Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Proč může být holení intimních míst nebezpečné a co je nyní v módě?

Přestože se poslední měsíce dostává opět do módy přirozenost, různé úpravy intimních míst u žen i mužů mají v módním světě stále své místo. I když nejde o život, kdykoliv pracujete s žiletkou, vždy vám hrozí nebezpečí, byť jen malé. Při holení intimních partií se ale můžete dopouštět i dalších chyb, kterým by bylo lepší se vyvarovat. Proč není úprava těchto míst vždy bezpečná? Důvodem je rychlejší šíření infekce a nepříjemné kožní problémy. Jak jim zabránit a užít si holení na intimních místech dle libosti?

Holení intimních míst a jeho úskalí

Holení intimních míst dnes patří k základům intimní hygieny, a to nejen u žen, ale i u mužů. I kdy je to u mužů novinka, která není vždy žádaná, ani vyholené pohlaví u žen se některým mužům vůbec nemusí líbit. Pokud se rozhodnete holit, měli byste vědět, jaká úskalí holení pohlaví přináší. Úplná depilace nebo ponechání úzkého proužku totiž často vede k podráždění pokožky, která je na intimních partiích obzvláště citlivá. Ochlupení představuje přirozenou ochranu před vnějšími vlivy včetně podráždění z oblečení. Tření o spodní prádlo tak může způsobit neviditelné oděrky, a kůže je náchylnější k různým infekcím. Nehledě na to, že bakterie se po holé kůži šíří podstatně rychleji.

Častá depilace může kromě toho způsobovat poranění vlasových folikulů, což vede k vyrážkám, drobným pupínkům, svědění, kožním infekcím nebo dokonce cystám. A to nemluvíme o tom, že se můžete velmi nepříjemně pořezat. Vyholená a zapařená pokožka navíc v létě svědí a škrábe, pupínky se mohou snadno zanítit a dostane se do nich infekce o to snadněji. Nebezpečí pak představují také návštěvy bazénů, mokré plavky a dorůstající chloupky, kterých se opakované zbavujeme žiletkou, jež rozdráždí zanícené vyrážky. Tohle určitě není ta správná cesta, co říkáte?

Vyholené genitálie také způsobují mnohem vyšší riziko přenosu virových infekcí, které se přenášejí sexem, počínaje genitálními bradavicemi a konče kapavkou, chlamydiemi nebo nákazou HPV virem, který způsobuje rakovinu děložního čípku. Před těmito hrozbami vás bohužel neochrání ani používání kondomu.

Jak holit intimní partie bezpečně

Pravdou ale je, že nevyholené pohlaví má také mnoho nevýhod, jimiž může být třeba špatná hygiena a zápach z potu a nečistot, které právě chloupky zadržují, nebo i větší riziko přenosu muněk a podobné havěti. Takže úprava intimních partií je samostatnou volbou každé ženy, a je rozhodně na vás zvážení všech rizik u obou způsobů. Pokud patříte k těm ženám, které se bez depilace neobejdou, je nutné dodržovat určitá pravidla, abyste snížily riziko zanesení infekce.

Nejdůležitější je brát si pokaždé novou žiletku, holit se pod teplou vodou s použitím pěnivého intimního gelu či jiného speciálního přípravku na holení intimních partií a po samotné úpravě vždy použít přípravek po holení nebo šetrný ošetřující krém na citlivou a podrážděnou pokožku. Nikdy se neholte žiletkou nasucho a nikdy nezapomeňte použít ošetřující prostředek po holení! Mohly byste toho velice litovat. Dlouhé chloupky se vyplatí před holení nejprve zastřihnout nůžkami – usnadní vám to práci.

Existuje spousta možností holení pohlaví, nemusíte se holit pouze žiletkou. Ideální je ale používat již vyzkoušený a osvědčený způsob, o kterém víte, že vám vyhovuje. Kromě žiletky je zde možnost použít epilační strojek, depilační vosk nebo třeba laserový epilátor, který vás postupně zbaví chloupků navždy. Při agresivnějším způsobu holení, například žiletkou, voskem nebo pinzetou, vyberte hojivou mast, hypoalergenní krém nebo takový přírodní olej, který vás nedráždí a dokonale zregeneruje vaši pokožku. Po holení je také možné použít bambucké máslo k ošetření podrážděné pokožky.

Takže holte podle libosti, ale nezapomínejte si vyholenou pokožku ošetřovat!

Bambucké máslo na vlasy, jizvy či ekzém. Proč je vhodné na použítí do domácí kosmetiky?

Šablony na holení intimních míst

I když holení genitálií patří k intimním záležitostem, přece jen úzce souvisí s naším sexuálním životem a může se stát i vzrušující erotickou kratochvílí ve dvou. Navíc můžete svému milovanému protějšku připravit překvapení v podobě pozoruhodného vzhledu vašich tajných intimních míst. Je libo třeba pohlaví vyholené do tvaru srdíčka, anebo dokonce srdíčka obarveného narůžovo? Proč ne, ale jak již víme, vše především bezpečně! Pokud již barvení chloupků genitálií nepovažujete za rozmar, používejte pouze přírodní barvy určené k barvení intimních míst, v žádném případě ne chemické barvy na vlasy!

Šablony na holení intimních míst do různých tvarů můžete sehnat například v sexshopu. Určitě přesně dodržujte návod k použití a hygienická opatření, šablony udržujte v čistotě a před každým použitím je pečlivě vydezinfikujte.

Tetování na intimních místech

Ani tetování Venušina pahorku, či jinde na intimních místech ženy, není ničím neobvyklým. Pokud jde o vkusný symbol či opravdové umělecké dílo, je to potěcha pro oko toho, kdo má ke svatyni přístup. Levné a laciné obrázky za každou cenu, monogramy partnerů nebo anglická hesla a vtípky nemají žádný dlouhodobý význam a časem byste takového rozhodnutí mohla litovat. Navíc je potřeba si uvědomit, že tetování na intimním místě je značně bolestivé a ošetřování pokožky po tetování může být náročné z hlediska hygieny a zabránění infekce. Tato místa musí po tetování dýchat, nebýt vystavena otěru, dráždění a podobně. Dobře si to tedy rozmyslete, tady již není cesta zpět….

Tetování na intimních místech také vyžaduje o to důslednější hygienu a důslednou depilaci. ideální je používání takových přípravků, které vás časem zbaví chloupků navždy.

Trvalá epilace intimních míst

Ženy v harémech si také holily pohlaví, na jejich tělech nesměl být ani chloupek. V orientálních zemích znali takové prostředky, které umožňují trvalou epilaci chloupků celého těla. Orientální depilace a arabská guma umožňují trvale zbavit tělo chloupků. Existují různé pasty smíchané z cukru, bylin a přírodních látek, které neškodí pokožce, ale působí i na folikuly a zabraňují růstu chloupků. Obvykle se nechají ztuhnout na těle obdobně jako vosk, který se následně strhne společně s chloupky. Orientální depilace se provádí opakovaně a chloupky zkrátka časem vymizí a přestanou růst úplně, proto se jedná o trvalou epilaci. Orientální depilaci, nebo spíše orientální epilaci si můžete nechat odborně provést třeba v některém z kosmetických salónů.

Zajímá vás, jaký je vlastně rozdíl mezi epilací a depilací? Rozdíl mezi epilací a depilací spočívá v tom, že depilace odstraňuje pouze chloupek viditelně na pokožce – takto to umí například žiletka. Epilace ale umožňuje odstranění celého chloupku i s kořínkem, takhle si můžete chloupky vytrhat například pinzetou. Epilaci umožňují také elektrické epilátory. Výsledek při epilaci je dlouhodobější, ale pokud se nezastaví růst chloupků zcela, i po epilaci vám chloupky zase znovu narostou – i když za delší čas.

Laserová epilace a trvalé odstranění chloupků

Spolehlivé trvalé odstranění chloupků na intimních místech vám může zaručit také laserová epilace pomocí laserového epilačního přístroje. Na tuto proceduru můžete, stejně jako třeba na orientální epilaci, chodit do kosmetického salonu, anebo si můžete laserový epilátor pořídit domů. Počítejte však s vyššími náklady, laserový epilátor stojí minimálně kolem 12 tisíc korun. Výsledek je však ohromující a odstranění chloupků je vcelku bezbolestné a trvalé, protože laser poškodí cibulku a chloupek již znovu nevyroste.

Bobr je prostě bobr…

Na závěr jednu poznámku. Zatímco ženy pro své vlastní pohodlí a čistotu preferují kompletně vyholená intimní místa, existuje skupina mužů, kteří na takzvaného bobra nedají dopustit. Zkrátka a dobře, chloupky na ženských intimních místech jim přijdou přirozené, vzrušující a nepřipadají si jako – pedofilové. Vyholená žena může také některým mužům evokovat prostitutku, což rozhodně také není žádoucí. Navíc přirozeně narostlé chloupky jsou rozhodně příjemnější než dorůstající a škrábající strniště nebo ohanbí plné vyrážek a zanícených pupínků.

Na druhou stranu dohladka vyholenou mušličku preferují spíše mladší muži, protože u této generace je již holení běžným standardem. Rovněž mladší ženy preferují vyholené a upravené muže, zatímco starší ženy a přírodní ženy vždy budou tvrdit, že správný chlap má být vousatý a chlupatý, třeba jako dřevorubec nebo válečník. Chloupky a dlouhé vlasy jsou rovněž znakem mužnosti, odvahy, divokosti, přirozenosti a vášně, a kdo chce takto působit, nechává si je přirozeně narůst.

A co se líbí vám?

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Proč může být holení intimních míst nebezpečné a co je nyní v módě?