Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět

Lucie Cermanová

Lucie Cermanová

30. 6. 2018

Že kameny mohou mít vliv na člověka, věřili už lidé ve starověku. Nosili při sobě talismany a amulety, které měly působit na fyzickou i psychickou stránku člověka. Léčivé kameny mohou prospět člověku různým způsobem, stačí zvolit vhodný drahokam.

Drahé kameny a jejich druhy

Drahé kameny neslouží pouze jako šperky, stále více se zaměřujeme na jejich účinky a vliv, který nám může prospět. K tomuto účelu se léčivé kameny nosí jako náramky nebo třeba na krku. Aby mohly správně působit, měly by se totiž nosit přímo na těle.

Když má být minerál zařazen mezi drahé kameny, musí vypadat dobře, mít příjemnou barvu nebo třeba mít vysoký lesk. Název drahý kámen spojuje drahokamy, polodrahokamy a ozdobné kameny. Uznaných drahých kamenů je přes 100, pro léčivé účinky se využívají jen některé.

Léčivé kameny podle znamení

Všude najdete doporučení, že právě tenhle konkrétní kámen by měl nosit člověk třeba ve znamení Lva. Ale ve skutečnosti je to trochu jinak. Pro stanovení potřebujete znát přesný datum a čas narození, protože potřebujete znát ascendent. Právě ten totiž může mít zásadní význam. Pak můžete brát výběr léčivého kamene podle znamení jako doporučení, ale kámen by pro vás především měl být příjemný a měl by vás přitahovat. Pak to je drahokam přesně pro vás. Z toho vyplývá, že kameny je nejlepší kupovat v kamenných obchodech, kde si na ně můžete sáhnout a můžete si vyzkoušet jejich vliv na vás. Ideální je kupovat kameny ve speciálních obchodech, kde vám toho mohou o drahokamech povědět co nejvíce.

Sex s mužem ve znamení berana. Co o něm prozradí erotický horoskop?

Znamení Berana: achát, akvamarín, ametyst, avanturín, citrín, diamant, fluorit, granát, heliotrop, hematit, chalcedon, jadeit, jaspis, karneol, magnetit, rubín, safír, serpentit, opál, topaz.

Znamení Býka jsou: achát, akvamarín, avanturín, citrín, epidot, chalcedon, chryzokol, korál, kunzit, malachit, růženín, safír, smaragd, topaz, turmalín, tygří oko, záhněda.

Znamení Blíženců: achát, akvamarín, ametyst, avanturín, apofylit, citrín, chalcedon, chryzoberyl, jantar, žlutý jaspis, kalcit, karneol, křišťál s turmalínem, obsidián, růženín, safír, topaz, turmalín (zelený), tygří oko, tyrkys, vltavín (moldavit).

Znamení Raka: achát, avanturín, beryl, granát, chalcedon, chryzopras, jadeit, jantar, jaspis (zelený), kalcit, karneol, křišťál, měsíční kámen, olivín, opál, perla, rodochrozit, rodonit, rubín, růženín, safír, smaragd, turmalín (růžový), tygří oko, tyrkys.

Znamení Lva: larimar, achát, citrín, fluorit, granát, jantar, karneol, křišťál, kunzit, obsidián (červený), olivín, onyx, rubín, sluneční kámen, smaragd, topaz, turmalín (růžový, zelený), tygří oko, tyrkys.

Znamení Panny: achát (mechový), ametyst, citrín, čaroit, dioptas, granát, heliotrop, jantar, jaspis, karneol, měsíční kámen, olivín, opál, rubín, safír (modrý), sardonyx, tygří oko.

Znamení Vah: achát, akvamarín, ametrín, ametyst, heliotrop, jadeit, jantar, jaspis, kunzit, lapis lazuli, měsíční kámen, nefrit, obsidián mahagonový, olivín, opál, růženín, safír, sluneční kámen, topaz, turmalín (růžový), tyrkys.

Znamení Štíra: achát, akvamarín, ametyst, jaspis, granát, hematit, křišťál s turmalínem, karneol, kunzit (růžový, zelený), magnetit, malachit, měsíční kámen, obsidián, onyx, rubín, topaz, turmalín červený a černý.

Znamení Střelce: achát modrý, ametyst, azurit, granát, chalcedon, chryzokol, chryzopras, lapis lazuli, malachit, obsidián, opál, rubín, safír, sodalit, tanzanit, topaz, turmalín, tyrkys, záhněda.

Znamení Kozoroha: achát, ametyst, aragonit, azurit, fluorit, granát, chalcedon, jantar, jaspis, karneol, křišťál, labradorit, lapis lazuli, malachit, měsíční kámen, obsidián, olivín, onyx, rubín, ryolit, safír, turmalín (černý), tyrkys, záhněda.

Znamení Vodnáře: akvamarín, ametyst, granát, chalcedon, jantar, jaspis, labradorit, lapis lazuli, křišťál, měsíční kámen, opál, safír, topaz (modrý), tyrkys.

Znamení Ryb: heliotrop, sluneční kámen, achát, akvamarín, ametyst, fluorit, jadeit, jaspis, kalcit, kunzit, lapis lazuli, měsíční kámen, opál, olivín, rubín, safír, turmalín, tyrkys.

Jak vykládat z karet? Naučte se všechny metody

Léčivé kameny podle nemocí

Už méně často se od prodejců člověk dozví, jaký kámen je vhodný při které nemoci. Proto je nejlepší si problematiku nastudovat. Pokud by vás zajímaly léčivé kameny podrobněji, hodila by se kniha. Dobrý přehled vám přinesou například tři díly knihy Kameny Od A do Z (Metafora), Lexikon léčivých kamenů od Josefa Pavla Kreperáta (Granit) nebo třeba titul Antonína Hrbka Jak nám mohou pomoci drahé kameny.

Kameny se liší podle původu, ale také složením a barvou. Různé kameny mají různé schopnosti, energii a sílu.
Léčivé kameny se dají využívat i k odblokování čaker. V tomto případě má velký význam barva kamene, která by měla odpovídat barvě čakry. Pokud takový nemáte, je vhodný růženín nebo křišťál. Stejně jako při výběru vhodného kamene pro vás, i u čaker je důležitý osobní pocit.

Léčivý kámen se přikládá k místu, kde chceme, aby působil. Může jít o orgán, akupunkturní bod nebo se dá využít již zmíněných čaker.

Reflexní terapie: příjemná alternativa, která funguje

Jaké kameny se dají využít na konkrétní nemoci?

Na alergie nebo astma a problémy s dýchací soustavou můžete využít akvamarín. Ten se hodí i na zklidnění, pro tento účel se dá použít také růženín. Na bolest hlavy pomáhá křišťál s vrostlinami turmalínu. Na krevní potíže se hodí červený jaspis nebo rubín, nosit by se měl blízko srdce. Energii může dodat křišťál nebo hematit. Hematit je ale velmi silný, neměl by se nosit dlouhodobě, mohla by z něj bolet hlava. K posílení imunity přispěje turmalín. Jestliže máte potíže s játry, pořiďte si rubín nebo citrín. Při ženských potížích se sahá po měsíčním kameni, menstruaci upraví červený jaspis. Krev posílí rubín nebo hematit. Činnost srdce podpoří rubín, k harmonizaci přispěje růženín. Od nespavosti pomůže křišťál, případně růženín. Bojujete se špatnými zvyky? Sáhněte po záhnědě nebo astrofylitu, přispějí ke zvládání závislostí.

Pokud má drahokam posloužit k meditaci, nejvhodnější je křišťál nebo obsidián, ale můžete využít jakýkoliv kámen.

Často se lidé také ptají: „A co léčivé kameny a rakovina?” V tomto případě mají kameny především vliv na dopady nemoci, jako je tedy třeba deprese. Negativní emoce a stres zahání třeba ametyst. Nové síly dodá zase heliotrop. Za univerzální a nejúčinnější krystal je považován křišťál, který uvádí energii do harmonie. Obsidián a malachit se hodí při odstraňování negativní energie. O dostatek energie se postará růženín.

Horoskop na rok 2018 pro všechna znamení

Drahokam, který si přinesete domů, je třeba očistit a takzvaně dobít, aby mohl pořádně sloužit. Očistit ho můžete třeba na slunci. Je také třeba vědět, že – jak na očistu tak i pro dobití – existují instrukce vždy pro konkrétní druh kamene.

Drahé kameny mohou ovlivnit nejen nejrůznější psychické a fyzické pochody v těle, ale propojují nás s přírodou. Jsou léčivé, uklidňující, přinášejí štěstí a pohodu. Aby léčivý kámen působil tak, jak má, neměl by na ně sahat a mít je v péči jiný člověk. Měl by působit jako vaše osobní věc. Kameny totiž mohou vstřebávat energii z okolí a předávat ji tomu, kdo je nosí.

Jste milovníky drahokamů? Nosíte u sebe pečlivě zvolený kámen? Podělte se v diskuzi pod článkem, jaký na vás mají vliv léčivé kameny.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět