Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody

Mnozí z nás by rádi znali svůj osud nebo alespoň dostali malou nápovědu, kterým směrem se vydat v nastávajícím roce. Každý se musí rozhodnout sám, ale karty mohou v mnohém napovědět. Stačí jen navodit příjemnou atmosféru a úklid v duši může začít. Pokud máte svůj balíček doma, s trochou intuice, a návodem jak na to, si vystačíte i bez kartářky.

Vykládání karet má bohatou historii a zvláštní přitažlivost pro všechny zvídavé duše, které se nebojí podívat se do vlastního nitra. Ať už vás zajímá výklad karet na lásku nebo chcete znát odpovědi na své otázky, případně vám postačí jednoduché odpovědi typu ano či ne, můžete použít balíček jakýchkoli karet, které máte po ruce.

Mohou to být mariášové karty nebo obrázkové, například Lenormand. Tarotový systém je poněkud složitější a vyžaduje hlubší a dlouhodobější studium, proto jej pro tentokrát vynecháme. Nezapomeňte si zapálit svíčku a oprostit své myšlenky od všech nežádoucích vjemů…

Karty vyžadují úctu a péči

Každý balíček karet vyžaduje patřičnou úctu a péči. Říká se, že se karty mají darovat, aby měly svou moc. Nemusí to být pravda, důležité je přece to, v co sami věříte. Pokud si svůj balíček zakoupíte sami, nejprve se s ním sžijte, vdechněte mu svou energii a noste jej co nejvíce u sebe. Poté mu vyhraďte čestné místo ve vašem pokoji, kam nikdo jiný nemůže. Můžete je uchovávat zabalené v šátku, ve vlastnoručně ušitém pytlíčku nebo třeba ve staré dřevěné krabičce po babičce.

Určitě není vhodné, aby se vašimi kartami jen tak probíraly náhodné návštěvy, hrály si s nimi děti nebo si je partner půjčoval na mariáš v hospodě. Tohle je absolutně nepřípustné a vězte, že by se vaše karty na vás za to zlobily. Karty nevykládejte příliš často, ale ani na ně nenechejte sedat prach.

Samotný výklad je určitý rituál, který má své náležitosti. Ideální je vyladit se na příslušnou hladinu, oprostit se od všech nežádoucích myšlenek, opláchnout si předem ruce pod studenou tekoucí vodou, zapálit si svíčku a nemít kolem sebe zbytečně moc osob, pouze sami sebe, případně toho, jemuž karty vykládáte. To ale určitě nedělejte, pokud sami ještě nezvládáte základy techniky výkladu a karty vám prozatím nejsou jasným a srozumitelným pomocníkem. Takové vykládání v okruhu podnapilých kamarádek, které proces považují za zábavu, je v podstatě znehodnocováním a narušováním moci vašeho osobního balíčku karet. A rozhodně vám to nedoporučujeme…

Tarotové karty a jejich výklad. Jakou mají historii a nakolik jim můžeme věřit?

Výklad mariášových karet

Otázkou je, jaké karty si vlastně vybrat. Můžete se naučit pracovat s mariášovými kartami, ale pro začátečníky jsou vhodnější ty obrázkové, které jsou významově jednodušší. Obvykle je dostanete koupit i s přiloženým návodem. Samozřejmě není problém pořídit si vhodnou literaturu, ale především to chce postupně nasbírat praktické zkušenosti. O mariášových kartách lze prozradit, že byly od pradávna používány k výkladům, a zejména cikánky s nimi věštily budoucnost.

Tento ucelený výkladový systém je složitější a vyžaduje určité znalosti. Hlavní význam mají jednotlivé barvy a figury. Prozradíme vám, že srdce, káry, piky a kříže jsou přirovnávány k jednotlivým živlům, tedy vodě, vzduchu, ohni a zemi. Odpovídají tedy jejich základní symbolice. Za významově šťastnější karty se považují srdce a káry, za ty nešťastnější piky a především kříže. Vše je ale potřeba brát v určitém kontextu. Většinou se pracuje s celým balíčkem všech 32 karet, které se vykládají do čtyř řad po osmi, ale existují i mnohé jiné způsoby výkladů.

Výklad na tři karty

Lze také použít výklad na tři karty, který vám ihned přiblíží vaši minulou, současnou a budoucí situaci nebo osvětlí váš problém. Zajímavý je výklad typu ano – ne, který vám dokáže zodpovědět každou otázku. Záleží jen na tom, jakou kartu si z balíčku vytáhnete. Pokud je to osoba, odpověď je neutrální, když jsou to významově pozitivní karty, jedná se o odpověď ano, jestliže negativní, znamená to odpověď ne.

Své odpovědi si ale po dohodě se svými kartami v podstatě můžete libovolně nastavit sami. Pokud vás při studiu výkladu karet překvapí odlišnost způsobů tažení karet nebo rozdílnost jednotlivých významů karet v různých zdrojích, vyberte si sami to, co vás nejvíce oslovuje a přijměte to za své. Každý kartářka má přece svůj vlastní způsob výkladu.

Numerologie a význam čísel. Jak ovlivňují naši povahu i zdraví?

Výklad karet Lenormand

Oblíbeným výkladovým systémem jsou obrázkové karty Lenormand, které jsou pojmenovány podle madam Marie Anny Lenormand (1772 – 1843). Tato známá francouzská věštkyně žila v době Napoleonské éry a tento výklad karet je její vlastní. Publikovala několik děl. Protože se nebránila veřejně prosazovat své názory a byla zapletena do politických záležitostí, byla několikrát krátce vězněna. Údajně se s ní radili mnozí revolucionáři a také samotný Napoleon a jeho žena Josefína. Obrázkové karty Lenormand obsahují 36 karet a jejich výklad je specifický, nikterak složitý a mezi lidmi oblíbený. Pokud vás zaujme, bude se vám s ním příjemně pracovat.

Obecný postup výkladu

Všechny karty je potřeba nejprve důkladně zamíchat. Buď v rukou, anebo na stole. Pokud pracujete s významy obrácených karet, mějte na úplném počátku v balíčku vše srovnané jak se říká hlavou i nohama tak, jak se patří. Pokud máte oboustranné karty nebo obráceným kartám nepřikládáte až tolik velký význam, nemusíte se s tím nijak trápit. Po míchání vždy vytvoříme jednu kupku karet, kterou snímáme libovolnou rukou na tři hromádky, které složíme opět v jednu podle předepsaného postupu.

Někdo upřednostňuje snímání levou rukou od srdce, ale je to spíše individuální záležitost. Někomu stačí sejmout balíček pouze jednou. Karty poté řadíme do zvoleného tvaru podle předepsaného postupu výkladu a postupně je otáčíme.

Jak vykládat runy a umíte si vyrobit ochranný amulet?

Výklad na lásku

Příkladem budiž dotaz jednadvacetileté vysokoškolské studentky Terezy, která poznala novou lásku, ale není si jistá perspektivou toho vztahu. Protože chce nejprve dostudovat a nechce se vrhat do vážného vztahu, který je navíc tak zvaně na dálku, ráda by věděla, zda se má oddat svému citu, anebo raději vycouvat kvůli možným pozdějším potížím. Rovněž by nerada svému protějšku ublížila, protože vnímá, že se na ni příliš upíná.

Sáhla po balíčku mariášových karet a vytáhla si postupně tyto tři karty: srdcovou sedmičku, srdcovou desítku a kárové eso. Karty říkají, že se nemusí obávat skloubit lásku se studiem a obojí dopadne velmi úspěšně. Milostný vztah se rozvine v partnerství a úspěch ve studiu nenaruší. Ostatně zkuste si významy těchto karet vyhledat sami a pokuste se z nich vytvořit konkrétní odpověď na Terezinu otázku.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody