Menu
WomanOnly
Snář

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný

Sny o nevěře nebo ztrátě partnera bývají poměrně časté. Jestli se ráno budíte se slzami v očích a říkáte si, co to mělo zase být, zkuste se vysmrkat a usmát na sebe do zrcadla. Neznamená to přece ještě, že každý ze snů, který se nám zdá, se i splní. Na co tyhle sny vlastně mohou poukazovat?

Mnohým ženám se ve snu zdá, že se jejich přítel zamiloval do jiné ženy nebo je přímo opustil. Některá noční snění připomínají přehlídky nejrůznějších dokumentací nevěr a chvilek, kdy žena přímo sleduje výrazný zájem svého muže o úplně jinou ženu. Zhrzené a zrazené partnerky se pak probouzejí s velkou vnitřní bolestí a především se strachem, aby se něco takového nestalo i ve skutečnosti.

Strach z opuštění

Vysvětlením některých úzkostných snů je docela obyčejný strach ze ztráty partnera a v podstatě i jistá závislost na něm, ať už citová či jakákoli jiná. Některé ženy se užírají žárlivostí a chtějí mít, ze zcela pochopitelných důvodů, svého muže pouze pro sebe. Protože navenek musí svou žárlivost skrývat nebo je jejich protějšku protivná, veškeré potlačené pocity se promítají do snů.

Nejde však pouze o žárlivost, která ani nemusí být opodstatněná. Jakmile se objeví sny, kdy muž zrazuje svou ženu a projevuje zájem úplně jinde než by měl, vždy je to známka toho, že ve vztahu není něco v pořádku. Minimálně ve vnitřním nastavení ženy a v její nespokojenosti v současném partnerském vztahu, který může být přesycen nejrůznějšími jejími obavami a nejistotami. Například z toho, že si svého milovaného muže nedokáže udržet a on odejde za jinou. Základním motivem většiny těchto snů bývá strach žen z opuštění.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

Jak posílit sebevědomí

Obava z nevěry a narušení partnerské důvěry či úplné ztráty partnera a samoty často expanduje ve snech mnoha žen, i když vlastně ve skutečnosti žádné partnerské problémy nemají nebo nepociťují. Bojí se, že sen přicházející jako blesk z čistého nebe, je předzvěstí toho, že se podobné věci skutečně stanou. Tyto úzkostné sny většinou opravdu jen znamenají strach ze samoty nebo nedůvěru ve věrnost partnera, než opravdovou prognózu skutečných událostí. Nezřídka jsou právě projevem nedostatečného sebevědomí ženy.

Pokud si žena nepřipadá atraktivní a ve vztahu zaznamenává snížený zájem partnera o sex, když se jí muž nevěnuje tak jako dříve a přicházejí častější hádky, mohou se docela klidně objevit podobné sny. Důležité je především to, aby si žena věřila a dokázala být spokojená nejen ve vztahu, ale hlavně sama se sebou a se svým tělem. Právě tohle se promítne do jejího sebevědomí, vystupování, úspěchů v práci a pohodové komunikace uvnitř rodiny, kde namísto napětí zavládne harmonie a sounáležitost.

Jestliže vás trápí nejistota nebo se něčím vnitřně užíráte, promluvte si o tom se svou kamarádkou, psychoterapeutkou, všechno ze sebe vyběhejte, vytančete nebo vyplavejte v kondičním úseku bazénu. Pak by mělo být na místě promluvit si s partnerem a svěřit se mu se svými pocity. Pokud se zdá navenek všechno v pořádku, cítíte se skvěle a jen vás trápí sny, jejichž příčinu vůbec nedokážete rozkrýt, pečlivě si je poznamenejte a zkuste sledovat, zda se nebudou opakovat. Vždy existuje nějaké vysvětlení…

Partner mě opustil už v minulosti

Příčinou totiž může být i jakési trauma z opuštění či nevěry v minulosti. Pokud je váš současný vztah procházka rájem a cítíte se skvěle, možná naopak kdesi uvnitř bublá pod pokličkou obava, že byste o tohle všechno mohla přijít, protože se vám to už kdysi stalo. Třeba vás zradila vaše první láska nebo jste už jednou rozvedená právě z těchto důvodů – manžel vás tři roky podváděl a vy jste o tom ani nevěděla. Pak je zcela pochopitelné, že je člověk ostražitý a o své slovo se hlásí křivda z minulosti. Zajímavým příkladem může být zkušenost třiadvacetileté Lady, kterou jsem již jednou použila ve svém článku pro časopis Záhady života:

Jak poznat nevěru: 11 jasných signálů, že se něco děje

“Zdálo se mi, že jsem bydlela ve viktoriánské Anglii. Měla jsem na sobě korzet a šaty typické pro tuto dobu. Žila jsem v krásném domě. A pak se provalilo, že mě manžel podvádí. Vylezla jsem na střechu toho sídla, v těch šílených šatech, vůbec nevím, jak se to povedlo, a chtěla jsem skočit dolů. Ale jak to dopadlo nevím… probudila jsem se. Mám ráda viktoriánské stavby, anglický venkov a korzety. Ale nikdy jsem v Anglii nebyla. Co se týká nevěry, mám strach, že jestli si někdy někoho vezmu, bude mě podvádět. Statistiky o nevěře jsou dost neúprosné…”

Odkud pramení Ladina obava z nevěry, co myslíte?

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Výklad snů: Ve snu je mi partner nevěrný