Menu
WomanOnly
Esoterika

Fáze Měsíce nás ovlivňují více, než si myslíme. Kdy je čas na nové začátky?

Měsíc lidstvo fascinuje už od nepaměti. Každou jasnou noc vidíme jeho krásu, která v nás vyvolává tesknou či romantickou náladu. O magické síle úplňku nelze pochybovat, ale proměnlivý Měsíc má stejně jako ženský cyklus, s nímž se srovnává, několik fází. Jak nás ovlivňují jednotlivé fáze Měsíce a co znamenají? Jak podle lunárního kalendáře určíme, jaké období nás čeká a k jakým činnostem ho nejlépe využít?

Nov

Nov nastává tehdy, když se astrologicky Slunce a Luna ocitnou v konjunkci, astronomicky stojí Měsíc mezi Sluncem a Zemí neosvětlenou stranou. V době novoluní, kterému se také říká mrtvý měsíc nebo temný měsíc, můžeme vnímat jakési zastavení, životní restart, tento čas lze jednoznačně využít k novým začátkům. V době novu se také doporučuje půst.

Slunce i Měsíc se v té době nacházejí ve stejném znamení, takže pokud například nov probíhá v říjnu, kdy je Slunce ve znamení Vah, stojí tam zrovna také Měsíc. Nov Měsíce tedy můžeme očekávat každý měsíc ve stejném znamení, v jakém se nachází Slunce. O to silnější vliv tohoto znamení lze pak z astrologického hlediska pozorovat. Samozřejmě je třeba brát v úvahu také vztah k dalším planetám a jejich vzájemným aspektům.

Novoluní a jak nás ovlivňuje. Čas na nové začátky

První čtvrť

Po novu Měsíc začíná přibývat a spěje tak ke svému úplňku. Stav přesné kvadratury Slunce s Měsícem je další fází, která má svůj astrologický i astronomický význam. V této době Měsíc tvoří písmeno D, tedy dorůstá. Tohle je praktická pomůcka pro děti, když se učí rozeznávat jednotlivé fáze Měsíce.

Lunární kalendář vám pomůže žít v souladu s Měsícem. V čem nám může být prospěšný?

V době postupně dorůstajícího Měsíce a zejména těsně před úplňkem máme tendence být línější a pomalejší, více prožíváme své emoce, ženy mají sklony k tloustnutí a zadržování vody, také se často blíží jejich menstruace. V době dorůstajícího Měsíce podle lunárního kalendáře provádíme takové práce a činnosti, které mají mít dlouhého trvání a spějí k nějakému plodnému výsledku, a to ať už jde o práce na zahradě, početí potomka, úpravu vlasů či zvelebování domácnosti. To vše samozřejmě ještě závisí na tom, jakými znameními Měsíc v této době projde.

V tomto období se hůře hojí rány, těsně před úplňkem se nedoporučují operace a žádné lékařské zákroky, hůře se také pere špinavé prádlo a v této době se rodí více dětí.

Úplněk

Magický úplněk dokáže leckoho zblbnout. Je obdobím milenců, tanců rusalek, autonehod, porodů, sebevražd a vražd, snů a vizí, uměleckých děl, proměn vlkodlaků, nespavosti, náměsíčnosti, přílivů a odlivů. V této době stojí Měsíc a Slunce v opozici, Měsíc je k Zemi přivrácen osvětlenou stranou.

Doba úplňku mívá výrazné působení na člověka, obzvláště na citlivější jedince. V této době se doporučuje vyhnout se konfliktům a rizikovým situacím, nepít alkohol, neužívat žádné drogy, jít večer brzy spát. Není vhodné v době úplňku podstupovat lékařské zákroky a operace, rány se hůře hojí a mohou nastat komplikace.

Jak úplněk působí na člověka. Proč trpíme nespavostí nebo nás bolí hlava?

Velkou roli hraje také znamení, v jakém se úplněk nachází, neboť to právě určuje téma, kolem kterého se může točit náš zájem, emoce či řešení momentální životní situace. Každý úplněk nám může něco nového a zajímavého přinést, často toto období bývá jakousi bolestnou katarzí, z níž se rodí něco nového.

Poslední čtvrť

V době poslední čtvrti Měsíc ubývá a spěje k novu. V této době se opět staví do pravého úhlu – kvadratury se Sluncem. Protože ubývá, říká se také, že couvá a vytváří tak pověstné písmenko C. Tento čas je dobré využít k různým činnostem, zejména těm, které nám umožňují něčeho se trvale a úspěšně zbavit. Může jít o praní hodně špinavého prádla a zbavování se skvrn, stříhání nehtů, vlasů a vousů, operace a zákroky, kdy se zbavujeme něčeho nežádoucího, o co nestojíme. Samozřejmě se také může jednat o nadbytečné kilogramy.

Fáze Měsíce v magii

Sílu Měsíce od pradávna využívali naši předkové. A to nejen k běžným pracím a starostem o úrodu a obživu, zdraví svých bližních, ale také v magickém myšlení a snaze přivolat si lásku, anebo se něčeho nepotřebného ze svého života zbavit.

Pokud si chcete přivolat lásku a usilujete o něco, co by ve vašem životě mělo na nějakou dobu či natrvalo zůstat, volte k rituálu období, kdy Měsíc přibývá a spěje k úplňku.

Jestliže se ale potřebujete zbavit něčeho nepotřebného, například nemoci, zlé myšlenky a podobně, volte pak období ubývajícího Měsíce, který spěje k novu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fáze Měsíce nás ovlivňují více, než si myslíme. Kdy je čas na nové začátky?