Menu
WomanOnly
Esoterika

Křišťál je univerzální kámen pro detoxikaci i magické rituály. Už křišťálová koule je toho důkazem

Průhledný zářivý křišťál patří mezi nejmocnější minerály, které oplývají magickou silou. Už křišťálová koule je důkazem toho, že byl křišťál odjakživa využíván k rituálním a magickým účelům nebo k věštění. Pokud máte tento kámen v oblibě, mohou vás potěšit křišťálové šperky nebo předměty, kterými se dozajista obklopujete. K čemu se křišťál využívá v ezoterice a jaké má léčivé vlastnosti? Pojďte se s nimi seznámit, možná právě teprve pak objevíte kouzlo křišťálu a pořídíte si nějaký křišťálový amulet.

Odrůdy a naleziště křišťálu

Křišťál je v podstatě křemen, bezbarvá odrůda oxidu křemičitého. Je to průhledný krystal, který se využívá nejen ve šperkařství, ale i v optice, sklářství či radiotechnice. Vytváří krystaly i srostlé útvary. Může mít i nějaké vrostlé příměsi, které křišťálu dodávají zajímavý vzhled. Jsou známé typy nazvané fantom nebo vlasatec, kdy se uvnitř krystalu křišťálu ještě něco nachází. Fantom v sobě ukrývá další uvnitř vrostlý křišťál či často jiný minerál, který křemen obalil a tvořil se na něm, vlasatec zase označuje vrostlé části rutilu. Vlasatci se přezdívá také Venušiny vlasy nebo Amorovy šípy.

Největší a nejznámější naleziště křišťálu jsou po celém světě, nejvíce v Brazílii, Rusku, Himalájích, ale křišťál se nachází i u nás v České republice, a to třeba v Jeseníkách či na Vysočině.

Věštění z křišťálové koule vyžaduje absolutní koncentraci a dobrý vnitřní zrak. Chcete to vyzkoušet?

Využití křišťálu v historii

Křišťál byl odedávna symbolem dokonalosti, univerzality, jednoty, čistoty a harmonie. Své využití našel už v dávných dobách, kdy se z něj například vyhotovovaly hroty šípů nebo různé ozdoby. V antice i středověku se vyráběly křišťálové džbány a poháry s bohatým zdobením, řezači křišťálu byli tehdy velmi uznávanými umělci. Postupně se křišťál začal využívat i k dalším účelům a k výrobě šperků nebo originálních předmětů. Oblíbené byly i křišťálové koule používané k rituálním a magickým účelům a věštění. Dnes jsou ale často nahrazovány křišťálovým sklem, obzvláště ty velké. Nejčastěji se setkáte s malými křišťálovými kuličkami o průměru 2 až 4 cm nebo s křišťálovými kyvadélky, které využívají psychotronici.

Jaké léčivé účinky má křišťál

Křišťál je považován za jeden z univerzálních léčivých kamenů, který má všestranně působící účinky. Základem je jeho průhlednost, která jej přirovnává k vodnímu živlu a evokuje očistné a detoxikační účinky, které zbavují starých nánosů, nečistot, křivd a traumat. Umí navodit meditativní stav, působí na všechny čakry a energetická centra v těle, celkově posiluje zdraví těla a duše. Umí odhalovat všechno skryté, nečisté a negativně působící a vytvářet i kumulovat pozitivní a léčivou energii.

Po křišťálu můžete sáhnout v případě všech nemocí, a to jak akutních infekcí, tak chronických potíží doprovázených různými příznaky. Velice dobře se osvědčuje u různých psychických a psychosomatických potíží, depresí nebo při nespavosti. Prakticky můžete křišťál použít na cokoliv. Je to vysílač a harmonizátor energie, vyrovnává protiklady i chaos v našem organismu, uvádí do rovnováhy všechno, co je potřeba. Pomáhá odbourávat negativní energii a rozpoznat čisté a pravdivé úmysly. Křišťál umožňuje uvidět věci takové, jakými skutečně jsou. Odhaluje všechno skryté a utajené, může i odhalit budoucnost a to, co máme vidět a nevidíme. Křišťál přenáší a uchovává informace a umožňuje člověku zesílit svou intuici a jasnovidné sklony.

Rozbité zrcadlo a jiné pohromy. Proč se tolik bojíme pověr a jakou má zrcadlo symboliku?

Křišťálové přívěšky, náramky, kyvadla nebo křišťálová koule

V jaké podobě se můžeme s křišťálem setkat? Kromě již zmíněné křišťálové kuličky nebo křišťálového kyvadla, které je velice časté, můžete na svém těle nosit různé tvary křišťálu jako různě vyhotovené přívěsky. Křišťál bývá také jako náramek, nejčastěji jsou to drobné úlomky nebo vybroušené kuličky, ze kterých se dají udělat i náušnice. K léčení nebo pro práci s energiemi se používá krystal křišťálu s jedním nebo dvěma hroty, nebo také křišťálová hůlka. Krystaly lze přímo pokládat na nemocné části těla, anebo je možné mít křišťálové drúzy a krystaly umístěny v bytě či domě, kde fungují jako rušiče geopatogenních zón, elektromagnetického pole i psychogenních zón. Větší křišťál se vyplatí postavit i k televizi nebo počítači.

Drahokamová voda z křišťálu

Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, skvělým nápadem je dát si křišťálové kamínky do průhledného džbánku s vodou. Nechte vodu odstát, a poté vypijte. Krystaly je třeba pravidelně čistit, vždy je důkladně propláchněte pod tekoucí vodou a používejte nabité a čisté. Drahokamovou vodu si můžete připravit z jakýchkoliv minerálů, ale křišťály patří mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější.

Jak čistit křišťály

Křišťálům velmi prospívá, když je proplachujete pod studenou tekoucí vodou. Tím se zbavují negativní energie a očišťují se. Křišťál také můžete nechat přes noc v misce s vodou na měsíčním světle, anebo jej nechat přes den nabít na přímém slunci. Křišťály, které už nechcete nebo vám popraskají, odneste do potoka a ponechte ve vodě.

Co znamená symbol pentagramu?

Nepravý křišťál

Křišťál se dá snadno zfalšovat křišťálovým sklem. Na to si dávejte pozor, hlavně v případě koupě zaručených a pravých křišťálových koulí za nekřesťanské peníze. Mělo by být jasně uvedeno, zda se jedná o pravý křišťál, anebo jde o skleněnou kouli k věštění.

Zdroje: drahekamenyonline.cz, wikipedie, svetmineralu.cz, spektrumzdravi.cz

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Křišťál je univerzální kámen pro detoxikaci i magické rituály. Už křišťálová koule je toho důkazem