Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

7 důvodů, proč se sprchovat studenou vodou. Zlepší tlak i pomůže zhubnout

Horká sprcha zklidňuje naše smysly. Studená je však aktuálně považována za více zdraví prospěšnou pro celé tělo. Z jakých důvodů je studená sprcha lepší? Budete se divit a možná, že s ní začnete ještě dnes.

1. Zlepšuje pleť a vlasy

Hledáte-li ověřený způsob na zdravější pleť a vlasy, studená sprcha vám poskytne blahodárnou službu díky tomu, že udržuje vlhkost a pokožku nevysušuje. Jakmile na vlasy spustíte studenou vodu, lépe vstřebají přírodní oleje a budou plné lesku.

2. Ráno rovnou do sprchy

Pokud se nechcete cítit celý den unavení, dejte si ráno studenou sprchu. Studená zaručí, že budete dýchat hlouběji a tělo tak dostane více kyslíku a vyšší tepovou frekvenci. Takže i ten nejhorší začátek dne může zachránit sprcha.

3. Nižší krevní tlak

Studená voda ve formě sprchy může výrazně zlepšit krevní oběh. Navíc je to skvělý způsob, jak udržet srdce ve správné kondici společně s imunitou. Díky této metodě se zvýší průtok krve v těle, a tak se vám automaticky sníží krevní tlak.

4. Zmenšuje stres

Pokud se potýkáte s nepříjemnou stresovou situací, dostane vás z toho opět vlažná sprcha. Nejenže odbourá stres, ale zlepší náladu a odbourá negativní emoce. Pokud se cítíte vyčerpaní, zkuste si vychutnat ledovou sprchu a nechte svoje tělo pomalu odpočinout si od všech strastí. Voda vás posílí jak psychicky, tak fyzicky.

5. Ledová procedura

Ve světě atletiky se často využívá studených procedur. Většinou jde o studenou sprcha, ale i ledové ošetření. Terapie se provádějí především po náročné fyzické aktivitě. Tělo se tak rychleji zotavuje a zároveň se snižuje bolest. Jednu z nich můžete zkusit, když se na 24 minut položíte do vany napuštěnou jak jinak než studenou vodou. I přes počáteční nepříjemný pocit se v závěru budete cítit jako znovuzrození.

6. Pomůže spálit tuky

Sprcha vám pomůže odbourat i nějaké to kilo navíc. Při pravidelném používání dojde ke snížení tuků, které vznikají nesprávných životním stylem a stravou. Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, měli byste to rozhodně zkusit. Nic tím nezkazíte a rozhodně je to zdravější metoda, než se sprchovat neustále jen teplou vodou.

7. Zvyšuje metabolismus

Jestliže si budete sprchovat celé tělo studenou vodou, opět dáte prostor blahodárným účinkům. Tím, jak musí tělo reagovat na náhlé teplotní změny, dochází k regulování teploty, a to posiluje metabolismus. Tak hurá do toho!

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 důvodů, proč se sprchovat studenou vodou. Zlepší tlak i pomůže zhubnout