Menu
WomanOnly
Esoterika

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Jedním z oblíbených minerálů, které nosíme na těle, je ametyst. Má krásnou fialovou barvu a pozoruhodné léčivé účinky. Jak s tímto kamenem pracovat, jak jej nabíjet a s čím nám nejvíce může pomoci? Má totiž také jednu pozoruhodnou vlastnost, kterou určitě oceníte!

Jakou moc má ametyst?

Ametyst patří mezi odrůdy křemene. Má fialovou barvu nebo fialovou v kombinaci s bílou. Kámen je spíše průhledný. Jeho barevné odstíny způsobuje spousta vlivů a přítomnost jiných kovů a prvků než jen křemíku. Vyskytuje se po celém světě a využívá se především k výrobě šperků. V historii se uplatňoval i jako léčivý a ochranný amulet.

Jeho pozoruhodnou vlastností je, že zabraňuje opilosti, čemuž se věřilo už od antiky. O tom ostatně vypovídá už jeho název ametystos, který ve starořečtině znamená neopilý.

Jak využít ametyst?

Pokud si chcete užít krásu ametystu, můžete si pořídit kameny různých velikostí nebo ametystovou drúzu, což je skupina srostlých krystalů vycházejících z jednoho základu. Dále může vaše tělo zdobit i šperk z ametystu, například ametystový přívěšek nebo náhrdelník, náramek z ametystu nebo třeba i prsten s ametystem. Z ametystu může být vyrobena i broušená figurka, znázorňující nejčastěji nějaké zvíře, nebo též ametystová koule o různé velikosti.

Jak poznat, že je ametyst pravý?

Pozor na syntetický ametyst nebo napodobeninu ametystu z umělé hmoty, kterou by vás mohl třeba někdo ošidit. Synteticky vyrobený ametyst nemá žádné z původních účinků tohoto minerálu a nemá ani tyto vlastnosti a jeho krásu. Pravost kamene pozná spíše odborník, ale všímat si můžete toho, že nepravý ametyst nemá správnou tvrdost, má netypickou či příliš výraznou barvu, je příliš celistvý nebo neprůhledný.

Léčivá moc a význam polodrahokamů. Vyberte si svůj talisman podle znamení

Léčivé účinky ametystu

Ametyst má rozsáhlé léčivé účinky, kterých se využívá při práci s energiemi. Ametyst se údajně hodí nejvíce pro znamení Vodnáře, ale pokud vás tento minerál láká bez ohledu na to, jaké jste znamení, určitě po něm sáhněte. Kámen by se měl vždy vybírat na základě intuice a svého vlastního přání. Kromě toho, že vám osobně může ametyst sloužit jako amulet či talisman k různým účelům, mezi jeho typické účinky patří to, že:

 • pomáhá při opilosti a usnadňuje vystřízlivět, pokud jej máte u sebe a pijete alkohol, nemusí vůbec u vás dojít k intoxikaci
 • pomáhá při bolestech hlavy různého původu
 • celkově uklidňuje, uvolňuje a navozuje dobrý spánek
 • podporuje živé a příjemné sny
 • zbavuje člověka negativních emocí
 • podporuje meditaci a navození změněného stavu vědomí
 • posiluje duchovní oblast a otevření 6. a 7. čakry
 • pomáhá léčit člověka při infekčních chorobách
 • je vhodný pro celkovou detoxikaci těla i duše
 • zbavuje tělo jedů a toxinů všeho druhu, nejen co se týká alkoholu
 • zmírňuje deprese, smutek a žal
 • umožňuje člověku lépe se vyrovnat s traumatem
 • posiluje vůli, sebekontrolu a duševní schopnosti
 • podporuje lucidní snění a astrální cestování
 • pomáhá zvládat vztek a žárlivost
 • podporuje mentální sílu a umožňuje lepší soustředění při učení a duševní práci
 • uzdravuje i vztahy a zbavuje toxických vztahů a nezdravých závislostí

Léčivé účinku ametystu lze využít různými způsoby. Pomůže už to, že nosíte šperk s ametystem, můžete jej nosit na konkrétních oblastech vašeho těla, anebo stejně tak přikládat kámen na různá místa. Pokud chcete využít drahokamovou vodu, je možné připravit si do džbánku s ametystovými krystaly vodu, nechat chvíli odstát v chladu a poté pít jako osvěžující lék.

Energetické yoni vajíčko. Vaginální polodrahokam zlepší nejen váš sexuální prožitek

Když dáte krystaly ametystu do vína či jiného alkoholu, snížíte tím negativní účinek alkoholu. Šátek namočený v ametystové vodě se pak může přikládat na čelo člověka, který trpí silnou bolestí hlavy nebo má horečku.

Jak čistit a nabíjet ametyst

Ametyst je třeba čas od času energeticky očistit. Můžete jej umývat proudem tekoucí, čisté chladivé vody, anebo jej pak nechat i nabít na přímém slunci. Kámen, který vám zcela vybledne či ztratí svou barvu, zakalí se nebo praskne, byste už neměli nosit. Je to známka toho, že už dosloužil a ztratil svou léčivou moc nebo do sebe nasál negativní energii z vás či vašeho okolí, čímž vám dobře posloužil. Pak je třeba jej vrátit zpět zemi a někde ho zakopat.

Zdroje: en. wikipedia.org, svetmineralu.cz, trulyexperiences.com

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?