dělat důležitá rozhodnutí mimo tyto dny. Také nevyjíždějte na daleké cesty, nespěte mimo domov, nepijte žádný alkohol a nechoďte v noci ven. V žádném případě byste neměli řídit v noci auto. Před spaním si připravte uvolňující relaxační koupel a pusťte si svou oblíbenou hudbu nebo třeba komedii. Neuzavírejte se do sebe, je třeba, abyste odpoutali pozornost od svého duševního stavu a přiklonili se více k práci, k materiálním a fyzickým záležitostem. Určitě zbytečně neriskujte a buďte na sebe opatrní. Je vhodné, abyste období úplňku strávili s někým s kým se cítíte pravdu dobře a nebyli na tuto dobu sami, pokud nemáte rodinu nebo partnera.

Přehled úplňků 2020

Každý úplněk během dvanácti úplňků v jednom roce je jiný a má jinou intenzitu i působení. Postavení Měsíce v jednotlivých znameních zvěrokruhu ovlivňuje konkrétní jedince jinak a má také vliv na odlišné tělesné orgány i oblasti našeho života. Pojďme se podívat, které úplňky nás ještě čekají v roce 2020.

Úplněk ve štíru

7. května 2020 ve 12:45 hodin

Úplněk ve střelci

5. června 2020 ve 21:12 hodin

Úplněk v kozorohu

5. července 2020 v 6:44 hodin

Úplněk ve vodnáři

3. srpna 2020 ve 17:59 hodin

Úplněk v rybách

2. září 2020 v 7:22 hodin

Úplněk v beranu

1. října 2020 ve 23:05 hodin

Úplněk v býku

31. října 2020 v 15:49 hodin

Úplněk v blížencích

30. listopadu 2020 v 10:29 hodin

Úplněk v raku

30. prosince 2020 ve 4:28 hodin

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak úplněk působí na člověka. Proč trpíme nespavostí nebo nás bolí hlava?