×
WomanOnly

Historie vibrátoru. Poháněný parou léčil hysterické ženy

V jednoduchosti je síla, to můžou potvrdit všichni uživatelé erotické pomůcky, která je stará jako lidstvo samo. Vibrátor už mnoho staletí přináší jednotlivcům i párům tolik radosti, o které se jim ani nesnilo. Kam až sahá historie této hračky?sex-eroticke-pomucky

Užívala si i paní Flinstoneová

Pro někoho bude možná překvapením, že nástroje, které vědci identifikovali jako ženská sexuální šidítka, se objevují už na pravěkých jeskynních malbách. Nejstarší umělý penis byl nalezen v jeskyni Hohle Fels nedaleko německého Ulmu 30 000 let před Kristem!

První vibrátory se dělaly z kamene, mramoru, dřeva, slonoviny nebo kostí, na což jsou dnešní ženy asi příliš zhýčkané. Není se čemu divit, nezřídka totiž při jejich používání docházelo k poraněním pohlavních orgánů.

Parní stroj pro nekonečnou rozkoš

První novodobý vibrátor byl ale vynalezen až ve druhé polovině devatenáctého století. Ten byl poháněn parou a byl určen pouze pro lékařské účely. Lékaři se domnívali, že některé ženské problémy, především hysterie, pocházejí od dámských intimních partií.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Aby došlo k léčení nemoci, měly být tyto partie stimulovány, a to právě vnitřní masáží pomocí speciálního předmětu. Pravdou je, že k používání vibrátoru dnes vedou ženy v podstatě stejné důvody. Jak se nejlépe zbavíme stresu a napětí, než sexem?

Umělý penis pro domácí použití přišel až s květinovými dětmi

Postupně byl mechanismus vibrátoru vylepšován a došlo na pohon benzínový a později také elektrický. Stále byl ale využíván jako medicínská masážní pomůcka. Teprve se sexuální revolucí v 60. letech 20. století začínaly mít vibrátory dnešní podobu, tzn. imitaci mužského pohlavního údu.

V dnešní době existují sexuální pomůcky různých velikostí, funkcí i zaměření. Přečtěte si o základních typech vibrátorů v článku https://www.womanonly.cz/5-nejzhavejsich-erotickych-pomucek-pro-vas-intenzivnejsi-orgasmus/. Největším přínosem těchto novodobých přístrojů je určitě jejich diskrétnost. Těžko byste před sousedy utajili vaši zálibu v těchto hračkách, pokud by jejich zapojení vyhodilo pojistky v celé vesnici!

Historie vibrátoru. Poháněný parou léčil hysterické ženy
4 (80%) 1 hlas[ů]


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*