Menu
WomanOnly
Esoterika

Věštění z křišťálové koule vyžaduje absolutní koncentraci a dobrý vnitřní zrak. Chcete to vyzkoušet?

Znáte tu hlášku: „Jak to mám vědět, nemám křišťálovou kouli…” ? Ale co kdybyste ji měli! Lákavá představa, viďte… Křišťálovou kouli není dnes nijak těžké sehnat. A i kdyby se vám ji sehnat nepodařilo nebo byste za ni nechtěli zrovna utrácet, ke stejné jasnozřivé práci vám může posloužit třeba i vodní hladina nebo krystal. Jak se takové věštění z křišťálové koule provádí a na co je třeba dávat pozor?

Jak nahradit křišťálovou kouli k věštění

K věštění a zírání do křišťálové koule je pochopitelně třeba mít zapotřebí onu zmíněnou křišťálovou kouli. Kde ji sehnat? Dnes poměrně snadno, a to v čarodějnickém obchodě nebo na internetu. Koule bývají různých velikostí, s průměrem od pěti do zhruba dvaceti centimetrů, ale je třeba si uvědomit, že většinou bývají vyrobeny ze skla. Potřebovat k ní budete stojan a šátek nebo látku, ideálně z černého sametu. Ale i při práci je zapotřebí obložit křišťálovou kouli černou látkou, abychom zabránili odrazu předmětů, které kouli obklopují. Co ale dělat, když chceme věštit a kouli nemáme k dispozici?

Použít můžete klidně také hladký kus křišťálu nebo malou křišťálovou kouli, která není drahá a je běžně k sehnání v prodejnách kamenů, polodrahokamů a šperků z minerálů. I malá kulička o průměru třeba dva centimetry vám může pro začátek posloužit. Důležité je mít k dispozici takový předmět, který je průzračný a poskytuje dokonalý odraz. Tak třeba staří mágové pracovali s magickými zrcadly. Využít se ale dá i odraz vodní hladiny potoku či jezera, nebo třeba hladiny vody v průzračné sklenici. S těmito všemi možnostmi naši předkové prahnoucí po vizích budoucích i minulých uměli pracovat.

Jak vykládat runy a umíte si vyrobit ochranný amulet?

Z jakého materiálu by měla být koule k věštění

Nejlepším materiálem k věštění a pro zírání do průzračného kamene či hladiny je samozřejmě zmíněná průzračná voda, sklo nebo křišťál, ale dříve se používal třeba i beryl. Teoreticky můžete použít jakékoli průhledné broušené křemeny, například průhledný fluorit, citrín, záhnědu nebo třeba i čisté sklo. Nejvíce vhodný a nejoblíbenější, a to i pro své další magické a léčebné vlastnosti, je opravdu čistý křišťál, o tom není pochyb.

Jak pečovat o křišťálovou kouli

Kouli je třeba uchovávat v klidu. Pokud s ní nepracujete, mějte ji přikrytou nebo zabalenou v šátku. Chraňte ji před negativní energií a pravidelně kouli omývejte pod tekoucí, chladnou a průzračně čistou vodou.

 

Křišťál je univerzální kámen pro detoxikaci i magické rituály. Už křišťálová koule je toho důkazem

Historie věštění z křišťálové koule

Zírání do křišťálové koule má svou dávnou historii. Toto umění ovládali například druidové, cikáni ve svých okultních tradicích, mágové a čarodějové, kteří se ztotožňovali s tímto svým označením a prezentovali se svým uměním vykládat budoucnost a měnit události dle svých magických schopností, případně také kouli využívali k léčení a pomoci druhým. Věštkyně a kartářka Věra Kubištová Škochová ve své knize Zrcadlo okultismu aneb využití tajných věd uvádí, že jedním ze známých věštců, který pracoval s křišťálovou koulí v historii, byl Ernest Schal, který o této technice napsal v roce 1905 knihu nazvanou Zírání do křišťálové koule. Tato kniha se dnes údajně nachází v antikvariátě v americké Atlantě.

Jak vybrat kyvadlo a co všechno se s ním dá zjistit?

Jeho předchůdcem byl alchymista a mág John Dee (1527 – 1608), o němž se také ví, že tyto techniky znal a praktikoval. Víme o něm, že pracoval především s křišťálovou koulí i magickými zrcadly a byl rádcem královny Alžběty. Takových okultních osobností, které uměly věštit z křišťálové koule, byla spousta. Ve středověku se ale raději o tom moc nemluvilo, aby tito lidé neskončili na hranici jako čarodějové. Velký rozmach nastal třeba v renesanci a později samozřejmě v novověku, zejména pak v 19. a na počátku 20. století, kdy byl o tyto okultní metody velký zájem. V neposlední řadě křišťálová koule v minulosti sloužila i jako artefakt při různých kouzelnických a iluzionistických vystoupeních.

K čemu slouží křišťálová koule

Nyní je třeba být si vědom toho, k čemu nám vlastně naše křišťálová koule bude sloužit, když už se rozhodneme si ji pořídit. Poměrně velký kus křišťálu má svou velkou moc a také docela vysokou cenu. Byla by škoda, kdyby nám pak na kouli doma jen sedal prach. Křišťálové koule odjakživa sloužily nejen k věštění budoucnosti, ale také třeba k trénování vizualizace, soustředění, navozování důležitých snů, k rozvoji osobnosti, posilování vůle, sebezdokonalování, práci s mentální energií a psychikou, k získávání informací ze svého podvědomí či astrálu, k nazírání do svých minulých životů, pokud věříme v reinkarnaci a chceme pochopit příčiny některých svých současných potíží. Křišťálovou kouli můžeme zkusit použít i k hledání ztracených předmětů, k rozhodování při těžkých životních situacích nebo odhalení toho, kdo to s námi nemyslí upřímně.

Je dobré nezahrávat si něčím, na co nemáme právo, s prosazováním vlastní vůle, ovládáním druhých, kdy nás motivuje velká zvědavost nebo touha po moci. Každý nečistý úmysl by se snadno mohl obrátit proti nám. A na to je třeba nezapomínat.

Věštění z kávové sedliny vám může pomoci s životním rozhodnutím

Jak pracovat s křišťálovou koulí

Při práci s křišťálovou koulí nesmíme být ničím rušeni. Zírání do koule vyžaduje maximální soustředění a jasnou a čistou mysl. Střezte se negativní energie, naštvání a rozrušení nebo i sexuálního vzrušení. Je důležité nepít alkohol, nebrat žádné drogy, jedy, léky, nebýt ničím ovlivněný. Ideální je rovněž nemít plný žaludek a nejlépe též nejíst maso. Světlo má být za vámi, v kouli nemá být žádný odraz předmětu z místnosti. Tato mentální práce vyžaduje velké soustředění a nedivte se, pokud pak budete vyčerpaní. Trénovat zírání do koule můžete častěji po pár minutách každý den, anebo tehdy, kdy se na to budete cítit. Výsledek se určitě nemusí dostavit hned.

Je třeba dívat se skrz, do hloubi koule. Začít můžete i vizualizací, postupem času i pokračovat pokládáním otázek. Jakmile jste v požadovaném změněném stavu vědomí, budete vnímat kolem koule mlžný opar a začnou se vám vyjevovat různé obrazy. Zpočátku můžete vidět i různé barvy. Stanovte si pro práci s koulí vlastní pravidla. V těchto případech je velice důležitá vaše koncentrace, schopnost intuice, vaše jasnovidné sklony a práce s vnitřní energií. Chce to jen trpělivost, pokoru a čisté úmysly, proto dávejte pozor na své ego, které vás může hnát k tomu, abyste získávali výhody pro sebe a prahli jen po uspokojení svých vlastních potřeb.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Věštění z křišťálové koule vyžaduje absolutní koncentraci a dobrý vnitřní zrak. Chcete to vyzkoušet?