Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Jak poznat nevěru: 11 jasných signálů, že se něco děje

Redakce

Redakce

1. 11. 2017

Žádný vztah není ideální. Ať už jste spolu jakkoli dlouho, nikdy si nemůžete být jistí, že vám vztah vydrží napořád. Čím déle jste spolu, tím větší existuje riziko, že vás partner podvádí. Jste přesvědčená, že tomu tak určitě není? Protože vám kupuje dárky a zahrnuje vás láskou? Dejte si pozor, abyste se pak hodně nedivila. Pro jistotu si přečtěte několik informací, jak poznat nevěru.

Náznaky nevěry

Reálné statistiky jsou neúprosné. Každý třetí Čech je nevěrný a nevěra je i častým viníkem rozvodů (V ČR takto skončí více jak 50 % manželství). Chcete mít jistotu, že právě vás vaše milovaná polovička nepodvádí? Začínáte si všímat několika zvláštních příznaků nebo věcí, které dříve nedělal a teď je dělá? My pro vás máme několik příznaků, u kterých je většinou nevěra jasná.

Jak pomoci kamarádce, když je jí muž nevěrný? Hlavně neraďte, aby ho vyhodila!

1. Už to někdy udělal?

Pokud víte, že už jednou nevěrný byl, a teď se chová podezřele, možná v tom znovu lítá. My lidé dokážeme opakovat, co jsme dělali v minulosti, a to zahrnuje i nevěru. Pokud mu nevěru odpustíte, zjistí, že s ním budete za každou cenu a pravděpodobně to udělá znovu.

2. Nadměrná nenadálá péče o sebe

Začal váš přítel nebo manžel o sebe více pečovat, cvičit a lépe se oblékat? Zakládá si nyní vaše partnerka více na svém vzhledu a chce se více líbit? Zpozorněte. Nadměrná péče o sebe je často prvním znakem nevěry. A to zvláště tehdy, jste-li s partnerem/partnerkou delší dobu a váš vztah spadl do známé rutiny. Jestliže se váš protějšek dříve nejraději válel na gauči a teď místo toho raději zajde do fitness centra nebo na jógu, měli byste být na pozoru.

Dá se odpustit nevěra a posílit vztah? Některým paroháčům se zahýbání líbí

3. Nemá čas

Pokud má opravdu zvláštní výmluvy, které nikdy neměl, možná je to další ukazatel. Nejspíš se snaží zapůsobit jinde a vy už pro něj nejste číslo jedna. Pokud si už na vás čas udělá a vy si všimnete utajených telefonátů nebo náhlé změny šatníku, nevěstí to nic dobrého. Pokud často odchází se zvláštními výmluvami, měla byste s ním promluvit, to je podle studií nejrozumnější možnost. Buď se ho prostě zeptejte, kam jde a pokud bude odpověď „nepraktického charakteru“, je čas na promluvu. Dávejte si také pozor, zda nevychvaluje své kamarády. Pokud má kamarády, kteří své holky podvádí a on je na jejich straně, není to moc dobrý ukazatel.

4. Schovávání a zaheslování mobilu a sociálních sítí

Možná jste dříve měli takový vztah, že jste dříve mohl jeden druhému vlézt do mobilu nebo na Facebook. Pokud je vám ale protějšek nevěrný a udržuje kontakty přes mobil nebo své účty na sociálních sítích, samozřejmě bude chtít předejít tomu, abyste se to dozvěděli. Zničehonic si zabezpečí mobil, abyste se do něj nedostali. To samé platí u Facebooku. Pokud k něčemu takovému dojde, může to být signál k tomu, že se děje něco, co se vám nemusí líbit. Ale také nemusí.
Někteří nevěrníci si pro jistotu pořídí druhý mobil, který po příchodu domů vypínají. Pokud tedy při úklidu náhodou narzíte na cizí mobil, s velkou pravděpodobností se jedná o alternativní vztah u partnera, ať svádí mobil na cokoli jiného. Pokud zjistíte, že si založil další účty na sociálních sítích (často pod jiným jménem), zavání to nevěrou na sto honů.

Jak se chovat po nevěře partnera, když to tolik bolí…

5. Syndrom prázdného telefonu

Nevěrní partneři a partnerky také často kompletně mažou historii volání a zpráv, aby měli jistotu, že na nic nepřijdete. I na to si dejte pozor.

Jste dobrá v posteli? Odhalte, jaká jste milenka s naším sex testem

6. Zvýšená pozornost a dárky

Výčitky svědomí (a strach z případného prozrazení) často vedou partnery a partnerky k nezvykle velké pozornosti vůči svému protějšku. Je to způsobeno nejen výčitkami svědomím, ale i tím, že si vás protějšek chce „pojistit“ pro případ, že nevěra bude prozrazena (nebo se vám ji chystá oznámit). Je těžké opustit někoho, kdo vás tolik miluje a zrovna zaplatil dovolenou na Kanárech.

7. Častější hádky

Jak poznat nevěru? Ač to zní paradoxně, zahrnování pozorností může jít také ruku v ruce s hádkami. Vnitřní rozpolcenost vašeho protějšku ho vede k větší náladovosti a potřebě se hádat a řešit i drobná nedorozumění hlasitou hádkou.

8. Hádky končí zmínkami o rozchodu

Pokud se s protějškem začnete hádat, je dost možné, že hádku budou provázet zmínky o úplném konci vašeho vztahu. Nemusí to ovšem platit vždy. Někdy odchodem vyhrožuje i oartner, který prostě ve vztahu nešťastný, aniž by byl nevěrný.

Co je nevěra? Flirt, líbání nebo jen sex!

9. Partner se vám odcizuje

Jak poznat nevěru? Partner se vám začíná odcizovat. Začne se zamykat v koupelně, neříká vám „miluji tě“ a přestane vyhledávat společné chvíle, kdy jste spolu jen vy dva. Neustále o něčem přemýšlí a když na něj promluvíte, jako byste ho otravovali a unavovali. Už ho nezajímá, co jste dělala přes den a ani vám se již s ničím nesvěřuje. Jede si tzv. svoje.

10. Začne více žárlit

Nikdy nežárlil a najednou vás začne obviňovat, že jste byla příliš dlouho v práci nebo s kým jste byla na obědě? Začne vám kontrolovat mobil? Ačkoli si v první fázi můžete myslet, že vás třeba začal více milovat a bojí se, že by vás mohl ztratit, dejte si na takové chování pozor. Mnohdy totiž výčitky svědomí nevěrného partnera vedou k tomu, že více podezřívá také vás. Anebo se prostě jen snaží najít něco na vás, čím by si vlastní nevěru ospravedlnil. „Já jí podvádím, ale ona mě také“.

Fáze zamilovanosti ve vztahu. Jak se liší zamilovanost od okouzlení a jak poznat přechozený vztah? Odpovídá psycholožka

11. Nebere vás mezi své známé

Dříve jste spolu chodili všude spolu, ale nyní si již nepřeje, abyste za ním chodila do práce. Nebo na golf. Nebo do oblíbených restaurací. Nezve již k vám domů své přátele? Možná je to proto, že o jeho nevěře (s velkou prvaděpodobností) někdo z jeho přátel, spolupracovníků či známých ví. A nechce se vystavovat ritiku, že byste mohla něco poznat z jejich jiného chování.

Jak poznat nevěru?

Zvláště pokud nevěra trvá delší dobu, budete už vědět, na co konkrétně se zeptat. Delší nevěra dává vašemu protějšku jakýsi pocit, že nebude odhalena a tudíž si přestane dávat pozor. Ať už máte jen podezření nebo úplnou jistotu, že vás partner podvádí, karty na stůl a vyjasnit si, co bude dál, vám pomůže přímá konfrontace.

Vědci potvrzují: Už víme, co způsobuje nevěru, máme to v genech!

Konfrontace

V případě, že jen něco tušíte, můžete si s vaším protějškem sednout a pomocí několika neodbytných otázek ihned zjistit pravdu. Zeptejte se ho, proč byl v danou chvíli tam a tam, proč si zničehonic začal hlídat mobil atd. Pozorujte řeč těla. Pokud váš protějšek není zkušený lhář, obvykle ho odhalíte. Bude koktat, vymýšlet si a vyhýbat se přímému pohledu do očí.

Jak poznám že mě přítel podvádí?

Jak poznat nevěru a být si jistý? Specifickým způsobem, jak poznat nevěru, je sledovací technika. Její výhodou je to, že vám dá absolutní jistotu. Nevýhodou to, že může ohrozit důvěru ve vašem vztahu a její nevhodné použití může mít nepříjemné následky, a to i právní. Rozhodnutí a odpovědnost je čistě na vás. Podvádění partneři mohou vyzužít např. nejrůznější skryté kamery, diktafony, ale především velice dostupné GPS lokátory. Někdy lze využít nejrůznějších aplikací typu „najdi můj mobil“ (určených primárně pro krádež mobilu).

Jak poznat nevěru u muže

Mužská a ženská nevěra je co do počtu celkem vyrovnaná. Muži ovšem mnohdy dokáží lépe oddělit sex a intimitu (vztah). Pokud se ale ze známosti na jednu noc nebo z kolegyně z práce stane něco trvalejšího, jedná se o dlouhodobou nevěru. A jak poznat nevěrného muže?

Nevěra žen má své důvody. V čem tkví?

Krátkodobá nevěra a „úlety“

Máte strach svého muže „pouštět“ na zábavy s jeho kumpány? Má váš přítel či manžel za sebou bohatou minulost, kterou doprovázely rychlé milostné aférky? Nebo jste se snad takto i přímo seznámili? Ve všech případech byste měla zpozornět. Pokud je ale váš partner například daleko na služební cestě, pomůže vám snad jen odposlech telefonu včetně kontroly psaných SMSek. Také si náhodnou známost může přidat na Facebooku do přátel. Občasný dotaz na toho, koho si váš partner přidal, není na škodu.

Dlouhodobá nevěra a podvádění

Jak poznat nevěru muže, který vás podvádí delší dobu a pravidelně se se svou známostí schází? Několik základních způsobů bylo zmíněno výše. Jedná se především o zvýšenou pozornost vůči vám, pomocí níž si muž léčí výčitky svědomí, které ovšem s časem opadávají. Následně váš vztah provází častější hádky a partnerova nedůtklivost, nezájem a absence pozornosti. Když se hádáte, obvykle padají slova o konci vašeho vztahu. Ta jsou způsobena tím, že váš partner už ve vaši společnou budoucnost příliš nevěří (anebo že již má plnohodnotnou náhradu). Nedokáže vysvětlit, kde tráví čas, reaguje emotivně a dělá z vás hysterku.

Přestává říkat „Miluji tě“

Nevěra často vychází najevo zvláště při použití slov a tvrzení lásky. Pokud je vám váš partner už neříká tak často anebo jen tehdy, když je první řekněte vy, zbystřete. Pozorujte partnera a snažte se do něj vcítit. Jsou jeho slova upřímná? Nebo je říká jen z donucení?

Jak se vyrovnat s rozchodem. Víte, jakými fázemi si musíte projít?

Jaké jsou důvody mužské nevěry?

1. Kde je ta žena, co jsem si vzal?!

Místo té fajn holky mají najednou doma ženu, která jen vaří, pere, žehlí a s příchodem dětí je z ní navíc unavená chůva. A to bývá bohužel začátek konce. Na to je ale potřeba být společnsky vyžitá, vidět nějaký hezký film, vyrazit si s přáteli ven. Abyste se vůbec měla o čem zábavném a veselém bavit, že? A jak se to líbí vášemu muži, když chcete jít ven za zábavou s přáteli nebo spolu? Ono je těžké být fajn holka, když se během dne člověk baví jen s dětmi nebo tchýní… Kdo nemá zábavné zážitky či příjemná témata k diskuzi, těžko ze sebe doluje fajnovost. Myslete proto chvíli alespoň na sebe.

2. Nízké sebevědomí

Bohužel dost často je partnerova nevěra jen způsob, jak si zvyšuje sebevědomí! Nevěrami si dokazují svou mužskou hodnotu, prostě čas od času potřebují trofej. V žádném případě tak manžela neshazujte. Snažte se ho naopak chválit kdykoli udělá něco pozitivního.

3. Neklape nám to v posteli

Další velmi častý důvod, na kterém se doborníci shodují. Velmi často odborníci slýchají, že žena muže odmítá, nespí s ním, a proto on jde jinam.

Umíte vymyslet dokonalé alibi pro nevěru? Proč jsou ženy lepší lhářky!

4. Děti (ne)jsou všechno!

Odborníci se shodují, že hodně idylických párů zažije první velké problémy poté, co si pořídí děti. Muži si často stěžují, že žena se zajímá jen o dítě, partner a jejich milostný vztah pro ni ztratil důležitost. Problém také může představovat dítě, které se tzv. nastěhuje rodičům do postel. Může to dopadnout tak, že si půjde partner nakonec ustlat jinam. Společné usínání a probouzení je pro vztah velmi důležité.

5. Strach z dlouhodobého vztahu

Muži ve chvíli, kdy to začíná být ve vztahu vážné, je najednou přestane partnerka přitahovat. Proto jdou jinam, ale přitom nejde o sex, ale o ten hlubší důvod, o strach z čehokoli závazného.

6. Absence intimity a citů

Žádné tulení před usnutím, žádný polibek na rozloučenou či přivítanou. Vzájemné dotyky chybí i mužům. Bez doteků je vztah chladný, ten druhý se může cítit odstrčený a stačí kdokoli jiný, kdo se bude partnera dotýkat, a v něm to začne vzbuzovat pocity lásky.

Více než třetina zadaných Čechů je nevěrná. Víte proč?

7. Všechno je to pryč!

Tohle je asi největší problém. Pokud za nevěrou stojí dlouhodobá nespokojenost, tisíce nevyříkaných drobností, ztráta souznění, je náprava velmi obtížná, často vlastně nemožná. Bohužel se to stává docela často. Na začátku dvojice souzní skoro ve všem, jsou zamilovaní a snaží se nevytvářet konflikty. Časem se ale každý z nich probouzí, začne si hájit to své a vznikají rozbroje a čím dál víc se vytrácí ten dobrý pocit. A jakmile se rozbroje neřeší hned, jen se tak roky povalují ve vzduchu, je jen otázka času, kdy si jeden z páru alespoň občas odskočí na poněkud příjemnější a harmoničtější místo.

Jak poznat nevěru u ženy?

Ačkoli je většina žen zdrženlivější, zvláště co se týká náhodných seznámení na jednu noc, je také pravdou, že v oblasti déletrvajících nevěr si v ničem nezadají se svými mužskými protějšky. Chcete poznat, jestli vám je vaše partnerka nebo přímo manželka nevěrná? Přečtěte si nejlepší tipy a postupy.

Jak poznat nevěru žen?

Komunikuje tajně a vyhýbá se hovorům v blízkosti partnera

Dříve jste spolu sdíleli vše a bylo vám jedno, že před sebou telefonujete s rodinnými příslušníky nebo šéfem, ale teď si telefon schovává, při hovorech od vás odbíhá a usmívá se při čtení zpráv? Příčinou může být něco, co se vám rozhodně nemusí líbit.

Neplánuje společnou budoucnost

Víte, proč ženy milují šperky a nákupy? Protože jim pomáhají ujistit se, že partner zabezpečí materiální potřeby pro ně a děti. Proto také více plánují budoucnost. S tím souvisí například dobré rodinné vztahy.

Špatně reaguje na překvapení

Pokud má žena poměr a nechce, aby byl odhalen, většinou si pečlivě plánuje tajné schůzky s milencem. A to nejhorší, co se jí může stát, je vaše nečekaná návštěva. Zkuste ji překvapit po práci nebo tréninku ve fitness centru s kyticí růží a sledujte její reakci.

Švédská trojka v posteli x trojka v životě. Proč to v životě většinou nefunguje?

Kdy je žena nevěrná?

Jaké jsou ve zkratce příčiny ženské nevěry?

1. Nespokojenost žen s tím, že nemají doma toho pravého.

2. Zvyšující se emancipace žen a rostoucí míra příležitostí k nezávaznému sexu.

3. Vliv společenské normy. Lidé jsou nevěrní proto, že to tak dělají i druzí.

4. Pocit, že si jí partner již neváží. Nízké sebevědomí stojí za nevěrou u mužů stejně jako u žen.

Pokud pořád nevíte jak na tom jste zůstaňte jednoduše ve střehu. Je jasné, že nevěra se těžko nese, ale nesmíte začít být posedlá. Pokud zaznamenáte jeden příznak, nemusí vám hned být nevěrný, ale podle psychologů více příznaků najednou vám dává právo se nevěry obávat.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak poznat nevěru: 11 jasných signálů, že se něco děje