×
WomanOnly

Čakry a jejich význam. Jak je uvolnit?

Čakry a jejich význam

Sedm tělesných čaker vypovídá o nejdůležitějších energetických center těla, která mají význam pro tok životní energie. Čakry souvisí s prožitky a emocemi. Když jsou zablokovány, nemůže organismus naplno fungovat. Je třeba čakry uvolnit.

Co jsou to čakry

Energie, které můžeme říkat vesmírná nebo kosmická, na nás proudí odevšad. Proteče námi a zase mizí. Tak to funguje, aniž bychom si cokoliv uvědomovali. Podél páteře je energie nejsilnější a tam se vytvářejí velká energická centra, kterým říkáme čakry. Obrázky je většinou znázorňují jako sedm barevných koleček: na hlavě fialové, na čele tmavě modré, na krku světle modré, na hrudníku světle zelené, nad břichem žluté, pod ním okrové a na konec červené. Energie uvnitř čaker se otáčí ve spirále. Vzájemně se propojují.

Čakra vlastně funguje tak, že zužitkovává došlou energii, kterou pohání ještě více a vede ji do dalších míst. Nejintenzivnější působení energie je právě v místě čaker. Příchozí energie působí na myšlenky a chování člověka podle toho, jaké má vlohy.

Čakry vyzařují energii i do okolí a mění tím atmosféru. Jejich prostřednictvím je možné vyzařovat léčivé vibrace a ovlivňovat lidi, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu.

Druhy čaker

  • Sedmá čakra – korunní (temenní) čakra – duchovní upevnění,
  • šestá čakra – třetí oko (čelní čakra) – mysl a intuice,
  • pátá čakra – krční čakra – komunikace,
  • čtvrtá čakra – srdeční čakra – emoce a city,
  • třetí čakra – solar plexus – sídlo osobnosti, schopnost sebeprosazení,
  • druhá čakra – pupeční (sakrální) čakra – vůle, rozmnožování, sexualita,
  • první čakra – kořenová (základní) čakra – pevný základ, bytí, materiálno, seberealizace.

Jak funguje reiki? Léčení energií rukou se zastávají i mnozí vědci

Čakry a jejich význam

Čakra kořenová, sakrální a solar plexus se vztahují k osobnosti. Srdeční, krční a korunní mají návaznost na duši. Třetí oko je takovou spojnicí mezi nimi. Osobnost na této zemi nese duši, proto je velmi důležitý rozvoj uvedených tří nižších čaker. Jestliže jsou čakry v harmonii, může energie proudit bez překážek. Nevznikají tedy problémy.

První čakra se nachází u kořene páteře, proto se jí říká kořenová čakra. Jestliže je pro vás důležité materiálno, zabezpečení a peníze, má to vliv právě na tuto čakru. Stejně tak přitahujete osoby, které mají podobné smýšlení.

Druhá čakra má také název sakrální. Najdeme ji v polovině cesty mezi pupíkem a kostrčí. Nevyrovnanou tuto čakru mají lidé s fyzickými problémy, kteří často řeší váhu, zdraví. Potíže s ní mají i ti, kteří často závidí druhým.

Zatížená třetí čakra neboli solar plexus často řeší strach z moci, případně mají lidé problém s nadvládou. Čakru najdeme uprostřed těla, u pasu za pupkem.
Všechny tyto tři nižší čakry jsou ve spojení s pozemskými záležitostmi.

Zacvičte si jógu nazí! Do Česka přichází jógový hit

Čtvrtá – srdeční čakra už souvisí s duchovními otázkami. Sídlí na hrudi a týká se jí láska. Otevřenou ji mají především osoby, které často řeší srdeční záležitosti. Nejen milostné vztahy, ale také třeba soucit nebo odpuštění. Jedná se o laskavé lidi, kteří opět přitahují lidi s podobným smýšlením.

Pátá čakra – krční – se nachází u ohryzku a ti, kdo ji mají otevřenou, jsou většinou tvořiví a komunikativní. Takovíto lidí se snaží o poctivý život, tedy aby to, co říkají bylo v souladu s vnitřním přesvědčením.

Šestou čakrou je třetí oko, zaměřené na vize a duchovní zrak. Tito lidé mají zkušenosti s meditací, jsou jasnozřiví. Nachází se nad obočím vlevo a vpravo a odkazuje na schopnost naslouchat hlasu. Týká se těch osob, které meditují a jsou schopny přijímat vzkazy z „vyšších sfér”.

Na vrchu hlavy je sedmá čakra. Korunní čakra je aktivována, když si člověk uvědomí, že je v souladu se všemi, včetně Vesmíru (Boha).

Zablokování čaker

Už jsme si řekli, že hlavních čaker je sedm, přičemž každá působí na určité orgány a žlázy. Jestliže není něco v pořádku, kvůli nevyřešeným emocionálním stavům, traumatům nebo poškozením, změní se přísun energie k čakrám, nebo se dokonce zastaví. Z tohoto důvodu pak chybí energie v určitých oblastech těla. Aby bylo vše opět v harmonii, je třeba čakry odblokovat.
Při nerovnováze může být zasaženo i několik čaker, ale jedné se potíže týkají více. Zajímavé je, že v dnešní době souvisí řada nemocí s nižšími čakrami. Proto je důležité věnovat se především emočním a duchovním stavům příslušného člověka.

Psychosomatická mapa strachů odhalí příčinu vašich nemocí

Jak uvolnit čakry

Jestliže je energie zablokovaná a neprobíhá tak, jak má, může způsobovat mentální a fyzické problémy. Jak uvolnit čakry? Odblokování nevyvážených čaker můžeme ovlivnit sami, nebo k tomu může přispět třeba reiki. Na terapii reiki se třeba dozvíte, v čem spočívají vaše potíže, a pak je můžete řešit.

Je důležité vědět, že problémy většinou nevzniknou z ničeho nic, proto také na jejich odstranění bude zapotřebí nějaký ten čas. Je zapotřebí zvážit svou situaci a zamyslet se nad vlastním životem – co a kdo nám prospívá. Bez koho a čeho se obejdeme. Co nás ničí a co nám naopak pomáhá. Harmonie je v životě velmi důležitá.
Pokud se potřebujeme zbavit bloku v kořenové čakře, kdy je člověk plný úzkostí, cítí se nejistý, bojí se, je třeba se strachu postavit a vypořádat se s ním. Prospěje i „propojení se zemí” v podobě chůze naboso, ale také třeba můžete více zařadit do jídelníčku kořenovou zeleninu.

Při zablokované sakrální čakře máme problémy s apatií a vinou. Důležité je najít příčinu, a tu pak napravit. Prospívá být obklopen věcmi, která má člověk rád.

Zablokování čakry v oblasti solar plexus se projevuje frustrací, nejistotou. Je tedy třeba se zaměřit na získání sebevědomí a životní síly.

Zablokovaná srdeční čakra souvisí s komplikovanými vztahy, ale také třeba samotou. I tady je důležité se zaměřit na pozitivní věci. Otevření čakry pomáhá starost o druhé lidi a setkávání s novými lidmi.

Když je zablokovaná krční čakra, často má člověk problém se sebevyjádřením, lží a manipulací. Prospěje tedy upřímnost a její vyjádření.

Čakra třetího oka potřebuje otevřít, když se špatně koncentrujete, ale také když třeba máte velmi neklidný spánek. Vyzkoušet můžete meditaci, případně pozorování drobných věcí. Jedno, jestli je to hmyz nebo hvězdy na obloze. Přitom je třeba především relaxovat a nepřemýšlet.

Orgasmus podle tantry. Zažijte nekonečně dlouhé vyvrcholení

Zablokovaná korunní čakra se projevuje depresí, vážnými úvahami nad smyslem života. Pokud ji chceme otevřít, pak je důležité nelpět na materiálních věcech a umět se některých věcí vzdát. Zklidňuje třeba meditace.

Kromě odblokování čaker harmonizací těla můžete využít i léčivých účinků kamenů.

Znalosti o čakrách mohou přispět nejen k lepšímu poznání sebe sama a člověk si může následně dopřát více radosti v životě při jeho naplnění.

Zajímá vás tok energie ve vašem těle? Znáte své silné čakry? Nechali jste si už čakry odblokovat? Podělte se s vašimi zkušenostmi v diskuzi pod článkem.

3.4/5 - (90 votes)
3.4/5 - (90 votes)


1 Komentář Čakry a jejich význam. Jak je uvolnit?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*