Menu
WomanOnly
Sex

Historie vibrátoru. Poháněný parou léčil hysterické ženy

Veronika Tichá

Veronika Tichá

15. 1. 2020

V jednoduchosti je síla, to můžou potvrdit všichni uživatelé erotické pomůcky, která je stará jako lidstvo samo. Vibrátor už mnoho staletí přináší jednotlivcům i párům tolik radosti, o které se jim ani nesnilo. Kam až sahá historie této hračky?

Užívala si i paní Flinstoneová

Pro někoho bude možná překvapením, že nástroje, které vědci identifikovali jako ženská sexuální šidítka, se objevují už na pravěkých jeskynních malbách. Nejstarší umělý penis byl nalezen v jeskyni Hohle Fels nedaleko německého Ulmu 30 000 let před Kristem!

První vibrátory se dělaly z kamene, mramoru, dřeva, slonoviny nebo kostí, na což jsou dnešní ženy asi příliš zhýčkané. Není se čemu divit, nezřídka totiž při jejich používání docházelo k poraněním pohlavních orgánů.

FOTO: Tonya Graves pokřtila limitovaný český vibrátor. Půlka kusů je již prodaná

Parní stroj pro nekonečnou rozkoš

První novodobý vibrátor byl ale vynalezen až ve druhé polovině devatenáctého století. Ten byl poháněn parou a byl určen pouze pro lékařské účely. Lékaři se domnívali, že některé ženské problémy, především hysterie, pocházejí od dámských intimních partií.

Aby došlo k léčení nemoci, měly být tyto partie stimulovány, a to právě vnitřní masáží pomocí speciálního předmětu. Pravdou je, že k používání vibrátoru dnes vedou ženy v podstatě stejné důvody. Jak se nejlépe zbavíme stresu a napětí, než sexem?

Umělý penis pro domácí použití přišel až s květinovými dětmi

Postupně byl mechanismus vibrátoru vylepšován a došlo na pohon benzínový a později také elektrický. Stále byl ale využíván jako medicínská masážní pomůcka. Teprve se sexuální revolucí v 60. letech 20. století začínaly mít vibrátory dnešní podobu, tzn. imitaci mužského pohlavního údu.

V dnešní době existují sexuální pomůcky různých velikostí, funkcí i zaměření. Také si přečtěte náš článek o základních typech vibrátorů. Největším přínosem těchto novodobých přístrojů je určitě jejich diskrétnost. Těžko byste před sousedy utajili vaši zálibu v těchto hračkách, pokud by jejich zapojení vyhodilo pojistky v celé vesnici!

Ohodnoťte tento článek:
2,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Historie vibrátoru. Poháněný parou léčil hysterické ženy