Menu
WomanOnly
Esoterika

Léčivá moc a význam polodrahokamů. Vyberte si svůj talisman podle znamení

Obliba kamínků roste. Využívají se v léčitelství, k výrobě šperků, k magické ochraně nebo třeba jen jako dekorace do bytu. O jejich pozitivním vyzařování však nikdo nepochybuje. Máte svůj oblíbený kámen, který třeba u sebe nosíte v kapse nebo na krku jako talisman? Znáte léčebné účinky polodrahokamů a umíte s nimi pracovat? Přinášíme vám pár tipů, jak na to!

Jak si vybrat vhodný kámen

Spousta zájemců o polodrahokamy se výhradně řídí jakousi příslušností dle znamení zvěrokruhu. Rozhodující by ale měl být vlastní výběr na základě rozumu, intuice nebo příslušných léčivých účinků, které momentálně pro sebe potřebujete. Zkuste se na chvíli zklidnit, zapomenout na okolní svět a sáhněte po kamínku, který vás na první pohled zaujme. Možná právě on bude pro vás ten pravý. Člověka často přitáhne konkrétní barva, ale to vůbec není na škodu. Také barvy léčí a mají svá specifická vyzařování.

Vinný kámen. Co to je a proč jej používat místo prášku do pečiva?

Léčivá moc kamenů v praxi

Polodrahokamy nám mohou dobře sloužit nejen jako krásné šperky, prsteny, náramky, korálky či přívěšky na krk, ale také jako svícny, amulety v podobě broušených sošek či jiných tvarů, kyvadla, yoni vajíčka, lapače snů, misky či drobné předměty. Lze s nimi meditovat, spát, věštit, provádět léčebné či magické obřady, pít drahokamovou vodu a podobně. Najděte si takový způsob využití, jaký vám vyhovuje. Krystaly umístěné v místnosti nebo kolem postele vám mohou poskytovat patřičnou ochranu před nežádoucími a škodlivými vlivy.

Jak čistit a nabíjet kameny

Kamínky, které libovolným způsobem používáte, je třeba často čistit a nabíjet. Ideálním způsobem je oplachovat je pod studenou tekoucí vodou, protáhnout je nad plamenem nebo nechat nabíjet pár hodin na přímém slunci. Pokud vám už kámen neslouží, můžete ho zakopat do země.

Jak vykládat runy a umíte si vyrobit ochranný amulet?

Nejznámější polodrahokamy a jejich účinky

Polodrahokamy i drahokamy se kromě estetického využití ke zdobení žen odjakživa používaly také k léčebným a magickým účelům. Dokázaly ochraňovat svého nositele a dodávaly mu sílu a potřebné vlastnosti. Každý kámen má svou energii a specifické působení. Se kterými polodrahokamy se můžeme setkat nejčastěji?

Křišťál

Jedná se o odrůdu křemene, univerzální průhledný kámen, který se používá k léčení, celkové detoxikaci i k věštění. Pohlcuje energii, léčí a zesiluje duševní schopnosti. Pomáhá odblokovat a vyrušit veškeré negativní energie v prostoru. Jeho dalšími odrůdami jsou například růženín, sagenit nebo záhněda.

Energetické yoni vajíčko. Vaginální polodrahokam zlepší nejen váš sexuální prožitek

Růženín

Další obdobný křemen růžové barvy podporuje jemnost, vnímání, intuici a otevírá srdce. Je vhodný pro těhotné a kojící ženy i jejich miminka. Růženín podněcuje lásku, hodí se i pro zatvrzelé a osamělé osoby. Umožňuje odblokovat citová zranění, napomáhá odpuštění, má příznivý vliv na činnost srdce a je ideálním kamenem pro všechny, kteří touží po lásce.

Achát

Je oblíbený univerzální kámen, velmi vhodný pro ženy, matky a děti. Podporuje tvorbu mateřského mléka, chrání plod v děloze a upevňuje vztah mezi matkou a dítětem. Vyskytuje se v různých odstínech, od jemně růžové až po modrou nebo fialovou. Jednotlivé druhy mají také různé názvy. Dodává pocit jistoty a bezpečí, otevírá srdce a povzbuzuje lásku, celkově uklidňuje. Je dobrý na oči, gynekologické problémy, slinivku a žaludek. Pomáhá při poruchách trávení, nespavosti, bolestech hlavy, epilepsii, cukrovce, lymfatických potížích a kožních nemocech.

Ametyst

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Je kamenem umělců, bohémů a mystiků. Je ceněn především pro své duchovní vlastnosti. Uklidňuje, harmonizuje, povznáší ducha a podporuje v meditaci. Posiluje intuici a jasnozřivost. Pomáhá při alergiích, poruchách imunity, pomáhá při nespavosti a čistí krev. Podporuje činnost štítné žlázy a metabolické procesy v organismu.

Vyskytuje se v průhledných odstínech fialové barvy, často také v kombinaci s bílou. Ruší geopatogenní zóny, dodává energii, pomáhá při depresích, ztrátě blízké osoby nebo při traumatech. Celkově detoxikuje, pomáhá v boji se závislostmi a zabraňuje opilosti.

Jaspis

Jedná se o pestrý polodrahokam, který se vyskytuje v mnoha barevných odrůdách, z nichž každá má svůj název. Podle barvy má i různé léčebné působení. Je vhodný při stresu všeho druhu.

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět

Sodalit

Modrý kámen s bílými žilkami je ideální do kanceláří a na pracoviště, kde se nachází hodně počítačů. Zlepšuje komunikaci, ruší elektrosmog, podporuje mentální činnost, paměť a soustředění. Je vhodný pro jakoukoli duševní práci a meditaci. Zvyšuje sebevědomí a důvěru ve vlastní schopnosti, působí na imunitní systém a dýchací cesty.

Tygří oko

Známý zlatavě hnědý kamínek uzemňuje, dodává klid, harmonii a pocit stability a bezpečí. Ovlivňuje mentální energii a působí na myšlení a mozek. Podporuje vůli a rozhodnost, působí proti depresím a pomáhá lidem vyrovnávat se se změnami. Je vhodný pro těžce pracující, sportovce, workoholiky a podnikatele. Pomáhá odbourávat stres, je dobrý na krk, oči a kosti. Obdobnou odrůdou je například sokolí oko.

Karneol

Jedná se o oranžový kámen, který nese v sobě živel ohně, dobíjí energii, čistí krev a játra. Dodává životní energii a vitalitu, je vhodný pro dramatické situace a velmi podporuje tvořivost. Je vhodný pro podnikání a zvyšuje potenci a plodnost.

Tyrkys

Tento modrozelený kámen posiluje komunikační schopnosti a mentální funkce. Ochraňuje před negativními vlivy a elektrosmogem, nasává do sebe energie, kterých je potřeba se zbavit. Dokáže měnit barvu a chrání svého nositele. Pakliže vám časem ztmavne, znamená to, že už do sebe nasál hodně negativní energie. Určitě byste jej měli vyčistit, anebo radši zakopat do země a pořídit si nový.

Jak funguje lapač snů a jak ho vybrat?

Tyrkys usnadňuje meditaci, zlepšuje intuici, celkově čistí a detoxikuje, léčí veškerá onemocnění v oblasti krku, neurózy, blokády krční páteře a únavu. Má příznivý vliv na funkci štítné žlázy, posiluje imunitní systém, pomáhá při depresích, úzkostech a melancholii. Léčí oči, včetně šedého zákalu, revma i autoimunitní onemocnění.

Malachit

Tento nádherně zelený kámen se používá k detoxikaci a rušení elektromagnetických vln i geopatogenních zón. Uvolňuje potlačené emoce, léčí psychické bloky, traumata, sexuální problémy a psychosomatická onemocnění. Zesiluje intuici, pomáhá při křečích všeho druhu a při epilepsii. Je také kamenem porodních bab a pomáhá ženám při porodu.

Má příznivý vliv na slinivku, játra a slezinu, léčí artritidu, zlomeniny, závratě, snižuje tlak, je vhodný při kinetóze a poruchách imunitního systému, mezi něž patří i alergie, astma nebo ekzémy. Odbourává jedy z těla a chrání děti před pády.

Lapis lazuli

Nádherně modrý kámen protkán zlatými nitkami je hluboce duchovní kámen, který je určen k vysoké ochraně a meditaci. Má skvělé účinky na psychiku, dokáže odblokovat traumata a zbavuje strachu. Dává se i malým dětem do postýlek pro klidný spánek a zmírnění úzkosti. Dodává pocit sounáležitosti s vesmírem.

Má rozsáhlé léčebné využití, podporuje celkovou vyrovnanost, napomáhá přenosu myšlenek, léčí nespavost, neurózy, psychické poruchy, infekce, horečky, epilepsii, deprese, závratě a bolesti všeho druhu. Působí také na celou dýchací soustavu.

Obsidián

Obsidián využívali už staří Mayové k rituálním účelům. Jaké účinky má tento kámen?

Tento černý a magicky vyhlížející kámen je obdařený velkou silou. Detoxikuje a pohlcuje negativní emoce. Vznikl z roztavené lávy a vyskytuje se v různých odrůdách, například jako Apačské slzy nebo Sněhové vločky. Kámen má vysoce ochrannou moc a bývá průvodcem šamanů. Léčí kůži, kosti a oči.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Léčivá moc a význam polodrahokamů. Vyberte si svůj talisman podle znamení