Menu
WomanOnly
Esoterika

Granát je magický kámen přivolávající lásku. Noste jej jako krásný šperk a nebudete litovat

Nádherné rudé granáty nesoucí barvu krve či granátového jablka se vyskytují hojně u nás, mají bohatou historii a patří mezi nejkrásnější kameny pro výrobu tradičních šperků. Kromě toho také mají svou symboliku a přisuzují se jim i léčivé účinky.

Jaké známe druhy granátů

Název granátu bývá odvozen od barvy granátového jablka. Granáty obsahují železo, proto se také spojují s krví a léčivými účinky týkající se zdraví naší krve. Červená barva granátů se ale i pojí s vášní, láskou a sexualitou. Granáty mohou být lesklé i matné, jejich odstíny se liší. Rozlišuje se spousta jejich druhů. Jsou to například: almandin, andradit, goldmanit, medově žlutý hesonit nebo smaragdově zelený uvarovit. Je jich opravdu spousta druhů, některé jsou běžné, jiné vzácné. Nejznámější je u nás krvavě rudý až černý pyrop.

Jaké účinky má ametyst a jak nejlépe využít jeho moc?

Granáty a jejich využití

Granáty mají ale též technické využití: granátový písek se používá jako abrazivní materiál při řezání vodním paprskem nebo se využívá pro řezné, brusné či vrtné nástroje. Nejvíce ale samozřejmě granátu sluší být umístěn v nějaké krásném šperku. Granáty se s oblibou dávaly do prstenů, náušnic i náhrdelníků.

Nejznámější naleziště granátů

Pyropy se nacházejí u nás v Česku, největší naleziště jsou v Českém středohoří, Podkrkonoší u Nové Paky, méně kvalitní pyropy v okolí Kolína nad Labem. Almandin je u Přibyslavi, na Čáslavku a Granátová skála je u Tábora, andradit u Malešova a Vlastějovic, melanit v Mariánské hoře, na vrchu Tachově u Doks, hesonit u Žulové a Vápenné u Jeseníku, spessartin u Domažlic a Chvaletic. V zahraničí se granáty vyskytují v Africe, Rusku, USA, Brazílii, Argentině, Austrálii, Indii, ale i Německu, Rakousku a Itálii.

Citrín vám pomůže proti depresím a povzbudí vaši duševní práci

Historie používání granátů

Granáty pocházejí už z dob starověku, kdy měly své využití i symboliku. Nacházejí se v mnoha archeologických objevech. U nás jsou sbírky českých granátů v našich muzeích, největší je v Praze. V 16. století byly granáty používány jako amulety proti uhranutí.

Granát a jejich symbolika, léčivé účinky

Granáty symbolizují lásku, vášeň, sexualitu a ohnivou energii. Využívají se v milostné magii. Dobíjí první kořenovou čakru, dodávají vitalitu a energii. Podporují sexualitu, zvyšují pohlavní pud a plodnost, dodávají temperament, nadšení, elán, odhodlání, sílu a vytrvalost. Umožňují nám překonávat zábrany, otevírat se prožitkům a najít pravou lásku. Povzbuzují krevní oběh a působí proti chudokrevnosti. Ženám pomáhají s menstruací a zastavují nadměrné krvácení po porodu. Granáty jsou také dobré na kosti, klouby, pomáhají od bolesti při revmatismu.

Obsidián využívali už staří Mayové k rituálním účelům. Jaké účinky má tento kámen?

Pro jaké znamení se hodí granát

Granáty se hodí pro znamení Býka, Lva, Štíra, Berana a Kozoroha.

Jak si vyrobit granátovou vodu

Pro zdraví a plodnost si můžete připravit granátovou vodu k pití. Dejte čisté a nabité granáty do džbánu s vodou a nechte je stát na slunci. Po pár hodinách můžete vodu pít. Pomáhá při chudokrevnosti, únavě, depresi, nízkém tlaku, aktivuje celý organismus, rozproudí krev v těle, zmírní revmatismus, podpoří sexualitu, pomáhá i při neplodnosti. Dále posiluje činnost jater a sleziny, pomáhá hojit záněty v těle a bojovat s infekcemi. Zevně jako pleťová voda skvěle působí na ekzémy a kožní potíže.

Jak čistit a energeticky nabíjet granáty

Granát občas umyjte pod tekoucí vodou a nabíjejte je na přímém slunečním světle.

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Granát je magický kámen přivolávající lásku. Noste jej jako krásný šperk a nebudete litovat