Menu
WomanOnly
Esoterika

Obsidián využívali už staří Mayové k rituálním účelům. Jaké účinky má tento kámen?

Nádherné černé obsidiány lákají svým tajemným vzhledem. Pokud zatoužíte po šperku z obsidiánu, asi byste měli vědět, jaké účinky obsidián má a k jakým účelům můžete tento kámen také využít. Podle tradičního zvěrokruhu se prý hodí ke Kozorohům, Štírům i Vahám, ale samozřejmě je vždy lepší, když si svůj magický amulet vyberete dle vlastního uvážení a intuice sami.

Jak vznikl obsidián a k čemu se kdysi používal

Obsidián je druh sopečného skla, které vzniká následkem prudkého ochlazení a rychlého tuhnutí lávy při kontaktu s vodou během vulkanické činnosti. Je bohatý na sloučeniny křemíku. Vyskytuje se nejčastěji v černé barvě, ale výjimkou nejsou ani nazelenalé, namodralé nebo načervenalé obsidiány. Typický je pak i takzvaný vločkový obsidián, který obsahuje malé bílé části, které vypadají jako sněhové vločky. Obsidián je neprůhledný a poměrně ostrý, proto se také už od pravěku používal k výrobě různých nástrojů, hrotů šípů, oštěpů a nožů.

Staří Mayové používali obsidiánové nože k rituálním obětem. Obsidiánové ostří využili i Aztékové pro ostří svých oštěpů. Dnes se obsidián používá pro ostří chirurgických nástrojů, například v kardiochirurgii.

Kde se nachází obsidián

Největší naleziště obsidiánu je právě v celé oblasti Ameriky, kde se nejvíce odedávna používal, ale vyskytuje se i po celém světě. U nás se obsidián nenachází.

Magické a léčivé účinky obsidiánu

Obsidiánu byla odjakživa přisuzována magická moc. Také dnes se využívá k magickým a léčebným účelům, stejně jako mnohé jiné minerály. V prvé řadě funguje jako ochrana před zlými silami a negativní energií, které dokáže velmi rychle rozpoznat a vynést na světlo z velkých hloubek. Je to takový ochranný štít před negativními emocemi druhých, ale pozor v případě, pokud se jedná o vaše vlastní negativní nitro. Umí ale emoce držet pod pokličkou a ukazuje svou tvrdost a dokonalé sebeovládání, i když rozumí hloubce vašich pocitů a traumat. Můžete se na něj spolehnout v případě různých energetických upírů i míst, na kterých se něco negativního stalo. Ruší také geopatogenní zóny a elektromagnetické záření.

Kámen má velmi silné působení a je třeba, abyste s ním navázali patřičný vztah. Posiluje vnitřní zrak a přirozené instinkty. Hodí se pro uzemnění, pročišťuje všechny čakry, zbavuje organismus toxických látek i toxických vztahů, pomáhá čistit krev, podporuje krevní oběh, zastavuje krvácení a pomáhá při bolestech kloubů a páteře. Umí léčit traumata a čistit celé rodové linie. Používá se pro vysokou ochranu a různé šamanské léčení i astrální cestování.

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Druhy obsidiánu: vločkový obsidián, apačské slzy

Existují různé druhy obsidiánu. Nejznámější je vločkový obsidián nebo apačské slzy, ale i modrý obsidián, zelený obsidián, červený nebo mahagonový obsidián a duhový obsidián. Vločkový obsidián má jemnější působení a využívá se při meditaci. Černé části symbolizují hmotu, zemi, bílé propojení s duší. Obsidián apačská slza je výborný na odblokování negativních emocí a starých traumat. Barevné druhy obsidiánu se používají například k detoxikaci a k astrálnímu cestování.

Čištění obsidiánu

Protože obsidián umí pohlcovat hodně negativní energie, je třeba ho pravidelně čistit. Ideálně pod proudem průzračné tekoucí vody.

Zdroje: Kameny od A do Z: Judy Hall; Skrytá moc drahých kamenů: Josef Pavel Kreperát

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Obsidián využívali už staří Mayové k rituálním účelům. Jaké účinky má tento kámen?