Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Jak vycházet se šéfem? Snést se dá i cholerik

Alena Zelová

Alena Zelová

29. 8. 2014

Každý jednou podlehne návalu hněvu, přímo hysterii, ale také naopak se jednou za čas na nás sesype hysterický výlev. A co když taková hysterie vychází od vašeho nadřízeného? Jak reagovat? Poradíme vám, jak neztratit nervy.

Hysterie se odvozuje od řeckého slova hystera (děloha). Dalo by se tedy říci, že hysterie je spojována se ženou, ale chyba. I muži dokážou být pěkně hysteričtí! Nezáleží na pohlaví, ale na osobnosti, a také na okolnostech.

Šéf je hysterický, když se podniku nedaří nebo nejsou plněny úkoly

Jedná-li se o hysterický záchvat jednou za čas, nic se neděje, každý jednou vybouchne, i ten nejmírumilovnější člověk. Často jsou to lidé, kteří jsou přátelští, ochotní, vstřícní, nápomocní… prostě ideální nadřízený, avšak okolnosti jej donutí k explozi hněvu. Po vybouření se opět uklidní a po chvíli se vody uklidní až tak, jako kdyby se nic nestalo.

Horším případem je šéf, který má hysterické záchvaty co chvíli. Jen tak se neuklidní, a pak už jej rozohní každá hloupost.

Příčiny k hysterii mohou být různé, může se jednat o maličkosti. Přesto nejčastější důvody jsou dlouhodobý neúspěch firmy nebo zaměstnanci, kteří neplní své úkoly. To by vadilo snad každému, nemyslíte?

Jak reagovat?

Řešení je jednoduché. Nechte vašeho vedoucího mluvit. Bavte se s ním normálně, nezvyšujte hlas a ani nekuňkejte. Dělejte, jako kdyby se nic nedělo. Odpovídejte na jeho otázky, braňte se, jste-li v právu, ale ne hlasitě!

Nejhorší, co můžete udělat je řvát. Dohadovat se s šéfem.  V afektu pak můžete říct věci, kterých budete pak litovat nebo naopak, šéf vám řekne to, co vůbec ani nechtěl.

Neberte si hysterii vašeho nadřízeného až příliš osobně, kolikrát se může stát, že jste v tom úplně nevinně a jen jste se ocitla v nepravou chvíli na nepravém místě, prostě jste po ruce.

Pokud jsou šéfovy výlevy více než časté, ba na denním pořádku, a vy je nezvládáte, berete si je až příliš  k srdci, raději rozvažte pracovní poměr. Dlouhodobé napětí se může projevit na vašem zdraví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vycházet se šéfem? Snést se dá i cholerik