Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Nebezpečné chlamydie. Neléčená infekce vede k neplodnosti!

Chlamydie patří k sexuálně přenosným nákazám, které dovedou člověka pěkně potrápit. Díky podivným a nejasným příznakům se obtížně diagnostikují a často přecházejí až do své chronické podoby. Jaké druhy chlamydií známe a jak se nákaza v těle projevuje? Jak se zbavit chlamydií jednou provždy – dá se využít i přírodní medicína?

Co jsou chlamydie?

Chlamydie jsou kulovité parazitické bakterie, které způsobují záněty v těle. Existuje více druhů chlamydií a některé se také přenášejí na člověka z ptáků. Protože se jedná o bakterie, způsobují v těle svého hostitele bakteriální infekci, a to nejčastěji močových cest a pohlavních orgánů. Ničím neobvyklým ale nejsou ani chlamydie očí nebo krční chlamydie, které se usazují v dýchacích cestách a napadají plíce. U některých lidí se chlamydie v těle nijak neprojevují, u jiných atakují imunitní systém a způsobují akutní zánět, chlamydiózu, který pak může přecházet do své chronické podoby.

Tiché sexuálně přenosné nemoci. O kterých onemocnění nevíte, že je máte?

Jak se přenáší chlamydie?

Rozlišují se 3 základní druhy chlamydií – Chlamydia trachomatis, Chlamydia psittaci a Chlamydia pneumoniae. Jak již název napovídá – Chlamydia pneumoniae způsobuje pneumonie, tedy zápaly plic a přenáší se kapénkami. Chlamydia psittaci žije v dýchacích cestách ptáků a u člověka způsobuje takzvanou psitakózu. Nakazit se lze kontaktem s uhynulým ptákem. Příznaky psitakózy se projevují obdobně jako příznaky chřipky. Patří mezi ně především horečka a schvácenost, ale může dojít také ke zvětšení sleziny a jater a k těžkému zápalu plic.

Chlamydia trachomatis se však objevuje nejčastěji. Přenáší se pohlavním stykem. Tento druh chlamydie způsobuje záněty očí – konjunktivity neboli přesněji záněty spojivek. Kromě toho především zánět močové trubice a zánět prostaty u mužů a zánět močových cest nebo také zánět děložního čípku u žen.

Chlamydie: Příznaky bývají podivné!

Chlamydiová infekce se projevuje jako celá řada nespecifických příznaků. Postihuje nejčastěji sexuální aktivní osoby a ženy do 25 let. Mnohé příznaky se mohou objevovat dlouhodobě, pokud již nákaza chlamydiemi přešla do svého chronického stavu. Nákaza v těle se dá rozpoznat již po 7 dnech, ale diagnostikovat chlamydie není díky podivným příznakům vždy snadné. Plicní chlamydie napadají dýchací cesty a přenášejí se kapénkami. Mezi typické příznaky patří chronický kašel, únava, bolesti svalů a kloubů v chronické fázi, předtím se může objevit typická akutní fáze, která připomíná chřipku a je doprovázena horečkou – je tedy k nerozeznání od běžné virózy.

Příznaky Chlamydia trachomatis u žen bývají také velmi nepříjemné. Patří mezi ně výtok z pochvy, svědění a pálení pochvy, potíže s močením, bolest v podbřišku, bolest při pohlavním styku, poruchy menstruace a krvácení po pohlavním styku nebo uprostřed cyklu. Infekce může napadnout také konečník. U mužů se chlamydie projevují jako bolest při močení, výtok z penisu, bolest varlat a také bolest v podbřišku. Bohužel následkem dlouhodobě neléčené nákazy chlamydiemi může být i neplodnost! Chronický zánět pohlavních orgánů, močových cest nebo také konečníků pak může vést díky oslabení imunitního systému k větší náchylnosti vůči jiným infekcím a pohlavně přenosných chorobám.

Mohou v minulosti prodělané chlamydie ovlivnit šance na otěhotnění?

Jak poznat chlamydie a jak je porazit?

Diagnostika chlamydií se provádí na základě odebrání vzorku z tkáně a následné kultivace v laboratoři. Stěry se odebírají z oka, z krku nebo třeba také z děložního čípku či z močové trubice. Kromě toho se také provádějí krevní testy na přítomnost protilátek v krvi proti chlamydiím, což svědčí o tom, že se útokům chlamydií náš imunitní systém už někdy bránil, anebo se jim brání nadále. Nákaza chlamydiemi se vždy léčí antibiotiky – obvykle tetracyklinovými antibiotiky. Takže například antibiotikum Doxybene chlamydie spolehlivě ničí a tento tetracyklinový lék se na chlamydie předepisuje nejčastěji. Po každé léčbě antibiotiky je vždy vhodné užívat probiotika.

Jak se zbavit chlamydie trachomatis?

Způsob jak definitivně porazit chlamydie bohužel není 100 % známý a účinný. Často je to běh na dlouhou trať, navíc chlamydie se rády vracejí a způsobují opakované chlamydiové infekce. Opakované chlamydie – respektive nákazy chlamydiemi nikoho nepotěší a může se z nich stát věčný koloběh. Chlamydie patří mezi sexuálně přenosné nemoci a jediná cesta, jak se jim vyhnout, nebo alespoň snížit riziko nákazy a opakované infekce, je používání kondomu a důsledná a dlouhodobá léčba obou partnerů antibiotiky.

Lichořeřišnice chlamydie zahubí!

Přírodní antibiotika na chlamydie také zabírají. Jako podpůrnou léčbu při infekce chlamydiemi nebo při opakovaných chlamydiových nákazách můžete vyzkoušet přírodní léčbu pomocí přírodních antibiotik, které hubí chlamydie. Poradíme vám, které mezi ně patří!

Lichořeřišnice větší

  • oblíbená rostlinka s oranžovými květy a kulatými listy, která se vyskytuje v našich zahrádkách. Je známá jako přírodní antibiotikum hubící celou řadu bakterií. Užívá se ve formě lihové tinktury vyrobené ze semen lichořeřišnice.

Účinky zázračné lichořeřišnice. Zbaví vás streptokoka a vyhladí pokožku

Česnek

  • obvyklá a velmi žádaná přísada do jídel, je považován za přírodní antibiotikum, antimykotikum a antivirotikum a má celou řadu dalších léčebných účinků. Pokud ho snese váš žaludek, můžete ho konzumovat ve velkém.

Vaginismus a sex nejdou dohromady. Proč některé ženy nedokážou mít pohlavní styk?

Kurkuma

  • patří mezi prostředky ájurvédské medicíny a jako koření se využívá v tradiční indické kuchyni. Má antivirové a protizánětlivé účinky, ale pomáhá při zánětech všeho druhu a určitě není od věci přidávat si kurkumu ve velkém do jídla. Je velice chutná a zdravá.

Nimbový olej

  • nevábně páchnoucí indická specialita, která má silně antimykotické, antibiotické, antiparazitární vlastnosti, v naředěném stavu se olej může využívat k zevní léčbě pohlavních orgánů při zánětech všeho druhu. Zkuste při chlamydiích léčbu naředěným nimbovým olejem zavedeném na tamponu do pochvy. Nepoužívejte však nimbový olej, pokud jste těhotná! Nimbovým olejem lze také potírat penis.

Housenice čínská neboli „cordyceps“. Tato vzácná houba z Tibetu je zázrak pro ledviny

Cordyceps

  • tento prostředek tradiční čínské medicíny se nazývá housenice čínská a má všestranné léčebné účinky. Doporučuje se také užívat při opakovaných a chronických infekcích chlamydiemi. Parazitická houba Cordyceps se nejčastěji prodává ve formě tobolek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nebezpečné chlamydie. Neléčená infekce vede k neplodnosti!