Menu
WomanOnly
Esoterika

Rozbité zrcadlo a jiné pohromy. Proč se tolik bojíme pověr a jakou má zrcadlo symboliku?

Nedejbože, aby nám přeběhla černá kočka přes cestu nebo se rozbilo zrcadlo! Tohle jsou totiž dvě největší katastrofy, jaké nás mohou potkat. Co to vlastně znamená, když se rozbije zrcadlo a dá se to nějak zvrátit? Co vůbec obecně symbolizuje zrcadlo?

Zrcadlo představuje bránu do jiných světů

Zrcadlo odjakživa představovalo vstup do jiných paralelních světů. Je odrazem této reality a sloužilo k věštění, vyvolávání duchů i různým magickým evokacím, obdobně třeba jako křišťálová koule. Objevuje se v mnoha významných dílech, například Alenka v říší divů a za zrcadlem od Lewise Carrolla je dost vypovídající. Zrcadlo ukazuje obraz nás samotných, mnohdy iluzorní, nepravdivý, převrácený a změněný. Anebo naopak odhalí pravdu a to, kým doopravdy jsme. Pohled do hlubin zrcadla se dá přirovnat k pohledu do hlubin lidské duše. Jistotou je to, že v zrcadle, stejně jako třeba v na vodní hladině, vždycky něco uvidíme.

Podle psychotroniků se do zrcadla ukládá odraz reality a energie, která z člověka vychází. V tomto případě bychom si měli dávat pozor na stará zrcadla, která v sobě mohou nést osudy dávných předků, jejich lidské tragédie nebo odrážet hrůzy, které se třeba odehrály v místnosti, v níž zrcadlo viselo.

Tarotové karty a jejich výklad. Jakou mají historii a nakolik jim můžeme věřit?

Proč rozbité zrcadlo znamená sedm let neštěstí?

Vysvětlit souvislost s rozbitým zrcadlem a pověstnými sedmi lety neštěstí, pak není vůbec těžké. Průzračně čisté a naleštěné zrcadlo, které odráží radost v lidské tváři nebo visí ve šťastném domě, symbolizuje krásu, radost a štěstí. Pakliže se rozbije, může tento krásný obrázek lidské pospolitosti a rodinného štěstí rázem skončit. Rozbité zrcadlo může představovat i roztříštěnou a nešťastnou duši. Je to zkrátka špatné znamení, které už je vžité a má o to větší účinek, čím déle se traduje a čím více lidí mu věří. Existují prý ale způsoby, jak negativní moc rozbitého zrcadla zvrátit.

Jak zvrátit negativní účinek rozbitého zrcadla?

V prvé řadě pomůže to, když pověře nebudeme věřit a odmítneme se jí trápit. Pak je důležité tuto nešťastnou událost zcela vytěsnit a s nikým o ní nemluvit. Co se v myšlenkách posiluje a šíří dál, to žije. Je třeba myšlenku na to, že by snad rozbité zrcadlo mohlo škodit, zcela umlčet a zničit. Naopak pomůže pozitivní myšlení a pevná víra v lepší zítřky. Samozřejmostí je úklid střepů, pro který platí konkrétní pravidla. Střepy se mají zamést na lopatku smetáčkem, anebo posbírat v pracovních či gumových rukavicích, ideálně tmavých. Podle tradice se střepy mají vyhodit do vody, která odnese starosti. To ale nedělejte. Přece nebudete znečišťovat přírodu!

Střepů se však musíte zbavit. Nejlépe když je dáte do neprůhledného obalu, třeba pevného černého pytle, nebo uzavíratelné nádoby a odnesete je z domu pryč, třeba do kontejneru. Použité pomůcky rovněž vyhoďte, aby vám zrcadlo doma nic nepřipomínalo. Místo, kam doma spadly střepy, omyjte vodou. Rovněž vyhoďte a odneste z domu prázdný rám zrcadla nebo cokoli, co k zrcadlu patřilo. Pak si nechte ruce umýt pod studenou tekoucí vodou a myslete na to, že všechno zlé voda odplavuje pryč.

Forerův efekt a sebenaplňující proroctví. Proč se najdeme v každém horoskopu?

Pozor na prasklé zrcadlo

Nikdy, ale opravdu nikdy se nesnažte zrcadlo lepit a dávat znovu dohromady! A vůbec nejhorší je prasklé zrcadlo, to byste nikdy neměli používat. Prasklé zrcadlo vysává a tříští energii a je velmi škodlivé se do něj dívat a vůbec mít ho v místnosti. Ostatně tohle nedoporučuje ani učení feng shuej, podle něhož byste například neměli mít zrcadla v ložnici. Narušuje to prý dobrý spánek, navíc se v mnoha kulturách věřilo, že skrze zrcadlo může do člověka ve spánku, kdy je nejzranitelnější a nemůže se bránit, vstoupit démon, nebo mohou člověka obtěžovat duchové, kteří zrcadlo používají ke své komunikaci a zjevování se.

Pokud máte v ložnici zrcadla, pak je na noc buď zakrývejte, anebo tomu prostě vůbec nevěřte a nemyslete na to. Prasklé zrcadlo ale opravdu dejte pryč a zbavte se ho. Okamžitě. Prasknout zrcadlo v místnosti může i například tehdy, když nasaje špatnou energii nebo se nachází v místnosti, kde je vážně nemocný člověk.

Zdroje: bety.cz, paramag.eu

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rozbité zrcadlo a jiné pohromy. Proč se tolik bojíme pověr a jakou má zrcadlo symboliku?