Menu
WomanOnly
Esoterika

Numerologie a význam čísel. Jak ovlivňují naši povahu i zdraví?

Význam čísel doprovází náš život již v jeho každodennosti. Bez čísel bychom se jen těžko obešli. Mnohé z nás však baví hrátky s čísly a sledování symbolického významu čísel, třeba z hlediska numerologie nebo jejich náboženského významu, například v souvislosti s kabalistickým učením. Význam čísel může do našeho života vnést příval pozitivní energie, ale třeba také jisté obavy, například pověstné šťastné číslo 7 či nešťastné číslo 13. Čísla můžeme vnímat i jako určité kódy, které předurčují naše dispozice. To se týká zejména našeho data narození. Poslední dobou se také rozmáhá trend sledování stejných čísel na hodinách a řešení toho, co to vlastně znamená.

Pojďme se podívat alespoň na základní význam čísel, která nás provázejí životem. Čísla se mohou objevovat všude kolem nás, stačí se jen pozorně dívat. Asi nejsilnější význam má samotné datum našeho narození, ale číselná vibrace určitého významu nás může ovlivňovat i třeba jako číslo domu, ve kterém bydlíme, poznávací značka našeho auta, telefonní číslo a podobně. Numerologie, která se zabývá významem čísel, také pracuje se jmény a převodem jednotlivých písmen na čísla.

Jak si spočítat životní číslo?

S významem čísel můžete pracovat v souvislosti s jakýmikoliv čísly, které vás obklopují. Může jít o čísla, která máte třeba v oblibě, anebo přímo ve svém datu narození. Základem pro numerologickou práci však bývá takzvané životní číslo, které lze velmi jednoduše vypočítat.

Sečtěte si všechna čísla z vašeho data narození dohromady a u výsledného dvojciferného čísla ještě proveďte ciferný součet tak, abyste dostali jednociferné číslo. Toto je vaše životní číslo.

Příklad: 1. 1. 1981 = 1+1+1+9+8+1= 21 = 3
Vaše životní číslo je tedy 3.

Léčivá moc a význam polodrahokamů. Vyberte si svůj talisman podle znamení

Význam čísla 1 a jednička jako životní číslo

Číslo jedna představuje jeden osamocený bod v prostoru. Jednička představuje také samotu a izolaci, je to počátek všeho, symbolizuje ego, JÁ, jednoho Boha. Lidé s vícero jedničkami v datu narození, anebo s jedničkou jako životní číslo, bývají průbojní, progresivní, ctižádostiví, ale i tvrdohlaví, panovační, odvážní, hrdí, mají velkou potřebu seberealizace a jsou zvýšeně citliví na vlastní osobu. Obvykle jsou tedy i ješitní a vztahovační. Číslo jedna odpovídá astrologickému znamení berana a vládnoucí planetě Mars. V tarotu představuje jednička kartu Mága.

Pokud máte více jedniček v datu narození, můžete trpět zdravotními problémy jakými jsou bolesti hlavy, alergie, astma, častá nachlazení, problémy s hlasivkami a dutinami, autoimunitní choroby, problémy se štítnou žlázou, neurologické choroby.

Význam čísla 2 a dvojka jako životní číslo

Dvojka symbolizuje pár, vztah. Je to spojení dvou bodů, přímka. Je to číslo rovnováhy, protikladů a duality. Lidé s životním číslem dva, nebo s více dvojkami v datu narození, bývají velmi senzitivní, vnímaví, náladoví, emocionálně labilní a smyslní. Pro ně jsou v životě důležité vztahy, láska a emoce. Jsou to srdcaři a vždy myslí raději na druhé, u sebe ale potřebují mít od druhých pocit uznání. Nedokážou být sami a bývají často závislí na druhých. Astrologicky k číslu dva náleží Měsíc, který vládne znamení raka, ale určitým způsobem se i dvojka váže ke znamení vah.

A které zdravotní problémy mívají typičtí dvojkaři? Jsou to například potíže se ženskými orgány, psychické a nervové potíže, dispozice k závislostem obecně, problémy se srdcem a krevním oběhem, plícemi, sklon k astmatu a zánětům dýchacích cest, dispozice k hysterii, problémy s nadváhou, s prsy nebo ledvinami.

Číslo dva je také součet dvou jedniček v životním čísle 11, které se mnohdy ponechává v numerologii samostatně. Vypovídá o velké senzitivitě a jistém duchovním aspektu. 11 je jedno z významných čísel, které má větší vážnost než samotná dvojka. V tarotu představuje dvojka kartu Velekněžky, karta 11 pak Spravedlnost.

Andělská čísla. Jak nám mohou pomoci stejná čísla na hodinách nebo nalezená pírka?

Význam čísla 3 a trojka jako životní číslo

Číslo tři už je více než dva, proto se spojuje s plodností a sexualitou. Je to trojúhelník. Trojnost je základní princip znamenající muž + žena + dítě, dále trojjedinost Boha, trojnost se také objevuje v pohádkách (tři sudičky, tři přání, tři královské dcery, tři bratři, tři prasátka, …). Lidé s životním číslem tři nebo více trojkami v datu narození jsou velmi tvůrčí, umělecky a pohybově založení, bystří, komunikativní, všestranní a činorodí. K číslu tři náleží Slunce a Merkur a znamení lva nebo blíženců.

Lidé s více trojkami v datu narození mohou mít tyto zdravotní potíže: pohybové problémy, potíže s nervy, trávením, játry, žlučníkem a střevy, dále je mohou trápit různé infekční choroby, migrény, psychické poruchy, sklony k psychózám, potíže s prsy. Číslo tři také označuje významově těhotenství, Velkou Matku a v tarotu se pojí s kartou Císařovny.

Význam čísla 4 a čtyřka jako životní číslo

Význam čísla čtyři známe všichni, je to opět nejčastější číslo, označuje rovnováhu a stabilitu. Představuje jej čtverec nebo obdélník. Také čtvernost se často objevuje v pohádkách, ale samozřejmě i v životě. Máme čtyři nohy stolu, čtyři rohy domu, čtyři světové strany, čtyři živly a podobně. Čtverky představují ale i omezení, jistou přízemnost, materialismus, potřebu jistoty a bezpečí, ohraničení. Lidé se životním číslem čtyři, nebo více čtyřkami v datu narození, jsou spíše opatrní, nemají rádi změny a neradi riskují. Potřebují mít zkrátka svoje jisté. Hodně čtyřek pohromadě ukazuje i na jisté ulpívání a hromadění, například majetku, peněz nebo sklony ke sbírání kdečeho.

Čtverky se nerady loučí, přizpůsobují, dlouho jim trvá, než se s něčím vyrovnají. Potřebují na všechno mít dostatek času. Ke čtyřkám náleží znamení kozoroha a vládnoucí planeta Saturn. Lidé se čtyřkami mívají tyto zdravotní potíže: bolesti páteře, problémy týkajících se kostí, kolen, zubů, dále je to strach, deprese, úzkosti, neznámé syndromy, dispozice ke chronickým onemocněním, autoimunitní choroby, problémy s nadváhou. Čtyřka potřebuje a vyžaduje režim a řád, rituály, stereotypy. Lidé čtyřky jsou zodpovědní a mají smysl pro povinnost.

Z vyšších čísel, která se nesčítají, náleží ke čtverce životní číslo 22, jehož číselný součet právě čtyřku dává. Jedná se o číslo s mocným významem, které se bojí s velkou všestranností a silně duchovními aspekty. Toto číslo odpovídá tarotové kartě Blázen, která je úplným počátkem celé Velké Arkány.

Čakry a jejich význam. Jak je uvolnit?

Význam čísla 5 a pětka jako životní číslo

Pětka je na rozdíl od stabilní a zodpovědné čtyřky číslo změny a transformace. Kam vletí, tam nastane pozdvižení. Lidé s vícero pětkami v datu narození jsou jako neřízená střela, hodně upovídaní, velmi aktivní a činorodí. Pětky mají rády změny, jsou flexibilní, odvážné, impulzivní a někdy hodně riskují. K číslu pět náleží planeta Uran a znamení vodnáře, ale částečně také znamení býka. K číslu pět patří tarotová karta Velekněz.

Pětkaři trpí na častější úrazy, infekce, horečky, problémy s krkem, štítnou žlázou, hlasivkami, dále jsou náchylní na kardiovaskulární onemocnění, různé alergie, karpální tunely, boreliózu či různá virová onemocnění.

Fáze Měsíce nás ovlivňují více, než si myslíme. Kdy je čas na nové začátky?

Význam čísla 6 a šestka jako životní číslo

Jaký je význam čísla šest? Je to harmonické a soudržné číslo, které se asociuje s rodinou, krásou, estetikou, vytrvalostí, rozhodováním, ale i těhotenstvím, ženstvím. Planeta, která se váže k číslu šest, je Venuše, náleží k ní též znamení býka. Šestce odpovídá tarotová karta Milenců. Lidé s životním číslem šest, nebo šestkami v datu narození, bývají velmi tvůrčí, umělecky nadaní, laskaví a přátelští, pohodoví, mají rádi svoje jistoty a svůj klid, svou rodinu. Jsou to také srdcaři, obvykle mají empatii a jsou zranitelní. Jsou velmi vášniví a vše dělají naplno. Mívají dobrý vkus a podléhají všem požitkům, které život přináší. Mají rádi dobré jídlo a pití, zkrátka sex, drogy, rock&roll nebo jinak řečeno ženy, víno, zpěv.

Lidé šestkaři trpí více na pohlavní choroby, poruchy trávení, na gynekologické problémy, problémy estetické chirurgie či problémy s nadváhou, mívají také potíže se střevy nebo s prostatou.

Význam čísla 7 a sedmička jako životní číslo

Sedmička je velmi významné duchovní číslo. Obdobně jako trojka se často objevuje v pohádkách (sedmero hor, sedmero krkavců, sedmero moří, …). Lidé s životním číslem sedm, nebo s vícero sedmičkami v datu narození, jsou stejně jako dvojkaři velmi senzitivní a duchovně založení. Všechno si hned berou, zajímají se o duchovno a ezoteriku, často se pohybují v oblasti zdraví a psychologie nebo pracují ve zdravotnictví. Umí to s lidmi, mají empatii a sociální cítění, obvykle s lidmi také pracují. Některé sedmičky jsou ale posedlé samy sebou a podléhají hypochondrii a svým vlastním strachům a úzkostem. Pro sedmičky je rovněž důležitý vztah a vlastní seberealizace.

Sedmičky trpí na různé nervové a psychické choroby, například strachy, úzkosti, fobie, dále anorexii, bulimii, různé neurózy, ortorexii, hysterii, mívají sklony k závislostem a také mohou mít všelijaké alergie, cukrovku, apod. Určitě by se lidé se sedmičkami měli vyvarovat závislostem a nadužívání alkoholu, léků, toxinů a drog. Příliš chemie jim nedělá dobře. K sedmičkám patří planeta Neptun a znamení ryb, ale třeba také částečně znamení raka a vah. V tarotu k číslu sedm patří karta Vůz.

Tarotové karty a jejich výklad. Jakou mají historii a nakolik jim můžeme věřit?

Význam čísla 8 a osmička jako životní číslo

Osmička jako životní číslo, i vícero osmiček v datu narození, poukazuje na silné vůdčí osobnosti, které fascinuje moc a síla. Osmičky mají rády sex, peníze, úspěch, slávu a bohatství. Jsou to ale i lidé, kteří mají vnitřní disciplínu a pevnou vůli. Mohou snadno podléhat vášním a výstřednostem, ale i díky kontrole mysli mohou dosáhnout velkých výsledků. Osmička se pojí se znamením štíra a planetou Pluto, v tarotu zase představuje Sílu. Osmičky mívají sklony k požitkářství.

Lidé s více osmičkami v datu narození mohou být náchylní k civilizačním a autoimunitním nemocem, mít dispozice k vážným a nevyléčitelným nemocem, trpět například také na psychosomatické nebo též ženské choroby, případně mít i problémy s nadváhou. Osmička je také číslo karmy a v astrologii i číslo domu smrti.

Kraniosakrální terapie spouští samouzdravovací proces a uvolňuje stres

Význam čísla 9 a devítka jako životní číslo

Lidé s více devítkami v datu narození, nebo ti, kteří mají devítku jako životní číslo, patří k moudrým, uzavřeným a introvertním lidem. Mnohdy bývají nepochopeni svým okolím, někdy působí na druhé i arogantně a povýšeně. Devítka představuje nejvyšší poznání životní moudrosti, váže se k rozumovým, ale i silně duchovním aspektům. Stejně jako jednička je vůdčí, ale zatímco jedničky bývají více zaměřeny samy na sebe, devítka je filantrop a altruista. Je to vlastně Jednota, jakési završení. Devítka je ostatně nejvyšším číslem, všechna další čísla jsou již kombinace všech již zmíněných základních devíti čísel.

Lidé se vícero devítkami v datu narození mohou mít zdravotní problémy týkající se vnitřních orgánů, například jater, slinivky, tenkého střeva, ale mohou se u nich objevit i různé psychózy, například schizofrenie či mají větší sklony k sebevraždám. Určitě by se devítky měly vyhýbat alkoholu a návykovým látkám. K devítkám se váže znamení střelce a vládnoucí planeta Jupiter, k devítce můžeme i částečně přiřadit znamení panny. V tarotu devítka představuje kartu Poustevníka. Devítky mívají sklony k asketismu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Numerologie a význam čísel. Jak ovlivňují naši povahu i zdraví?