Menu
WomanOnly
Vše o sexu

Tajemství ženského orgasmu. Zajímavá fakta pro muže i ženy

Ženský orgasmus byl po dlouhou dobu opomíjenou záhadou. Záhadou nejen pro muže, ale mnohdy i pro samotné ženy. Celá staletí mu nebyla věnována pozornost – na prvním místě bylo většinou snadné a žádané uspokojení muže pro zajištění potomka, nejlépe mužského pohlaví. Podřadná role žen v tom bezesporu v minulosti sehrála jistou roli, ale dnes je tomu již naštěstí jinak. Žena chce být uctívána jako bohyně a orgasmus pro ni nemusí být pouze něco, co se při sexu někdy náhodou podaří.

Co pro ženy vlastně znamená orgasmus, jak jej prožívají a jaké druhy orgasmu může žena zažít?

Léčba ženské hysterie a dohady o existenci ženského orgasmu

V dávné historii se o ženském orgasmu zrovna moc nevědělo. Spekulovalo se o tom, zda orgasmus u žen vlastně vůbec existuje. Ženy byly hysterické, nepříčetné, šílené, anebo se zmítaly v agónii a náboženské extázi. Ženská slast se považovala za nástroj ďábla a muži se jí báli. Při styku se vyžadovalo, aby byly cudné, poddajné a poslušné. Na prvním místě bylo uspokojení muže. I když v různých domorodých kmenech tomu bylo porůznu, běžně se prováděla ženská obřízka, v mnoha kulturách žena musela být muži vždy po vůli a její vlastní sexualita byla opomíjena. Povinností jí bylo rodit děti a namísto slasti zažívat zaslouženou bolest jako trest za Evinu zvědavost.

Dá se říci, že první muž, který si vůbec povšiml orgasmu u žen byl starořecký učenec Aristoteles. Podle něj a dalších lékařů, kteří tento názor potvrdili, při ženském orgasmu dochází při stazích ke vtahování spermatu dovnitř, což napomáhá početí. To znamená, že pokud chce žena otěhotnět, měla by krátce před ejakulací muže dosáhnout bouřlivého orgasmu. Známou věcí je také léčba ženské hysterie v 19. století pomocí stimulace ruky poctěného lékaře, anebo díky pozdějšímu vynálezu vibrátoru. Pojďme se však nyní podívat na to, jaké druhy orgasmu může žena vlastně prožít.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Klitoridální nebo vaginální? Kolik existuje druhů orgasmů u žen?

Existují zásadní rozdíly v prožívání rozkoše u mužů a u žen. Zatímco muž se rychle vzruší a spěje přímo k vrcholu, po jehož dosažení nastává klidová fáze, při níž mnohý náruživý milenec vyčerpaně a spokojeně usíná, žena je nastavená úplně opačně. Pokud přistoupí na sex, potřebuje delší čas na to, aby se muži otevřela a její první orgasmus často nebývá konečnou stanicí, ale teprve malým předkrmem, po němž nastává klidně i několikahodinová hostina. Proto náruživé ženy zbožňují takové milence, kteří dlouho vydrží, anebo se mohou milovat opakovaně. Muži totiž, na rozdíl od žen, neprožívají orgasmy jeden za druhým jako na běžícím pásu.

Délka dosažení orgasmu u žen může být různě dlouhá, nejkratší může trvat klidně i 15 vteřin. Žena je při správném dráždění schopna zažít i mnohonásobný orgasmus, a to klidně i v intervalu po jedné či dvou minutách.

Orgasmu u žen existuje spousta druhů, ale obvykle se rozlišují dvě hlavní klasifikace – klitoridální a vaginální orgasmus, nejčastěji vyvolaný drážděním bodu G. Některé multi orgastické ženy prožívají dlouhé minuty rozkoše, vzrušivé ženy jsou schopny dosáhnout orgasmu třeba i při jízdě v autobuse nebo na motorce – v případech, kdy vnímají a cítí nějaké vibrace nebo chvění.

Orgasmus je ale možné prožít i při dráždění bradavek, anebo při sebenepatrnějších podnětech. Dokonce údajně existuje houba, která u žen, které si k ní přičichnou, vyvolá orgasmus.

Když žena předstírá orgasmus, nebo si to radši udělá sama

Když jsem před časem dělala anonymní průzkum mezi různými ženami na téma ženského orgasmu, dozvěděla jsem se spoustu, překvapivě, sexu nelichotivých informací. Ne každá žena prožívá během milování orgasmus. Orgasmus u žen nebývá samozřejmostí, a často si jej raději dopřávají v soukromí samy. Některé ženy nedokáží s partnerem otevřeně mluvit o sexu a o tom, co přesně chtějí. Často pak v rychlém běhu každodenního života, pracovního kolotoče a péče o děti, na orgasmu pokaždé netrvají.

Jisté duševní uspokojení ženám přináší orgasmus partnera. Mnohým ženám vadí přehnaná snaha partnera o to, aby je uspokojil a přivedl k orgasmu. Pokud byly mezi dotazovanými ženami ty, které někdy předstíraly orgasmus, třeba proto, aby měly klid, nepřiznaly mi to. Ale i tohle se běžně děje. Zkušený muž však předstíraný orgasmus dobře pozná. Nestačí výkřik, je třeba sledovat stahy. Jak takový orgasmus u ženy vlastně vypadá?

Jak dlouho trvá orgasmus u ženy a jak ho poznáme?

Počet pulzujících pánevních stahů během ženského orgasmu se může lišit, ale obvykle to bývá 5 – 15 stahů zhruba ve vteřinových intervalech, které mohou trvat různě dlouho. Na základě provedených vědeckých studií bylo zjištěno, že průměrný orgasmus u ženy trvá 13 – 51 sekund, přičemž ženy subjektivně uváděly vjem probíhajícího orgasmu od 7 do 107 sekund. Orgasmus u muže bývá samozřejmě kratší, a zpravidla trvá 10 – 13 sekund. Podle některých výzkumů se potvrzuje, že čím má žena silnější pánevní svaly, tím intenzívnější a delší orgasmus může prožít.

Orgasmické prožitky se nesoustřeďují pouze na pohlavní orgány, ale souvisí s celým tělem. Zrychlí se tep a dech, dojde ke zvýšení krevního tlaku a k prudkému bušení srdce. Také se výrazně zvětší zorničky. U většiny žen dochází i ke zčervenání hrudníku, což vypovídá o práci krevního oběhu. Zajímavé také je, že některé orgasmické prožitky se podobají stavům změněného vědomí, což potvrdil také záznam prováděného EEG. Průběh vln při silném orgasmu se podobal vlnám zaznamenaným u osob v hluboké meditaci. Veškeré tyto informace uvádí doktorka Catherine Blackledgeová ve své knize s příznačným názvem Vagina.

Ohodnoťte tento článek:
4,8

Úplňky

Právě čtete

Tajemství ženského orgasmu. Zajímavá fakta pro muže i ženy