Menu
WomanOnly
Sex

Kegelovy cviky posilují vaginu. Žena svými poševními svaly udržela 14 kg!

Znáte Kegelovy cviky, víte, jak je správně provádět a k čemu jsou vlastně dobré? Pomocí svalů pánevního dna si můžete stonásobně zlepšit svůj sexuální život, anebo třeba i lámat rekordy v Guinessově knize rekordů.

Co jsou Kegelovy cviky a k čemu slouží?

Kegelovy cviky poprvé popsal a ženám doporučil americký gynekolog Arnold Kegel v roce 1948. Toto cvičení slouží ke zpevnění svalů pánevního dna, tedy svalů v oblasti konečníku, močové trubice a vaginy u žen či penisu u mužů. Důvody jsou především zdravotní. Kegelovy cviky jsou velkým přínosem v rámci prevence inkontinence u žen po porodu, potíží s častějším močením u starších žen, výhřezu pánevních orgánů (prolapsu dělohy, výhřezu konečníku,…) a vzniku hemeroidů.

Trápí vás inkontinence? Zbavte se jí cvičením

Díky posilování svalů pánevního dna rovněž dochází ke zkvalitnění sexuálního života, k dosažení kvalitnějších a četnějších orgasmů, a to nejen u žen, ale i u mužů. Díky síle pánevního dna dokáže žena stažením svalů zúžit svou vaginu, nebo dráždit penis pouhým pohybem vaginálních svalů, aniž by došlo ke klasickým kopulačním pohybům. Díky svým pevným poševním svalům si ženy také mohou užít mnohonásobný orgasmus.

Proč by ženy měly posilovat pánevní dno?

Kegelovy cviky posilují příslušné svaly v oblasti pánve a tyto svaly pak udrží pánevní orgány a podpoří jejich funkci. Velký problém se svaly pánevního dna mají například ženy po porodu, proto je důležité, aby co nejdříve po narození dítěte začaly s cvičením a předešly do budoucna mnoha nepříjemným potížím i závažným problémům ve svém intimním životě.

I starší ženy mohou mít potíže s močením, a to nejen s únikem moči, ale i s častějším močením, protože svaly již nedokáží delší dobu udržet více naplněný močový měchýř. Pravidelné posilování svalů pánevního dna je tedy rovněž více než na místě.

Posilování pánevního dna nespočívá jen v pravidelném cvičení Kegelových cviků, ale také v naplněném sexuálním životě a pravidelném dosahování orgasmu u žen, čímž se vaginální svaly trénují tak nějak přirozeně.

Jak správně provádět Kegelovy cviky

Jednou z možností cvičení pánevního dna je stahování svalů v okolí pohlavních orgánů a konečníku kdykoliv během dne, kdy si člověk vzpomene. Nikdo to o vás nezjistí, tyto procesy nejsou vidět, pouze cítit. Pokud by druhý člověk, například muž, měl svůj penis či prst ve vaší vagině, ucítil by jemné či silné svírání. To si ostatně každá žena může i vyzkoušet sama.

K tomuto cvičení se někdy používají také pomůcky, nejčastěji jsou to venušiny kuličky nebo joni vajíčka z polodrahokamů. Existují také vaginální činky a předměty o vyšší hmotnosti. Úkolem ženy pak je zvládnout tato závaží ve své vagině udržet. Hygiena by u těchto praktik měla být samozřejmostí.

Energetické yoni vajíčko. Vaginální polodrahokam zlepší nejen váš sexuální prožitek

Další možností jak posílit pánevní dno, je zastavovat proud močení, a pak jej opět pouštět. Toto mohou trénovat také muži. Muži ostatně mohou běžně při sezení v kanceláři pravidelně svírat a uvolňovat svaly pánevního dna, pouze si na rozdíl od žen samozřejmě nemohou trénovat vaginální svaly zaváděním předmětů do vaginy. Při přerušování proudu moči to zkoušejte spíše častěji a krátce, nepřerušujte močení na hodně dlouhou dobu. Během cvičení pravidelně dýchejte a soustřeďte se pouze na ty svaly, které mají pracovat, tedy nezatínejte jiné svaly vašeho těla.

Ženská ejakulace dokáže leckoho odzbrojit. Kolik žen může při orgasmu ejakulovat?

Ruská gymnastka trhla svou vaginou rekord

Pokud si chcete zlepšit svůj sexuální život a překvapit drahou polovičku dokonale pevnými poševními svaly, vezměte si příklad z ruské gymnastky Tatjany Kozhevnikovy, která svou vaginou udržela i závaží o hmotnosti 14 kg! Tento rekord je zapsán v Guinessově knize rekordů.

Tatjana se věnuje intimní gymnastice a učí i jiné ženy, jak posilovat tyto partie. Zdravotní přínos a zlepšení sexuálního života jsou dobrou motivací k cvičení Kegelových cviků a posilování vaginy. Cvičení probíhá tak, že se do pochvy vloží dřevěné vajíčko, na které se zavěšují stále těžší a těžší závaží.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kegelovy cviky posilují vaginu. Žena svými poševními svaly udržela 14 kg!