Menu
WomanOnly
Sex

Orgasmus podle tantry. Zažijte nekonečně dlouhé vyvrcholení

Veronika Tichá

Veronika Tichá

5. 1. 2015

Máte pocit, že už jste v sexu vyzkoušeli všechno a už vás nic nemůže překvapit? A co takhle milování podle tantry? Sice se nejedná o žádnou novinku, ale dokážete říct, v čem tyto praktiky spočívají? Tantrický sex a učení o tantrické sexualitě představují dokonce jeden z nejstarších dokladů filozofie duchovní sexuality, která je dodnes praktikována po celém světě. Podívejme se na ně zblízka.

Tantra jako životní filozofie

Tantra je stará více než 1500 let a stejně jako jóga vznikla v Indii. Jedná se o soubor učení a postupů, které nám pomáhají pracovat s naší vlastní energií a energií kolem nás a cítit se díky ní lépe. Cesta, kterou tantra využívá k těmto cílům, je především průzkum sexuální energie. Podstatou tantrického sexu je pocítit mnohem větší hloubku naší sexuality a zintenzivnit tak sexuální prožitek. Pokud hledáte způsob, jak zlepšit nebo prohloubit své sexuální spojení s vaším partnerem, tantra vám může nabídnout mnoho skvělých příležitostí, aniž byste museli přijímat všechny tantrické principy. Tantrický sex si můžete užít bez ohledu na to, zda věříte v univerzální energii nebo vyšší moc.

Proč by pro vás mohl být tantrický sex přínosný? Zejména kvůli tomu, že na rozdíl od západních přístupů ke zlepšování sexuálního života se nezaměřuje na vnější stránku aktu, ale na prožitek bez ohledu na pohlaví, věk, sexuální orientaci, vzhled vašeho těla a podobně. Důležitá je duchovní stránka a sexuální energie. Tělesnost ustupuje do pozadí, ale i přesto si vyznavači tantrického sexu z jeho provozování odnáší neskutečné zážitky prožívané jak po duševní, tak tělesné stránce, protože jsou oba póly úzce propojeny.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Tantra rozlišuje několik energetických systémů, nejznámější je určitě čakra. Jde o energetické centrum v těle mezi pánví a horní částí hlavy. Vychází se z předpokladu, že tok energie v našem těle může na některém místě uvíznout a tantrická praxe se snaží zachovat přirozené a hladké proudění energie naším tělem. Ve srovnání s tantrickým sexem je západní pojetí sexu jako příběh s jasným začátkem (sexuální vzrušení, předehra) , střední částí (penetrace) a závěrem (orgasmus). Většina z nás si sex jinak představit nedokáže. Pokud některá z těchto částí chybí, máme pocit, že není něco v pořádku a musí se jednat o špatný sex.

Prožijte duševní orgasmus

V tantrickém sexu chybí poslední bod, který je nahrazen procítěním, duchovním prožitkem. Není tu jednoznačně odděleno, kde samotný akt končí a kde začíná. Při jeho provozování se soustředíme na něco mimo naši zkušenost. Bez kladení důrazu na orgasmus se naučíme lépe porozumět sobě, fungování naší mysli i těla, což vede k „osvícení“, k duševnímu vyvrcholení.

Neznamená to ovšem, že v tantře neexistuje orgasmus, není zkrátka jen alfou a omegou všeho. Sex se bere jako celek, který není rozfázovaný a nesměřuje k žádnému cíli, tzn., že silný prožitek pociťujeme po celou dobu. Duchovní praxe a sexuální pocity jsou ve vzájemném vztahu.

Nesmíme zapomenout na klíčový prvek tohoto přístupu k sexu, a sice dýchání, které zpomaluje celý proces a dodává tak prožitku na intenzitě. Asi je ale zřejmé, že zážitek procítěný při tantrickém sexu je nepřenositelný a pokud chcete zkusit něco jiného, otevřete své čakry a nechce se unášet na vlnách nekonečné rozkoše.

Ohodnoťte tento článek:
1,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Orgasmus podle tantry. Zažijte nekonečně dlouhé vyvrcholení