Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Energetické yoni vajíčko. Vaginální polodrahokam zlepší nejen váš sexuální prožitek

Taťána Kročková

Taťána Kročková

28. 11. 2018

Tato otázka položená ženě může být stejně intimní jako otázka, zda má svůj vibrátor neboli robertek. Ovšem může být i tak samozřejmá jakou by byla otázka, zda má svůj zubní kartáček. Energetické vajíčko je nástroj ženské rozkoše, předmět pro posílení svalů pánevního dna a zlepšení sexuálního života. Kouzlo pro dosažení upřímné a čisté radosti z vlastního ženství. A některé ženy jej dokázaly v sobě objevit teprve až díky vajíčku…

Energetická vajíčka jsou vyrobená z polodrahokamů a mají stejné léčebné účinky jako jednotlivé kameny, ale jejich síla spočívá také v umístění do lůna ženy, kde mají svou důležitou úlohu. Kromě posilování svalů pánevního dna a práce s ženskou sexualitou pomáhají odstraňovat negativní energie nasbírané nepříjemnými sexuálními zážitky, potraty, porodním poraněním či sexuálními a vztahovými problémy. Léčí nejen různé poporodní a sexuální obtíže, ale především také ženskou psychiku. Zdravé lůno je základem zdravého ženství, plodnosti a uspokojivé sexuality.

Nefritová vajíčka ve starověké Číně

MUDr. Monika Sičová, která se věnuje speciální tantrické józe pro ženy a kultivaci ženské sexuality, pracuje i s energetickými vajíčky. Začala je propagovat už před patnácti lety v rámci školy Mohendžodáro. O práci s energetickými vajíčky napsala také elektronickou knihu, která je volně ke stažení na internetu. Ačkoli se vajíčka zdají být trendem dnešní doby, mají velice hluboké kořeny v historii. Pocházejí ze starověku, konkrétně z Číny. Zde byla výsadou císařského dvora. Původně se vyráběla z posvátného nefritu, dnes jsou ale k dostání v mnoha jiných polodrahokamových variantách. Hodně je propagoval i známý thajský taoistický mistr Mantak Chia.

Tak zvaná “yoni vajíčka” (yoni = vagína) mohou ženy používat už od svých dvaceti let, zejména vhodná jsou však po porodu, kdy pomáhají s posílením svalů pánevního dna a k celkovému uzdravení této oblasti, která bývá často uvolněná a poškozená, což ženy nezřídka cítí už po celý svůj život počínaje inkontinencí a sexuálními problémy konče. Díky tomu také uniká hodně energie z první čakry a z pánve, a žena se cítí unavená. Vajíčka léčí, čistí, kultivují ženskou energii a přináší více vědomí do sexuality. Zatímco v minulosti je čínské ženy používaly spíše k procvičování poševního svalstva ke zvýšení rozkoše muže při milování, dnešní ženy nezapomínají dbát především na své zdraví a vlastní potěšení z naplněné sexuality.

Tantra: Přední sexuální koučka radí, jak zkvalitnit váš sexuální život

Čínské princezny a konkubíny císařského dvora,  které používaly vajíčko, byly také známy svou krásou až do pozdního věku, neměly vrásky kolem očí a ani kolem úst. Pevné pánevní dno má vliv na kruhové svaly v obličeji. Jakmile zpevníte svou vagínu, vymizí vám vrásky, povadlá víčka nebo rty. Je to dáno propojením kruhových svěračů v těle.

Čas na intimitu

Každá žena by si měla najít chvilku jen pro sebe, kdy nebude ničím a nikým rušena a může naprosto bezpečně a otevřeně prožívat okamžiky sama se svým tělem. Některé ženy nosí vajíčko i celý den, pro začátek postačí, když si ho zavedete jen na kratší dobu. Uvidíte sama, jak se s vajíčkem budete cítit. Cvičení můžete provádět ve všech polohách, klidně si s vajíčkem vyjděte na procházku nebo si zatančete. Důležité je cítit jej uvnitř svého těla a pracovat se svaly pánevního dna – stahujte, uvolňujte, zkuste s vajíčkem různě pohybovat. Uvidíte, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Zkvalitnění sexuálního života a lepší pocit jsou skvělou odměnou.

Známé Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna se dají provádět mnohem účinněji, když má žena ve vagíně prsty, penis nebo třeba energetické vajíčko, a nestahuje tedy svou yoni naprázdno. Kromě toho pravidelné cvičení s vajíčkem napomáhá ke zkvalitnění orgasmu, s jehož dosahováním mají mnohé ženy problémy, ke zvýšení rozkoše muže díky práci s dobře vytrénovanými poševními svaly, a například také k oddálení ejakulace stažením poševních svalů u kořene penisu v tu pravou chvíli.

yoni vajíčko energetické

Tantrický polibek

“Vajíčko pomáhá k dosažení všech druhů orgasmu, od klitoridálního, který probíhá lokálně na povrchu těla, až po hluboký, způsobený drážděním G bodu, často v souvislosti s ženskou ejakulací. Bod G mají ženy různě citlivý, souvisí úzce s ženskou emocionalitou. Ženská ejakulace, často vyvolaná právě drážděním tohoto bodu, vypovídá o tom, nakolik se žena dokáže emocionálně otevřít. Vždy s oblibou říkávám, že bod G je jako broskev – teprve potřebuje dozrát. A právě vajíčko mu to dozrání umožňuje…” vysvětluje Monika Sičová a dodává, že existuje také orgasmus děložního čípku:

“Málokdo ví, že orgasmu lze také dosáhnout pomalým drážděním děložního čípku, zde jsou zapojeny zase jiné nervy a tento orgasmus je odlišný. Při běžné souloži se vám to ale nemůže stát. Čípek vyžaduje něžnou péči a pomalé, tantrické milování, při kterém se ho muž jemně dotýká špičkou penisu. Tento způsob milování se nazývá tantrický polibek. Právě v tomto místě se nacházejí tři nervy, které vedou do nejstarší části mozku a říká se, že tímto orgasmem dosáhneme jakéhosi osvícení. Svůj děložní čípek by ženy rozhodně neměly podceňovat a zanedbávat, je to citlivý krček, který zvládá unést váhu celé dělohy. A vajíčko umožňuje zasloužené uvolnění také jemu…

Jak zpevnit pánevní dno. 15 minut cvičení zlepší vaše sexuální prožitky

Zajímavostí je, že ve vagíně se nachází stejná mapa orgánů jako například na plosce nohy nebo na uchu. Vajíčko tedy pomáhá uvolnit i necitlivá nebo naopak přecitlivělá místa ve vagíně, a tímto způsobem léčí také tělo. Čínští lékaři například párům předepisovali určité milostné polohy, které umožňovaly lepší stimulaci konkrétního bodu. Tímto způsobem se třeba léčila oslabená dráha ledvin. Tak jako bosá chůze stimuluje plosky nohou pro zdraví, tak vajíčko ve vagíně dělá totéž…” dodává Monika.

Vaginální kung – fu

Mezi pokročilé schopnosti například patří přesouvání vajíčka z jednoho místa na druhé nebo práce s oběma vloženými vajíčky zároveň. Po určité době, zpravidla po třech měsících cvičení, si můžete vyzkoušet pokročilejší posilovnu – tak zvané vaginální kung – fu, které spočívá ve snaze udržet v sobě pevně vajíčko, které má na šňůrce připevněna další závažíčka. Díky lepšímu prokrvení pochvy dochází i ke zvýšení přirozené lubrikace, proto žena ve svém sexuálním životě vůbec nemusí používat lubrikanty.

Pomocí vajíčka lze také posilovat všechny čakry a vést energii z první čakry směrem nahoru. Stačí k tomu navození meditačního stavu, třeba za pomoci vhodné relaxační hudby, a barevné vizualizace energie jednotlivých center, která stoupá z vajíčka směrem vzhůru. Během tohoto procesu by žena neměla zapomínat na stahování a uvolňování vajíčka v pochvě a pravidelné dýchání, přičemž při stáhnutí dochází k nádechu a při uvolnění k výdechu. Pokud toto cvičení neprovádí vleže, je vhodné jej podpořit pohyby pánve, podsazením směrem dopředu při stažení pochvy a nádechu, při uvolnění pak dozadu.

Pozor na důkladnou hygienu

Mnohé ženy se zamýšlí nad otázkou, zda si tímto cizorodým předmětem nemohou přivodit vaginální infekci. Rozhodně není třeba se ničeho obávat, pokud dodržují základní hygienická pravidla a vajíčko je pravidelně čištěno a dezinfikováno. Polodrahokam však potřebuje speciální péči. Například kámen nemůžete vyvařit, protože by vám popraskal. Vhodné je zalít vajíčko teplou vodou, raději zvyšovat teplotu vody postupně. Můžete také přidat nějakou dezinfekci, například jednu kapku jódové tinktury nebo levandulového či tea tree oleje, které mají dezinfekční a antimykotické účinky. Běžně lze tedy vajíčko omývat teplou vodou bez mýdla a dle vašeho uvážení občas ponořit do více teplé vody s dezinfekcí nebo do roztoku s mořskou solí, která má rovněž dezinfekční účinky.

Posilování pánevního dna zabrání inkontinenci. Naučte se ho aktivovat!

Rozhodující také je, zda si pořídíte vajíčko s otvorem a provlečeným provázkem pro snadnější vytažení nebo vajíčko bez provázku. Pochopitelně předmět s otvorem a provázkem je z hlediska možného zanesení infekce do pochvy rizikovější, proto je důležité se o něj mnohem pečlivěji starat. Pro začátečnice, které prozatím s vajíčkem neumí pracovat, je ale mnohem vhodnější, a přináší jim lepší pocit beze strachu z toho, že by vajíčko ze sebe nedokázaly vytáhnout. Už vzhledem k váze kamene a přirozené gravitaci to ale nemusí být opodstatněná obava. MUDr. Monika Sičová však začátečnicím jednoznačně doporučuje vajíčko s provázkem.

Já a vajíčko rovná se vztah

Monika také prozradila, co všechno se svým vajíčkem už zažila: “Určitě jej používám téměř každý den, posiluje mou pánev a kultivuje sexualitu. Rozhodně se s ním cítím lépe. Mám dokonce s vajíčkem jednu takovou příhodu. Jednou jsem byla jezdit na koni. Samozřejmě i s vajíčkem! A bohužel jsem z koně spadla… Zatímco jsem ležela ve křoví, hlavou mi probíhalo jediné – že budu mít trapas jako hrom! Přijede pro mě záchranka, odvezou mě do nemocnice a já budu mít v sobě vajíčko! Nakonec jsem se tomu musela začít smát. Naštěstí se mi vůbec nic nestalo, zvedla jsem se, nasedla na koně a i s vajíčkem vesele cválala dál… “

Rovněž ženám radí, aby se s vajíčkem sbližovaly raději pomalu: “Je to jako pozvolná, systematická a cílená rehabilitace. Vajíčko nelze jen vložit do yoni a čekat na zázrak. Je to jako se zlomenou nohou – taky na ni hned nemůžete začít plně našlapovat nebo dokonce začít běhat! Stejné je to s yoni, pokud nikdy necvičila, je otupělá. Některé ženy s vajíčkem rovnou spí, ale tohle vůbec nepovažuji za vhodné. Zpočátku je lepší cvičit pár minut denně, teprve postupně lze vajíčko nosit při běžných denních aktivitách. Tělo mu musí nejprve přivyknout. Poševní svaly se zocelují postupně a kromě cvičení je třeba myslet i na stejně tak dlouhé uvolnění svalů a relaxaci. ”

Kegelovy cviky posilují vaginu. Žena svými poševními svaly udržela 14 kg!

Jak vybrat vajíčko

Pokud uvažujete o koupi vajíčka a máte už jasno v tom, zda bude s provázkem či bez něj, popřemýšlejte ještě nad jeho velikostí, a především materiálem. Obvyklá velikost je 35 x 45 mm, ale můžete volit i menší. Je ale dobré vědět, že malé vajíčko se může snadno “ztratit” a práce s ním je pro začátečnice mnohem složitější. Vajíčko v sobě musíte cítit a postupně s ním dokázat třeba i pohybovat. Díky vajíčka si žena často dokáže uvědomit svaly, o kterých ani nevěděla, že je má…

Historie vibrátoru. Poháněný parou léčil hysterické ženy

Materiálem vajíčka mohou být různé polodrahokamy, které mají své vlastnosti a léčebné účinky. Zkuste vybírat intuitivně nebo vzhledem ke svým potížím či adekvátně k typu ženy, kterým vlastně jste. Je možné, že pro současné životní období budete potřebovat jiný kámen než třeba za pár měsíců. Vajíčka jsou k dostání ze známých a používaných polodrahokamů, ale nejznámější a nejoblíbenější jsou křišťálová, růženínová, ametystová, z červeného jaspisu, z karneolu nebo obsidiánu.

Křišťálmá univerzální a všestranně léčebnou energii, je vhodný pro začátečníky

Růženín – léčí traumata, křivdy a zranění, posiluje lásku, plodnost a mateřství, také vhodný pro začátečníky

Ametystkultivuje zralou sexualitu, propojuje s duchovnem, podporuje zdravé mateřství, plodnost, odstraňuje závislosti

Červený jaspis – uzemňuje, posiluje první čakru, rozvášňuje, harmonizuje sexuální funkce a léčí menstruační a sexuální problémy

Obsidiándodává sílu a energii, posiluje jangovou polaritu, ochraňuje před temnou energií, léčí stará hluboká traumata, doporučuje se spíše pro ženy, které mají s vajíčkem již nějaké zkušenosti, při neopatrném používání a nedostatečném čištění by mohl negativní energii natáhnout ženě zpátky, protože nemá schopnost ji pohlcovat jako například křišťál

Karneol – posiluje druhou čakru, léčí zranění z partnerských vztahů, podporuje plodnost a zdravou sexualitu, přivolává partnerské štěstí

Pohřbívání vajíčka

Během používání vajíčka se také může stát, že se kámen zanese nebo popraská. Znamená to, že do sebe natáhl během uzdravování vaší yoni negativní energii a dosloužil. Žena funguje jako přijímač a veškerá nahromaděná emocionální energie se jako odpadní produkt všech sexuálních kontaktů, porodů a potratů ukládá v jejím lůně. Není tedy divu, že ji kámen do sebe v průběhu léčebného procesu nasává. Jakmile zjistíte, že je kámen tak zvaně mrtvý nebo popraskaný, okamžitě jej přestaňte používat. Můžete ho například rituálně pohřbít a zahrabat do země spolu se svými negativními zážitky, třeba ke zdravému  a silnému stromu, který poprosíte o léčení. Stromy mají obrovskou schopnost harmonizovat a léčit negativní energie napříč časem. Pak se otevře prostor pro novou životní etapu a třeba i pro nové vajíčko, které může být z úplně jiného materiálu.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Energetické yoni vajíčko. Vaginální polodrahokam zlepší nejen váš sexuální prožitek