Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak na hygienu intimních partií? Na 2 sprchy denně zapomeňte

Veronika Tichá

Veronika Tichá

20. 2. 2015

Kdybychom se nemyly vůbec, pravděpodobně bychom obrostly mechem, ale mýt se třikrát denně, zejména v oblasti intimních míst, také není ideální. Zkuste zlatou střední cestu.

Udržujte kyselé pH

Na ženských intimních partiích převládá kyselé pH a jeho přirozená obranyschopnost může být snadno narušena naprosto banálními chybami, jakými je používání nevhodných sprchových gelů. Pokožka je v této oblasti velice citlivá, proto produkty, které mají zásadité pH, způsobují přemnožení bakterií. Následkem může vznikat mykóza doprovázená výtokem, svěděním pokožky nebo pálením.

K mytí intimních partií proto v žádném případě nepoužívejte obyčejné mýdlo nebo parfémované sprchové gely, pouze přípravky určené přímo na intimní hygienu. Obsahují totiž složky, které o pokožku pečují a nedráždí ji. Dnes jsou na trhu kromě mycích gelů dostupné také další produkty jako intimní vlhčené ubrousky, intimní spreje či krémy.

Sprcha jednou denně stačí

Stále častěji se ale objevují případy, kdy si ženy myjí své intimní partie přesně podle těchto pravidel a stejně se u nich objevují gynekologické potíže. Problémem je, že se sprchují více než jednou denně, tudíž dosahují úplně opačného efektu. Gynekologové proto doporučují, abyste si myly intimní partie jen jednou denně speciálními produkty. Pokud se sprchujete víckrát, myjte se pouze čistou vodou.

 Abyste zachovaly správné pH prostředí intimních partií, měly byste navíc dodržovat tyto zásady:

  1.  Vyvarujte se používání intimních vlhčených ubrousků, pokud to není nezbytně nutné.  Jejich častým používáním ztrácíte kyselé pH a můžou se objevit záněty nebo vaginální mykózy.

  2.  Snažte se omezit užívání slipových vložek. Jestliže bez nich nemůžete fungovat, kupujte jen ty prodyšné a vyhněte se parfémovaným.

  3. Noste také prodyšné spodní prádlo, nejlépe ze 100% bavlny. Syntetika může pokožku dráždit a neumožňuje jí dýchat.

  4. Také není vhodné nošení příliš upnutých kalhot.

  5.  Správné pH může narušit i špatná strava.  Snažte se do svého jídelníčku zařadit dostatek bílých jogurtů a zakysaných mléčných výrobků s obsahem živých bakterií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na hygienu intimních partií? Na 2 sprchy denně zapomeňte