Menu
WomanOnly
Domácnost

8 chyb, které děláte ve sprše: Každodenní mytí vlasů nebo čištění zubů

Veronika Tichá

Veronika Tichá

22. 1. 2019

I při sprchování je možné dopouštět se chyb? Je to tak, díky drobným detailům, které pravidelně děláte nebo neděláte ve sprše, si možná ničíte zdraví. Na co bychom si měli při této každodenní činnosti dát pozor, abychom později nelitovali?

Nevyměňujete žínky a houby na mytí dostatečně často

Žínka by se měla po třech použitích prát, protože se v ní hromadí zbytky mýdla nebo oleje, takže se stává ideálním místem pro bakterie. Jestli používáte mycí houbu, měli byste ji po měsíci vyhodit a pořídit si novou.

Používáte tělový peeling každý den

Tělové peelingy nebo houby s drsným povrchem, které odstraňují nečistoty a zbytky odumřelé kůže, jsou bezpochyby úžasným vynálezem, ale neměli byste je používat každý den. Časté drhnutí kůže způsobuje její zvýšené maštění, takže zadržuje mnohem více špíny a bakterií. Peeling stačí používat jednou týdně.

Myjete si vlasy, aniž byste je předtím rozčesali

Odborníci doporučují před každým mytím vlasy rozčesat, abychom zabránili jejich zamotání a následnému poškození. Pokud jsou vaše vlasy náchylné k tvoření přírodních dredů, bez jejich rozčesání vám nepomůže ani ten nejlepší kondicionér.

I sprchování má svá pravidla. Jaká to jsou?

Čistíte si zuby při sprchování

Jelikož děláte dvě činnosti najednou, pravděpodobně jednu z nich neděláte pořádně a odnese to většinou dentální hygiena. Zeptejte se svých dětí, jak se správně čistí zuby.

Holíme si nohy hned na začátku sprchování

Možná jste nevěděli, že pro správné oholení nohou je dobré počkat alespoň patnáct minut, aby se díky teplu z vody uvolnily vlasové folikuly. Teprve po této době budou vaše nohy dokonale hladké.

Myjete si vlasy každý den

Příliš časté mytí vlasů způsobí, že se vám začnou více mastit. Přílišná snaha o dokonalou hygienu tělu tedy neprospívá, všeho s mírou!

Sprchujete se v příliš horké vodě

S teplotou to nepřehánějte, horká voda způsobuje svědění kůže nebo dokonce ekzémy. Jestliže trpíte na suchou pokožku, měli byste teplotu snížit také.

7 důvodů, proč se sprchovat studenou vodou. Zlepší tlak i pomůže zhubnout

Zacházíte nevhodně s ručníkem

Utíráte se příliš zuřivě? Intenzivní vysoušení může poškodit vaše vlasy nebo způsobit kožní onemocnění. Buďte ke svému tělu jemnější, máte přece jen jedno na celý život!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

8 chyb, které děláte ve sprše: Každodenní mytí vlasů nebo čištění zubů