Menu
WomanOnly
Esoterika

Jak vybrat kyvadlo a co všechno se s ním dá zjistit?

Už jste někdy zkoušela pracovat se siderickým kyvadlem? Máte takové kyvadlo doma, nebo jste teprve uvažovala, že si jej pořídíte? Práce s kyvadlem není snadná, ne vždy se podaří získat ty správné a pravdivé odpovědi. Často totiž dochází k ovlivňování směru otáčení kyvadla vůlí, čímž si vlastně kyvadlo naprogramujeme, aby odpovídalo tak, jak si přejeme. Jak bychom měli postupovat, pokud kyvadlo držíme v rukou poprvé?

K čemu slouží kyvadlo?

Siderické kyvadlo nebo virgule jsou nástroje senzibilů, proutkařů a léčitelů. Slouží k získávání skrytých informací z podvědomí nebo z kolektivního nevědomí. Nejčastěji se kyvadlo používá k hledání vody, k diagnostikování nemoci nebo k získávání odpovědí na různé otázky. Ne všechno je nám však dovoleno vědět, a to je velice důležité si uvědomit! Kyvadlo může být i dobrým nástrojem manipulátora či člověka, který pracuje s mentální energií ve svůj prospěch. A pokud už něco zjistíme, nikdy si nemůžeme být jistí tím, odkud vlastně tyto informace pochází.

Práci s kyvadlem si samozřejmě můžete doma vyzkoušet pro zábavu, ale kyvadlo by jinak opravdu nemělo patřit do nepovolaných rukou a být zneužíváno člověkem, který s ním vlastně ani pracovat neumí. Stejně jako při práci s jinými nástroji, které slouží k získávání různých informací, je i při práci s kyvadlem zapotřebí velké pokory, důkladných znalostí a zkušeností, pokud to tedy opravdu myslíte vážně.

Léčivá moc a význam polodrahokamů. Vyberte si svůj talisman podle znamení

Jak vybrat siderické kyvadélko?

Výběr vhodného materiálu kyvadla je opravdu zásadní. Pokud se chcete naučit pracovat s kyvadlem, nejprve musíte nějaké mít. Ideálně pořídit si nové, své vlastní, které doslova nedáte z ruky. Kyvadlo pro začátečníky by nemělo být příliš těžké. Určitě také hned nezačínejte s virgulí či dalšími proutkařskými nástroji. Sama musíte vědět, zda máte pro tuto práci nějaké předpoklady či co vás vlastně k tomu vede či nutká? Proč chcete pracovat s kyvadélkem, jakou máte motivaci, čemu se chcete věnovat a co se potřebujete dozvědět?

Motivace by neměla být sobecká. Kyvadlo pro začátečníky je lepší volit lehké, jednoduché. Na trhu, zejména v různých ezoterických a magických obchůdcích a e-shopech jsou k sehnání mnoha kyvadélka z nejrůznějších materiálů, různých tvarů, oblíbená jsou i kyvadla z polodrahokamů. Kyvadlo lze také pojmout jako šperk a nosit ho třeba jako přívěšek na krku. Obvykle se ale kyvadélka uchovávají v koženém váčku v kapse.

Výběr kyvadla by neměl podléhat aktuálním ezoterickým trendům či přiřazováním vhodného polodrahokamu ke znamení zvěrokruhu. Pro začátečníky je nejlepší křišťálové kyvadélko, má univerzální očistné vlastnosti. Kyvadlo pro vás by mělo mít jasně vyznačený hrot a odpovídající délku řetízku. Vybírejte intuitivně a vyzkoušejte si ho, jak se vám drží.

Očista kyvadla před prvním použitím

Kyvadélko očistěte ihned poté, co jej přinesete z obchodu domů nebo co je vám doručeno. Propláchněte ho pod proudem studené vody a nechte jej chvíli na slunci nabíjet. Kyvadlo se dá i nechat volně pohybovat nad plamenem svíčky. Před každým použitím na něj dýchněte, je to takový malý rituál, jak kyvadlu vnutkout svou energii a očistit jej od všech cizích vlivů. Je důležité, abyste kyvadlo měli u sebe a nikdo jiný vám na něj nesahal, a v žádném případě s ním nepracoval.

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody

Jak začít s kyvadlem? Otázky ANO/NE jsou na prvním místě!

Práce s kyvadlem vyžaduje, abyste úplně vypli hlavu a oprostili se od běžných starostí. Kyvadlo držíme v pravé (u leváků levé) ruce mezi palcem a dvěma prsty přibližně 2 cm nad stolem, loket je opřený o podložku. Dosáhnout zcela čistého stavu bez ovlivňování kyvadélka svou myslí je náročný proces, ale ne zcela nemožný. Zapalte si k práci s kyvadlem svíčku, předtím se zcela uvolněte, zacvičte si nebo si pusťte meditační hudbu.

Pro začátek nechte kyvadlo provádět libovolné pohyby, tedy buď kyvadlo opisuje kruh či elipsu, nebo přímku. Nejprve je také potřeba, abyste zjistili, jak vám bude kyvadélku odpovídat. Ptáme se tedy otázkou: “Jaké je moje ANO?” a poté, co kyvadlo odpoví a začne vykonávat příslušný pohyb se zeptejte znovu otázkou: “Jaké je moje NE?” Nejčastěji odpověď ANO představuje kruh ve směru hodinových ručiček, odpověď NE pak buď kruh proti směru hodinových ručiček, anebo přímka. Ale vaše odpovědi mohou být jiné a můžete si je stanovit, a s kyvadélkem se dohodnout, sami.

Co lze zjistit kyvadlem?

Pomocí práce s kyvadélkem můžete zjistit ledacos, od pohlaví dítěte či počtu dětí, které se dají určovat i točením snubního prstýnku na šňůrce, až po složitější odpovědi na různé otázky týkající se zdravotního stavu a podobně. Nejčastěji se kyvadlem zjišťuje vhodnost konzumace dané potraviny či léku, jestli něco můžeme jíst či užívat, anebo nám to neudělá vůbec dobře. Stejně tak se dá určovat i vhodnost potenciálního partnera, a to například podle jeho fotky. Pomocí kyvadla se také dají nacházet ztracené věci, anebo i osoby.

Testování předmětů kyvadlem je poměrně častá činnost, která někdy funguje s naprostou přesností. Stačí například jen na stůl položit konkrétní potravinu a pokusit se určit, zda je pro vás vhodná. Pokud dělá kyvadlo slučovací pohyb, kterým vás k danému předmětu přitahuje, je tam kompatibilita a můžete bez obav tuto potravinu, léčivo či kosmetiku vyzkoušet. V opačném případě tento předmět či látka pro vás nejsou vhodné. Signály si individuálně dohodněte s kyvadélkem sami. A pak již stačí jen začít trénovat…

Můžete si také nakreslit vlastní tabulky pro práci s kyvadlem, anebo si pořídit příslušné tabulky či vhodnou literaturu o práci s kyvadlem. S kyvadlem se dá pomocí tabulek určovat procentuální pravděpodobnost výsledku, nebo hrot kyvadla třeba přímo ukazuje na zvolenou možnost. Tabulky mohou být různorodé, záleží na vaší kreativitě, možné je úplně vše…

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Jak vybrat kyvadlo a co všechno se s ním dá zjistit?