Menu
WomanOnly
Sex

Ženská ejakulace dokáže leckoho odzbrojit. Kolik žen může při orgasmu ejakulovat?

Nejen muži, ale také ženy, zažívají ve chvílích vrcholné rozkoše výstřik tekutiny. Ženská ejakulace není ničím neobvyklým, a to u poměrně vysokého procenta testovaných žen. Jakým způsobem je vlastně možné k mokrému orgasmu dospět a jak ženská ejakulace souvisí s pověstným bodem G?

Mokrý orgasmus není mýtus

Mokrý orgasmus u žen není žádnou pohádkou, ale skutečností. Ne každá žena dokáže při orgasmu ejakulovat, ale při správné stimulaci je pravděpodobnost ženské ejakulace poměrně vysoká. Spolehlivým způsobem, jak vyvolat rozkoš společně s pořádným výstřikem, bývá dráždění G bodu, který je umístěn na přední stěně vaginy a bývá také zmiňován v souvislosti s ženskou prostatou. Tohle významné sídlo ženské rozkoše objevil německý gynekolog Ernst Grafenberg, který se velmi důkladně zabýval gynekologickými otázkami na počátku 20. století.

Grafenberg mimo jiné jako první popsal cyklické změny kyselosti vaginálních sekretů, podílel se na vývinu nových metod antikoncepce a někteří autoři mu dokonce připisují i autorství prvního ovulačního kalendáře. V roce 1928 vyvinul nitroděložní tělísko, a později se také zabýval vymýšlením ideálního pesaru pro ženy.

Tajemství ženského orgasmu. Zajímavá fakta pro muže i ženy

Bod G existuje!

Až v 50. letech Grafenberg zúročil své celoživotní zkušenosti. Zveřejnil informace, že se na přední stěně vaginy, přibližně 3 – 4 cm nad jejím ústím, nachází silně erotogenní zóna. Toto místo bylo až v 80. letech nazváno jako G – bod, pojmenované po svém objeviteli jako Grafenbergův bod. Někdo si však dodnes dovolí tvrdit, že bod G neexistuje.

Celá vagina je nesmírně citlivá na jakýkoliv vnitřní dotek, chvění či vibrace, ale obzvláště na ten správný přítlak na bod G. Catherine Blackledgeová ve své knize Vagina píše, že “vagina je vysoce citlivá vůči pulzování, chvění, vůči silnému a déletrvajícímu tlaku hlubokých kopulačních pohybů, nebo prostě vůči stlačení vaginálních svalů.” Na základě současných studií však nejsou nervová zakončení rozmístěna ve vagině nijak rovnoměrně a nejvíce se jich nachází právě na přední stěně vaginy. Pokud dojde ke správné stimulaci, žena se může dočkat i mokrého orgasmu. Ten údajně souvisí s existencí ženské prostaty. Kde ji můžeme najít?

Za squirt prý může ženská prostata

I ženy mají prostatu. Snad prvním učencem, který použil slovo prostata v souvislosti s ženskými pohlavními orgány byl starořecký lékař Galénos. Ve své knize O užitečnosti orgánů zmiňuje, že ženy mají, stejně jako muži, prostatu. Píše, že tekutina v ní je řídká a nijak nepřispívá k plození potomků. Za ženskou prostatu tedy můžeme považovat systém žláz a propojených kanálků podél dělohy, který souvisí s hormonální produkcí. Zatímco stimulace prostaty muže za účelem zvýšení rozkoše je možná pouze přes konečník, ženská prostata se může dráždit skrze bod G umístěný na přední stěně vaginy. A právě tato ženská prostata se svými žlázkami a kanálky je zodpovědná za ženskou ejakulaci.

Každá žena je jiná a poloha jejího bodu G se lehce liší. Pokud je žena vzrušená, je mnohem snadnější nahmatat skrze přední stěnu pochvy zvětšenou ženskou prostatu. A právě jejím drážděním dochází k úniku tekutiny, která dříve byla mylně považována za moč. Pokud se žena během svého orgasmu vystříká, ženským ejakulátem je v tomto případě tekutina vyprodukovaná žlázami ženské prostaty.

Squirting neboli mokrý ženský orgasmus opravdu není ničím neobvyklým a byl popisován už v mnoha starověkých východních textech. Ale ani na západě nikdo nezůstal pozadu a o ženské ejakulaci píše kromě lékaře Galéna také starověký filozof Aristoteles.

Bod G. Naučte se dosáhnout mnohočetného orgasmu během týdne

Jak se liší mužská a ženská ejakulace?

Aristoteles tvrdil, že větší množství semene vylučují lidé světlejší pleti a ti, kteří konzumují více šťavnatých a aromatických potravin. Po každé ejakulaci, a to u mužů i u žen, přirozeně nastává únava. Ovšem produkce ejakulátu a výron semene u obou pohlaví je nanejvýš zdraví prospěšnou záležitostí, zadržování semene prý škodí zdraví a přináší mnohé neduhy.

U muže tvoří sperma 70 % obsahu ze semenných váčků a 30 % z prostaty. Doktorka Blackledgeová ve své knize Vagina uvádí velice zajímavé složení prostatické tekutiny. Ta prý obsahuje dokonce i aminokyseliny, enzymy, prostaglandiny, kyselinu citronovou a dokonce i některé minerály jako hořčík a zinek.  A hned si můžeme vzpomenout, že zinek podporuje sexuální funkce a mužům se doporučuje jíst dýňová semínka, která obsahují hodně zinku a která jsou dobrá na mužskou prostatu. Charakteristický pach spermatu prý připomíná vůni jedlých kaštanů. A v dnešní době nejsou ničím výjimečným ani kulinářské speciality a vaření ze spermatu.

Kolik žen zažije mokrý orgasmus?

Otázkou je, proč vlastně neejakulují všechny ženy a čím je to způsobeno? Jde pouze o techniku stimulace a sexuálního dráždění vaginy ve správném úhlu? Na základě prováděných výzkumů se procentuální údaje vypovídající o ženské ejakulaci značně liší. Rovněž se liší množství vyprodukovaného ženského ejakulátu. Doktorka Blackledgeová uvádí množství ženského ejakulátu od 3 do 10 až 15 ml. Každopádně existuje jistá souvislost mokrého ženského orgasmu s pánevními svaly. Nezbývá tedy, milé dámy, nic jiného než vzít útokem Kegelovy cviky a posilovat, posilovat a posilovat!

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ženská ejakulace dokáže leckoho odzbrojit. Kolik žen může při orgasmu ejakulovat?