×
WomanOnly

Ptáte se, proč nejíst mléčné výrobky? Objasníme vám několik mýtů!

odstředěné mléko snižuje krevní tlak

Na to, zda máte zařazovat mléčné výrobky do vašeho jídelníčku, neexistuje jednoznačná odpověď. Díky široké nabídce potravin na pultech obchodů se lze setkat jak se zdravím prospěšnými, tak s vyloženě škodlivými produkty. Konzumace mléčných výrobků je navíc opředena mnoha mýty a polopravdami, které rozhodování o nákupu komplikují. V rozhodování vám pomohou naše rady!

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Nic se nesmí přehánět!

Ne nadarmo se říká všeho s mírou, a proto není příliš zdravá ani nadměrná konzumace mléčných výrobků, ani jejich sabotáž. Měla byste najít určitou rovnováhu a té se držet. Zkuste také občas nahradit kravské mléko jiným druhem, například kozím, nebo ovčím mlékem.

Opravdu mléko zahleňuje?

Jedním z nejrozšířenějších mýtů o mléce je ten, že zahleňuje. Lidé mají tendenci přičítat příznaky onemocnění dýchacích cest právě mléku, a proto ho také často vyřazují ze svého jídelníčku. Mléko však žádný hlen neobsahuje a ani vědecké výzkumy takové tvrzení nepodpořily. Pocit hlenu může po vypití mléka vyvolat mléčný tuk, který vytvoří slabý povlak v ústní dutině, ale ten zanedlouho zmizí. 

Je efekt ochlazování organismu skutečný?

Například čínská medicína konzumaci mléčných výrobků nedoporučuje vůbec, a to kvůli efektu ochlazování organismu. Toto tvrzení se však doposud nijak vědecky neprokázalo, a proto byste mu neměla přisuzovat příliš velkou váhu. Mléko má v sobě hodně tuku, a tak má spíše opačný efekt, tělo získá energii a tím se ohřeje!

Alergická reakce není běžný jev!

Většina lidí, kteří odsuzují mléčné výrobky argumentují tím, že vyvolává silné alergické reakce. Na mléčnou bílkovinu i na cukr samozřejmě může existovat intolerance až alergie. To však není ani zdaleka důvod pro vyhýbání se mléčným produktům. Většině populace totiž trávení mléka žádné potíže nedělá!

Mléko nabité vápníkem

Bílkoviny jsou látky nezbytné k obnově kostí. Zvlášť v dětství, kdy kosti rostou a pak ve stáří, kdy naopak hrozí riziko osteoporózy, je přísun vápníku z mléčných zdrojů nenahraditelný. Pokud tedy nejste příznivkyní mléka, dopřejte ho alespoň svým dětem, pro které je tato potravina nezbytná ke správnému vývoji!Boříme Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*